Skocz do zawartości

Generator spalinowy z sinusem


Marcin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Marcin napisał:

O, i to jest fajna odpowiedź wśród off top. Jesteś w stanie podać więcej info o tym stabilizatorze? Nawet jakbym takiego nie znalazł to zawsze mogę już w tym kierunku szukać. O ile to mi pomoże zabezpieczyć ten nieszczęsny sinus.

Jasne,

 

Kupiłem go od gościa gdzieś pod Bielskiem-Białą, miał do tego podłączoną pompę ciepła a jej elektronika była na tyle wrażliwa, że nie chciała chodzić na starej tauronowskiej wariującej sieci na tej wsi. Jak Tauron zrobił modernizację lokalnej sieci to UPS był mu zbędny a ja trafiłem go na OLX w czasie budowy domu.

Ma dwa wyświetlacze, pokazuje napięcie na wejściu i na wyjściu po ustabilizowaniu i swój własny bezpiecznik ("eska") na wypadek przeciążenia. 

Żaden markowy sprzęt, ale działa super a ten gość leciał na tym dwa lata non stop. Mój kocioł gazowy DieDietrich z dość zaawansowaną automatyką śmiga bez problemu.

Teraz widzę, że Delta ma jakieś nowsze modele, ale generalnie ok 1000 PLN za 5kVA, więc reazem z agragatem, przełącznikiem 3F sieć/agragat, kablami i całą drobnicą mieścisz się w 2,5-3K a jak trzeba to masz zasilanie na wiele godzin albo i dni z rosądną mocą na cały dom a nie na chwilę z małego akumulatora 24V 200 Ah, który też tyle kosztuje.  My mamy dwie lodówki, w garażu taką 12 letnią ze starego domu no i sporo mrożonek. Jak padnie zasilanie na 12 h to wyrzucam jedzenia za kilka ładnych stów.

Jak nie mam prądu a akurat mam ważną widokonferencję z klientem (a ja mam takie szczęście, że wtedy są akurat wyłączenia, serio!) to mogę zostać bez dwumiesięcznego zarobku a tak odpalam sprzęt, stawiam router z telefonu i pracuję bez stresu.

 

Oto zdjęcie tabliczki znamionowej stabilizatora:

20211201_104821.thumb.jpg.77fc1fbf5eab00739f05b46e6a5fa6a1.jpg

 

36 minut temu, Marcin napisał:

Spoko, tylko to jest 1200 W ciągłej mocy. nawet lodówka Ci to może wyłączyć przy rozruchu w zależności od modelu (chociaż później ciągnie już tylko 100W). Ćwiczyłem przetwornicę 1000W na lodówce pod akumulator dla zabawy i nie dawała rady przy starcie sprężarki.

Co do tego stabilizatora podłączysz na wejściu? mały agregat 800W (to znów masz tylko na piec itp, a w reszcie domu dalej brak prądu). Nie mówiąc już o tym, że te małe palą tyle samo co mój a zbiornik mają na 2-3 h.

W razie awarii w nocy ja mam na prawie 24 spokój przy 16 litrowym zbiorniku. Dasz pod to agregat 2kW to będzie niewykorzystany. Ja tam wolę mieć zawsze zapas mocy na przetwornicach, stabilizatorach i nawet regulatorach modelarskich. Dlatego nie mam problemu z ich przegrzewaniem, awariami itp. Pracują niedociążone ale wiecznie. Stąd mój stabilizator ma 5kVA przy agregacie 2,2 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Chuck Yeager napisał:

Spoko, tylko to jest 1200 W ciągłej mocy. nawet lodówka Ci to może wyłączyć przy rozruchu w zależności od modelu (chociaż później ciągnie już tylko 100W).

Łukasz, nie popadajmy w takie skrajności 1200W lodówka :)

 

Tak swoją drogą, zastanawiam się co skłoniło Marcina autora tego wątku do poszukiwania tego typu rozwiązań ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RobertK napisał:

 

 

Tak swoją drogą, zastanawiam się co skłoniło Marcina autora tego wątku do poszukiwania tego typu rozwiązań ...?

Nie jest to panika ani podążanie za tłumem (choć widzę, że zapotrzebowanie na ten sprzęt rośnie).

Kilka razy w roku zdarzyło się, że padło zasilanie w sieci, piec się wychładzał, w domu robiło się dość szybko chłodno. Chciałbym tego uniknąć. A jeśli przy okazji będę mógł jakąś lampkę odpalić czy coś małego to będzie fajnie. 

A dom dość duży, stare budownictwo, kominka do ogrzewania nie ma, więc zostaje ten nieszczęsny piec C.O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2021 o 22:59, RobertK napisał:

Łukasz, nie popadajmy w takie skrajności 1200W lodówka :)

 

Tak swoją drogą, zastanawiam się co skłoniło Marcina autora tego wątku do poszukiwania tego typu rozwiązań ...?

A słyszałeś o czymś takim jak prąd rozruchowy silnika indukcyjnego? On może być i nawet 10 razy większy niż nominalny pobór podczas pracy.

Podłączałeś kiedyś lodówkę pod przetwornicę?

 

P.S. Ja mam w Skodzie Kodiaq fabrycznie wbudowaną przetwornicę na 230V, 300 W (gnizadko dostępne w II rzędzie siedzeń, czasem potrzebuję doładować laptopa w dłuższej podróży). Sąsiad naprzeciw kupował takie same auto rok po mnie i podłączył kompresorową lodówkę turystyczną (60W) no i po przetwornicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chuck Yeager napisał:

A słyszałeś o czymś takim jak prąd rozruchowy silnika indukcyjnego? On może być i nawet 10 razy większy niż nominalny pobór podczas pracy.

Podłączałeś kiedyś lodówkę pod przetwornicę?

 

P.S. Ja mam w Skodzie Kodiaq fabrycznie wbudowaną przetwornicę na 230V, 300 W (gnizadko dostępne w II rzędzie siedzeń, czasem potrzebuję doładować laptopa w dłuższej podróży). Sąsiad naprzeciw kupował takie same auto rok po mnie i podłączył kompresorową lodówkę turystyczną (60W) no i po przetwornicy.

No cóż, od 34 lat z racji zawodu mam do czynienia z silnikami głównie indukcyjnymi z różnym rodzajem rozruchu...

 

W dniu 30.11.2021 o 20:09, Chuck Yeager napisał:

Widzę tu rózne kombinacje alpejskie a ja mam tak.

Jak nie ma prądu to wyjeżdżam agregacikiem z kotłowni na zewnątrz, podłączam się do wtyczki, przełączam się na agregat, włączam stabilizator i cąły dom do poboru ok 2 kW śmiga aż miło - oświetlenie, lodówki, telewizor, komputery, piec Co itp.

Muszę  jedynie pamiętać aby nie włączać płyty indukcyjnej, czajnika itp, bo agregat idzie na wszystkie 3 fazy.

 

Przetestowane w domu co najmniej 3 razy przez kilkanaście godzin za każdym razem w czasie awarii zasilania

 

Intryguje mnie natomiast czy sprawdziłeś prawidłowe działanie różnicówek przy tak podłączonym agregacie.

3 godziny temu, Chuck Yeager napisał:

P.S. Ja mam w Skodzie Kodiaq fabrycznie wbudowaną przetwornicę na 230V, 300 W (gnizadko dostępne w II rzędzie siedzeń, czasem potrzebuję doładować laptopa w dłuższej podróży). Sąsiad naprzeciw kupował takie same auto rok po mnie i podłączył kompresorową lodówkę turystyczną (60W) no i po przetwornicy.

 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam w firmie lakiernie postawiona na agregacie . Jest to awaryjne zasilanie oczywiście . Przełącznik sieć agregat z separacja toru N to wymóg . Posiadam malarki z zaawansowanym sterowaniem elektronicznym i jedyny agregat jaki spełnił normy jakości zasilania to Honda eu22 . Na tym agregacie automaty pracują poprawnie i sterowania pracują . Kluczem utrzymania sprawności takiego zasilania jest jego co tygodniowy rozruch choćby na chwile i comiesięczna wymiana paliwa w agregacie . To pozwala spać spokojnie ze jak trzeba to ruszy a czasu na rozruch mamy mało . Agragat mam zaopatrzony w oryginalny wydech z rurą wiec stoi w pomieszczeniu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla informacji. Miałem 3 lata najprostszą odśnieżarkę Hondy. Paliwo po sezonie zimowym zostawało w zbiorniku, sprzęt nie był przez wiosna/lato/jesień przepalany a pomimo to zawsze odpalała tak samo, po 2-3 pociągnięciach. Honda jednak robi świetne silniki z osprzętem i to nie tylko w samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.