Jump to content

ASP 91 4-takt

robloz
 Share

Recommended Posts

Może głupie pytanko:

jaki wasz model napędza w/m silnik? Wiadomo, wyliczenia swoją drogą a praktyka swoją.

Leży sobie po skasowanym modelu i chcę się zorientować na jaki model (wagę ) mogę sobie pozwolić.

Głównie interesuje mnie Decathlon. 

Nie wiem ale z 3 kg pewnie, Decatlon to górnopłat chyba ze  inny model masz na myśli i lata na małych motorkach podejrzewam ze zawis zrobisz ....😀

Do jakiej wielkości Decathlon'a? Mój 91 FS co prawda OS nie ASP siedział w górnopłacie jakieś 190cm rozp. i masie początkowej > 6,5 kg. Twój model nie będzie miał takiej masy więc spokojnie powinien poradzić sobie zakładając nawet, że ASP przy tej samej pojemności co OS są troszkę słabsze.

Dzięki, Decathlon będzie miał ok. 180 cm. Próbuje zrobić wiarę lekko, ale zobaczymy ile wyjdzie.

Moje pytanie wzięło się stąd że do tej pory był  we "fly baby" o masie 4600g. + śmigło 14x6.  Nieraz (zwłaszcza przy silnym wietrze) miał problemy że wznoszeniem.

Może inne śmigło?

Próbuj ze śmigłami. Do OS stosowałem maksymalnie 16". Do ASP zalecają mniejszej średnicy, w sumie to nie wiem dlaczego.

Mój ma osiągi porównywalne z Saito 91 dobieraj tak śmigło żeby kręcił około 9000 obrotów i wtedy może mieć ciągu ok. 4 kg  no i paliwo z nitro. 

Przyszło mi do głowy aby ten silnik założyć do SPACEWALKER II (46-53) (1600mm) dedykowany 0,70 4-t.

Jest troszkę za duży, ale ........ ?

Co sądzicie o tym pomyśle.  😁

Czy lepiej saito 0.80 też 4-t.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.