Skocz do zawartości

Klejenie owiewki kabiny do ramki


robas69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć

Zastosuj to: https://i-sruby.pl/p/104/433/klej-i-szczeliwo-szary-k-d-wurth-kleje-i-silikony-artykuly-chemiczne.html , już gdzieś o tym pisałem wcześniej. Podejdź do jakiegoś samochodowego warsztatu blacharskiego i zapytaj, może gdzieś im resztka w tubie została. Kleją na to błotniki do karoserii. Ja tym kleję pleksę (vivak) do drewna, plastiku itd. i jest OK. Towar sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2022 o 11:17, vader napisał:

Cześć

Zastosuj to: https://i-sruby.pl/p/104/433/klej-i-szczeliwo-szary-k-d-wurth-kleje-i-silikony-artykuly-chemiczne.html , już gdzieś o tym pisałem wcześniej. Podejdź do jakiegoś samochodowego warsztatu blacharskiego i zapytaj, może gdzieś im resztka w tubie została. Kleją na to błotniki do karoserii. Ja tym kleję pleksę (vivak) do drewna, plastiku itd. i jest OK. Towar sprawdzony.

To jest to samo,używałem i tego i tego,bardzo fajnie klei,w tym sęk, że są tylko dwa kolory,czarny i szary.Przed zaschnięciem można umyć resztki benzyną ekstr.

MASA KLEJĄCO USZCZELNIAJĄCA 310ML BOLL CZARNA 007003 za 19,32 zł z Mińsk Mazowiecki - Allegro.pl - (7443635930).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robas69 napisał:

Możesz kupić nawet 1 sztukę ale tylko jako przedsiębiorca. W związku z tym mając sklep 500 m od biura muszę kupić wysyłkowo w innym i płacić ca. 15 zł więcej.

 

To podaj im dane do faktury jakiejkolwiek firmy albo po prostu swoje z numerem NIP. Są osoby prowadzące DG, których nazwa firmy to po prostu tylko imię i nazwisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek. Wszystko się zgadza co napisałeś tylko potem ten ktoś może mieć problem, że jest wystawiona na niego faktura, odprowadzony VAT, a u niego nie ma kosztu.

Zdecydowałem się dać jeszcze szansę Firmula 560. Przede wszystkim dlatego, że daje przezroczystą powierzchnię. Zmatowilem tworzywo ramki. Ramkę i osłonę odtluscilem benzyną ekstrakcyjną. Klej naniosłem pędzelkiem na ramkę. Pospinałem i odłożyłem na kilka dni w wolnej szufladzie. Potem wywiercę otwory i na klej wprowadzę szpilki jako wzmocnienie klejenia. Zobaczymy co z tego będzie. Dziękuję serdecznie za pomoc.

20220316_221550.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam za darmo to coś.

 Trzymałem 4 doby (słownie cztery) dociśnięte taśmą i listewkami. Po zdjęciu taśmy rano piątej doby połowa kabinki odlazła, teraz zerwałem resztę. Dziękuję nie skorzystam.

Kontrolna kropla kleju na blacie/powietrzu stwardniała i stała się przezroczysta po 12 godzinach.

Być może jest to dobry klej do JEDNAGO rodzaj tworzywa ale nie do mojego.

Przy odbiorze osobistym Gratis – w razie wysyłki 13zł paczkomat.

Pozdrawiam

20220316_211622.jpg

20220316_211637.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej. Nie strasz?. Tak jak pisałem wcześniej też mam problem. Kiedyś kleiłem oszklenie bezpośrednio do balsy /w Miss Morava/ trzymał bardzo dobrze. Teraz wielki znak zapytania.

Tak wygląda po 24 godzinach spora dawka kleju, z której pobierałem pędzelkiem. Nie cała jest przeźroczysta i jest prawie twarda. Trzyma się tego tworzywa.

20220317_191754.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Andrzej68IX napisał:

Oddam za darmo to coś.

 Trzymałem 4 doby (słownie cztery) dociśnięte taśmą i listewkami. Po zdjęciu taśmy rano piątej doby połowa kabinki odlazła, teraz zerwałem resztę. Dziękuję nie skorzystam.

Kontrolna kropla kleju na blacie/powietrzu stwardniała i stała się przezroczysta po 12 godzinach.

Być może jest to dobry klej do JEDNAGO rodzaj tworzywa ale nie do mojego.

Przy odbiorze osobistym Gratis – w razie wysyłki 13zł paczkomat.

Pozdrawiam

20220316_211622.jpg

20220316_211637.jpg

He,he,widzę starą czeską Vegę,nie piepsz się, ramkę wykonaj z białej taśmy izolacyjnej i będzie ok.,sposób wypróbowany. Kabinkę z kokpitem kleiłem taśmą dwustronną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorilla Clear Glue klei wszystko jak glupi ?:

 

https://gorillaglue.com.au/product/clear-gorilla-glue/

 

Ale nie jest recomendowany do:

 

*Not recommended for use on polyethylene or polypropylene plastics.

 

Uzywajac tego kleju nalezy jedna z czesci zmoczyc woda.

 

 

Byc moze owiewka jest zrobiona z polyethylene:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Polyethylene

 

a do tego sa specjalne kleje:

 

https://www.loctiteproducts.com/en/know-how/fix-stuff/polyethylene-glue-the-unsung-hero-in-your-toolbox.html

 

Nie jestem tez pewien, czy nalezy mocno sciskac spoine w tym przypadku...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.