Skocz do zawartości

Termik 3.2m z silnikiem :) low budget :)


kulfon250
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, mar_io napisał:

Zestaw dalej nie wyceniony?

Hej, czy Ty widzisz pogodę za oknem, kto by teraz siedział przy ;) kompie zamiast latać.

A tak poważnie, podstawowe obliczenia mam, ale by to wszystko miało sens, muszę:

- zrobić podstawową instrukcję i plan modelu dla klienta.

- mieć czas by się tym zająć, więc nie sądzę bym się za to zabrał wcześniej jak w drugiej połowie września.

 

Chciałbym też , wtedy mieć też opcję z innym profilem i skrzydłem z klapami i lotkami.

 

I tak nie planuję wycinania tego wcześniej jak jesień/zima, więc daj mi chwile jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dariuszj napisał:

 

Kolega nabija 20 postów, żeby coś wystawić na giełdzie. Bo zdaniem moderatorów lepiej, żeby było 20 śmieciowych postów niż jedna sensowna oferta sprzedaży.

Zgłosiłem jego posty adminowi, takie konta powinny być blokowane.

Giełda i tak, działa jak działa, jest kilku "Januszy aukcji," co wystawiają grzecznościowe aukcje tych samych przedmiotów, czasem co 7 dni...

Niestety nikt ich na razie nie przywołał do porządku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem jego posty adminowi, takie konta powinny być blokowane.
Giełda i tak, działa jak działa, jest kilku "Januszy aukcji," co wystawiają grzecznościowe aukcje tych samych przedmiotów, czasem co 7 dni...
Niestety nikt ich na razie nie przywołał do porządku...
Witam.
Przepraszam, że wtrąciłem się w temat.
Przeglądam od czasu do czasu forum na telefonie i być może w kieszeni coś się odblokowało. Nie jest moją intencją nabicie sobie 20 postów.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
20 godzin temu, kulfon250 napisał:

Wiatr 12 m/s. stary płasko-wypukły profil :)

 

Maćku Twój model jest bardzo ładny i tylko się cieszyć i jak najwiecej latać.

Jako ,że w tym wątku nawiązała się wcześniej  dyskusja o profilach napiszę parę zdań na ten temat.

Stare płaskowypukłe turbulencyjne profile są również dobre i nieznaczy to ,że model nie będzie latał przy silniejszym wietrze: będzie, tylko róznica polega na tym ,że w momencie jak ustawisz się pod silniejszy wiatr model się zatrzymuje jak latawiec i pomimo oddania steru wysokości więcej leci w dół niż do przodu.

Natomiast nowsze laminarne profile dodatkowo wspomagane pracą klap pozwalają dużo łatwiej latać nawet lekkiemu szybowcowi pod wiatr.

Reasumując wzrasta zdolność przebijania się pod wiatr ( to  tylko jedna z wielu zalet oczywiście bo oprócz tego np.wzrasta doskonałość itp.). Ot taka niby mała ale istotna różnica. 

Ale przecież nie zawsze budując model zależy nam bardzo na osiągach i w rekreacyjnym lataniu można nawet na Clark u zrobić skrzydła i też polatać co najwyżej w nieco spokojniejszych warunkach.

Generalnie trzeba budować to co kogo interesuje i co komu pasuje:)

Niemniej jednak zachęcam (zwłaszcza ,że masz dobre zaplecze techniczne i możliwości warsztatowe) do spróbowania kiedyś swych sił w budowie płata z nowoczesnym szybowcowym profilem bo naprawdę warto.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ares napisał:

Maćku Twój model jest bardzo ładny i tylko się cieszyć i jak najwiecej latać.

Jako ,że w tym wątku nawiązała się wcześniej  dyskusja o profilach napiszę parę zdań na ten temat.

Stare płaskowypukłe turbulencyjne profile są również dobre i nieznaczy to ,że model nie będzie latał przy silniejszym wietrze: będzie, tylko róznica polega na tym ,że w momencie jak ustawisz się pod silniejszy wiatr model się zatrzymuje jak latawiec i pomimo oddania steru wysokości więcej leci w dół niż do przodu.

Natomiast nowsze laminarne profile dodatkowo wspomagane pracą klap pozwalają dużo łatwiej latać nawet lekkiemu szybowcowi pod wiatr.

Reasumując wzrasta zdolność przebijania się pod wiatr ( to  tylko jedna z wielu zalet oczywiście bo oprócz tego np.wzrasta doskonałość itp.). Ot taka niby mała ale istotna różnica. 

Ale przecież nie zawsze budując model zależy nam bardzo na osiągach i w rekreacyjnym lataniu można nawet na Clark u zrobić skrzydła i też polatać co najwyżej w nieco spokojniejszych warunkach.

Generalnie trzeba budować to co kogo interesuje i co komu pasuje:)

Niemniej jednak zachęcam (zwłaszcza ,że masz dobre zaplecze techniczne i możliwości warsztatowe) do spróbowania kiedyś swych sił w budowie płata z nowoczesnym szybowcowym profilem bo naprawdę warto.

Powodzenia.

Nie musisz zachęcać, plan jest na drugie skrzydło z profilem AG + stalowy pręt jako bagnet zamiast węglowej rurki.

Owszem przy 12m/s latanie do przodu wymaga wprawy, ale to rekreacja a nie zawody o majtki prezesa ;)

Latał ze mna kolega mega wyczynowcem za 10kzł i co ciekawe też szedł w dół, owszem przy okazji więcej do przodu :)

okazało się że był za lekki, bo ten nowoczesny profil lata ładniej jak jest dociążony.

Tylko ja pod wiatr jak latawiec szedłem w górę...

Mam Thermika 3M z TopModel, owszem lepiej do przodu idzie, ale nie za darmo...

 

Jeden lubi ogórki inny ogrodnika córki :P i tak też z tymi profilami jest.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Broniłem się przed innymi skrzydłami bo latał mega fajnie, ale...

IMG_2225.thumb.jpeg.b16c53888d57e9734dff43752d63fc2d.jpeg

 

Latanie pod słońce i mój błąd "przekonały" mnie do zrobienia nowych.

Nowe dostały profil AG35 i klapy, no i ciut inną konstrukcję i materiały.

IMG_2233.thumb.jpeg.256d9cdb014225ad98c16e1fc8ea8aef.jpeg

IMG_2260.thumb.jpeg.36a17495e927616a1dc70452a023ff1a.jpeg

 

Ciekawe jak to będzie latać :)

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2023 o 22:12, kulfon250 napisał:

Ciekawe jak to będzie latać :)

Z pewnością dobrze. Nawet bardzo dobrze. 

Warsztat masz profesjonalny to o dobre wykonanie nie ma co się martwić. 

Szkoda tamtych skrzydeł...... Ale czasem każdemu się zdarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.