Skocz do zawartości

LITERATURA LOTNICZA


jarek996

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje. Jesli to nie sprawi klopotu i bedziesz mial okazje, chetnie. Szczegolnie, gdy cena nie okaze sie absurdalnie wygorowana w stosunku do stanu ksiazki. Naturalnie nie musi byc "na wczoraj". Mam czas i moge sobie poczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, d9Jacek napisał:

79 pln

 

Geht klar! ?

Jak Mariusz napisal; brac.

Jacku, daj znac na pw badz e-mail (mam nadzieje, ze jeszcze masz adres), ile przelac zeby wszystkie koszty pokrylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj otrzymalem NOWA (jeszcze oryginalnie ofoliowana) knige do mojej (sporej juz, mysle) kolekcji. 

Jak wiekszosc pewnie wie , LUFTWAFFE, to nie tylko piloci, ale cala masa "pomocnikow" przeroznej masci. I wlasnie o ich umundurowaniach i dystynkcjach  traktuje ta pozycja. 

IMG_1956[1].JPG

IMG_1957[1].JPG

IMG_1961[1].JPG

IMG_1958[1].JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jarek996 napisał:

knige do mojej (sporej juz, mysle) kolekcji

 

No i mamy wytlumaczenie, dlaczego w Niemczech na rynku wtornym trudno znalezc ksiazki o tematyce lotniczej. Jarek wszystko wykupuje. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna pozycja dla szybowników. Na to długo czekałem (cena ma znaczenie) aż wreszcie udało się w antykwariacie w Niemczech.

Tym razem rys historyczny szybowców rodem z Włoch! Świetnie wydana książka. Rewelacyjnej jakości stare zdjęcie, 270 stron historii. Dodatkowo każdy szybowiec w trzech rzutach. Naprawdę warto było czekać i śledzić rynek. Książka dwujęzyczna. Autor ponadto zasłużony również w modelarstwie.

 

Teraz zbieram i poszukuje wszelkich materiałów o szkolnym szybowcu SG 38. (Oczywiście muszę liczyć się z kosztami) może ktoś coś ma lub może polecić ? To proszę na priva.

IMG_20231206_161423541~2.jpg

IMG_20231206_161334086_HDR~2.jpg

IMG_20231206_205917029.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, u nas mozna jeszcze dostac te ksiazke:

https://www.amazon.de/Schulgleiter-38-Vom-Bauernadler-Kultobjekt/dp/3613032236/ref=sr_1_1?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&crid=39K4JJZE5JKR5&keywords=sg+38&qid=1701931512&s=books&sprefix=sg+38%2Cstripbooks%2C76&sr=1-1

Tutaj akurat stan tylko "akceptowalny" i wlasciciele odpowiednio sobie za nia licza, niestety. Jak na 122 Strony to moim zdaniem mimo wszystko przesada. Ale jakbys potrzebowal, daj znac.

 

Poza tym SG 38 u nas w muzeach jeszcze sie zachowal - to na wypadek, gdybys kiedy do Niemiec sie wybieral.

Nawet w Laatzen kolo Hannoveru istnieje muzeum lotnictwa, a w nim SG 38. Jakbys potrzebowal fotek, moge sie tam wybrac ktoregos dnia, ale nie pamietam, czy akutat do tego szybowca mozna blizej podejsc, wiec w takim przypadku mogloby byc trudno z obfotografowaniem detali (musialbym zapytac pilnujacych). Tutaj wykaz eksponatow:

https://www.luftfahrtmuseum-hannover.de/index.php/de/kontakte2-2/unsere-flugzeuge

Nota bene maja tu inne cacko - Fw 190 A-8. ?

 

W internecie jest tez troche niemieckojezycznych stron na temat SG 38. Jakbys potrzebowal, moge wyszukac, choc prawdopodobnie nic odkrywczego w nich znalezc sie nie da.

 

Czasem mozna tez dorwac oryginalne fotki, jak tutaj:

https://www.ebay.de/itm/133907370458?hash=item1f2d8051da:g:7BwAAOSwNathbW1R&amdata=enc%3AAQAIAAAA8DwK4QMVh0D5JCLQ%2Fy45HAgBV1IL1EbD2klTDpu8ACPDqC0JVAew1%2FWf0ejKLmt2PsxX3%2BlbRTSFzvL9P%2BUstzi8aAjoWsL4dFfmCj1SDHLj3qTTwrxlPaFbq1GcFMGaypq%2FAMBIrc4LKA2v62E%2FUy3Cb7Gab6dYuf7npECn5N10YF1N2zg%2FrgFIw0h5%2F52EGAMU05Rk5JRsEClz8c6vUjozroCSFAxI%2FNPyJyBupWXTpIBd4Mo%2BCKgMs8Qklmsl%2FfHlqCOE4nlF4beNqJS6CaOhwo8OCN8GBDBXkLW73zI4eeBbUDmpdG72LKAin%2BQZmA%3D%3D|tkp%3ABk9SR9SsmbGIYw

Ale zwykle wlasciciele licza sobie duzo za duzo. Widocznie sa pasjonaci, ktorzy kupuja, ale dla mnie dwa kawalki papieru nie sa warte takich pieniedzy. No i potencjalni nabywcy z pewnoscia nie zawsze sa gotowi zaplacic tyle, ile sobie zaspiewa sprzedajacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mr.jaro napisał:

Mariusz, u nas mozna jeszcze dostac te ksiazke:

Dokładnie taką książkę szukam. Ale w tym linku troszeczkę drogo. :).

Dzięki za dodatkowe informacje. 

Jak byś gdzieś spotkał tą książkę proszę daj znać (troszkę lepszy stan i niższa cena).

Ps:

Mam w trakcie robienia (50% zaawansowania) pół makietę SG 38 o rozpiętości 4m. I trochę pokonała mnie cenowo ilość materiału na pokrycie skrzydeł . Tak jak byś miał do oklejenia z dwóch stron 2 szt dzwi wejściowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, young napisał:

Mam w trakcie robienia (50% zaawansowania) pół makietę SG 38 o rozpiętości 4m. I trochę pokonała mnie cenowo ilość materiału na pokrycie skrzydeł . Tak jak byś miał do oklejenia z dwóch stron 2 szt dzwi wejściowych.

 

 

a gdzie można podejrzeć budowę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, young napisał:

Jak byś gdzieś spotkał tą książkę proszę daj znać (troszkę lepszy stan i niższa cena).

 

Bede mial na uwadze.

Nie mam zielonego pojecia, jak Jarek to robi, ze udaje sie jemu wychwycic dobre ksiazki w dobrym stanie za niska cene. Moze sama cena to jedynie kwestia podazy i popytu, a ja szukam zwykle ksiazek dosyc trudno dostepnych, a za takowe sprzedawcy zadaja zwykle nieprzyzwoitych pieniedzy. Byc moze tak wlasnie jest z podlinkowana przeze mnie ksiazka o SG 38, gdyz ten szybowiec uwazany jest za kultowy. Ale bede szukal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.