Jump to content
Ares

Książka modelarska

Recommended Posts

Przeglądając internet znalazłem na znanym portalu ciekawą książkę modelarską i to wydaną w tym roku:Autorem jest Pan Stanisław Kubit a książka nosi tytuł : "Nie tylko modele"

Nie jest to typowo książka modelarska jak wspaniała nieśmiertelna "biała seria" ale myślę ,że będzie ciekawie poczytać wspomnienia z życia niewątpliwie jednego z wybitniejszych modelarzy w Polsce.

Ja już zamówiłem.Polecam.

ciekawa informacja :) daj znać jak przeczytasz 

5 godzin temu, young napisał:

ciekawa informacja :) daj znać jak przeczytasz 

Oczywiście. Nie omieszkam napisać komentarza. 

Pan dr S Kubit był dla mnie w czasach jak zaczynałem modelarstwo niedoścignionym wzorem i autorytetem. 

Potem gdy już zająłem się modelami rc nieco mniej interesowały mnie modele F1A ale zawsze bardzo szanowałem i szanuję Jego osiągnięcia i zaangażowanie w rozwój modelarstwa lotniczego. Tak więc chętnie przeczytam jego biografię. 

W dniu 21.09.2021 o 18:05, young napisał:

daj znać jak przeczytasz 

No i przeczytałem.

Książka jest napisana jako biografia autora. Na początku opisał swoje dzieciństwo,lata szkolne ,studenckie itp. Niektóre rozdziały sa poświęcone w całości modelarstwu opisując starty w zawodach oraz różne ciekawe zdarzenia związane ze startami zawodniczymi. 

Ogólnie polecam każdemu modelarzowi jednak jestem szczerze mówiąc nieco rozczarowany dwoma aspektami

Po pierwsze spodziewałem się ,że autor poświęci więcej modelarstwu. Nie ma nic wspomniane jak i kiedy autor "złapał bakcyla" o jego początkach w modelarstwie ,czy o początkach startów zawodniczych.Tego brakuje i czytając odczuwa się pewną lukę w życiorysie.

Po drugie moim zdaniem w książce jest zbyt dużo polityki i prawie w każdym rozdziale daje się to odczuć co w moim mniemaniu przeszkadza no bo co ma do polityki modelarstwo lub praca naukowa ? Autor również przedstawia swoje prywatne spory z jednym z trenerów kady narodowej aeroklubu, myślę ,że to też nie jest czytelnikowi do niczego  potrzebne.

Nie będę tutaj opisywał szczegółów bo forum to nie miejsce na "politykowanie" ale tego na co dzień w internecie i telewizji mam serdecznie dość więc myślałem ,że sięgając po książkę po części modelarską będę mógł od tego odpocząć ale niestety nie udało się.

Ogólnie polecam zwłaszcza ,że cena jest jak na książkę w sumie niska.

Dzięki za ciekawą i moim zdaniem wartościową recenzje :)

• Dzięki 1

3 godziny temu, young napisał:

Dzięki za ciekawą i moim zdaniem wartościową recenzje :)

To ja dziękuję za komplement:)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.