Skocz do zawartości

LITERATURA LOTNICZA


jarek996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj otrzymalem NOWA (jeszcze oryginalnie ofoliowana) knige do mojej (sporej juz, mysle) kolekcji. 

Jak wiekszosc pewnie wie , LUFTWAFFE, to nie tylko piloci, ale cala masa "pomocnikow" przeroznej masci. I wlasnie o ich umundurowaniach i dystynkcjach  traktuje ta pozycja. 

IMG_1956[1].JPG

IMG_1957[1].JPG

IMG_1961[1].JPG

IMG_1958[1].JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna pozycja dla szybowników. Na to długo czekałem (cena ma znaczenie) aż wreszcie udało się w antykwariacie w Niemczech.

Tym razem rys historyczny szybowców rodem z Włoch! Świetnie wydana książka. Rewelacyjnej jakości stare zdjęcie, 270 stron historii. Dodatkowo każdy szybowiec w trzech rzutach. Naprawdę warto było czekać i śledzić rynek. Książka dwujęzyczna. Autor ponadto zasłużony również w modelarstwie.

 

Teraz zbieram i poszukuje wszelkich materiałów o szkolnym szybowcu SG 38. (Oczywiście muszę liczyć się z kosztami) może ktoś coś ma lub może polecić ? To proszę na priva.

IMG_20231206_161423541~2.jpg

IMG_20231206_161334086_HDR~2.jpg

IMG_20231206_205917029.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, u nas mozna jeszcze dostac te ksiazke:

https://www.amazon.de/Schulgleiter-38-Vom-Bauernadler-Kultobjekt/dp/3613032236/ref=sr_1_1?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&crid=39K4JJZE5JKR5&keywords=sg+38&qid=1701931512&s=books&sprefix=sg+38%2Cstripbooks%2C76&sr=1-1

Tutaj akurat stan tylko "akceptowalny" i wlasciciele odpowiednio sobie za nia licza, niestety. Jak na 122 Strony to moim zdaniem mimo wszystko przesada. Ale jakbys potrzebowal, daj znac.

 

Poza tym SG 38 u nas w muzeach jeszcze sie zachowal - to na wypadek, gdybys kiedy do Niemiec sie wybieral.

Nawet w Laatzen kolo Hannoveru istnieje muzeum lotnictwa, a w nim SG 38. Jakbys potrzebowal fotek, moge sie tam wybrac ktoregos dnia, ale nie pamietam, czy akutat do tego szybowca mozna blizej podejsc, wiec w takim przypadku mogloby byc trudno z obfotografowaniem detali (musialbym zapytac pilnujacych). Tutaj wykaz eksponatow:

https://www.luftfahrtmuseum-hannover.de/index.php/de/kontakte2-2/unsere-flugzeuge

Nota bene maja tu inne cacko - Fw 190 A-8. 🙂

 

W internecie jest tez troche niemieckojezycznych stron na temat SG 38. Jakbys potrzebowal, moge wyszukac, choc prawdopodobnie nic odkrywczego w nich znalezc sie nie da.

 

Czasem mozna tez dorwac oryginalne fotki, jak tutaj:

https://www.ebay.de/itm/133907370458?hash=item1f2d8051da:g:7BwAAOSwNathbW1R&amdata=enc%3AAQAIAAAA8DwK4QMVh0D5JCLQ%2Fy45HAgBV1IL1EbD2klTDpu8ACPDqC0JVAew1%2FWf0ejKLmt2PsxX3%2BlbRTSFzvL9P%2BUstzi8aAjoWsL4dFfmCj1SDHLj3qTTwrxlPaFbq1GcFMGaypq%2FAMBIrc4LKA2v62E%2FUy3Cb7Gab6dYuf7npECn5N10YF1N2zg%2FrgFIw0h5%2F52EGAMU05Rk5JRsEClz8c6vUjozroCSFAxI%2FNPyJyBupWXTpIBd4Mo%2BCKgMs8Qklmsl%2FfHlqCOE4nlF4beNqJS6CaOhwo8OCN8GBDBXkLW73zI4eeBbUDmpdG72LKAin%2BQZmA%3D%3D|tkp%3ABk9SR9SsmbGIYw

Ale zwykle wlasciciele licza sobie duzo za duzo. Widocznie sa pasjonaci, ktorzy kupuja, ale dla mnie dwa kawalki papieru nie sa warte takich pieniedzy. No i potencjalni nabywcy z pewnoscia nie zawsze sa gotowi zaplacic tyle, ile sobie zaspiewa sprzedajacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mr.jaro napisał:

Mariusz, u nas mozna jeszcze dostac te ksiazke:

Dokładnie taką książkę szukam. Ale w tym linku troszeczkę drogo. :).

Dzięki za dodatkowe informacje. 

Jak byś gdzieś spotkał tą książkę proszę daj znać (troszkę lepszy stan i niższa cena).

Ps:

Mam w trakcie robienia (50% zaawansowania) pół makietę SG 38 o rozpiętości 4m. I trochę pokonała mnie cenowo ilość materiału na pokrycie skrzydeł . Tak jak byś miał do oklejenia z dwóch stron 2 szt dzwi wejściowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, young napisał:

Mam w trakcie robienia (50% zaawansowania) pół makietę SG 38 o rozpiętości 4m. I trochę pokonała mnie cenowo ilość materiału na pokrycie skrzydeł . Tak jak byś miał do oklejenia z dwóch stron 2 szt dzwi wejściowych.

 

 

a gdzie można podejrzeć budowę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, young napisał:

Jak byś gdzieś spotkał tą książkę proszę daj znać (troszkę lepszy stan i niższa cena).

 

Bede mial na uwadze.

Nie mam zielonego pojecia, jak Jarek to robi, ze udaje sie jemu wychwycic dobre ksiazki w dobrym stanie za niska cene. Moze sama cena to jedynie kwestia podazy i popytu, a ja szukam zwykle ksiazek dosyc trudno dostepnych, a za takowe sprzedawcy zadaja zwykle nieprzyzwoitych pieniedzy. Byc moze tak wlasnie jest z podlinkowana przeze mnie ksiazka o SG 38, gdyz ten szybowiec uwazany jest za kultowy. Ale bede szukal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.