Skocz do zawartości

FrSky dylemat użytkownika


Nielot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku kiedy pojawił się Frsky zamontowałem moduł VHT do Hiteca Flash 5 (dawno to było) ,  dwa najstarsze odbiorniki jeszcze chodzą ale nic starszego i nowszego. W MC19 włożyłem DHT i do dzisiaj chodzi wzorowo ,ale znowu ten sam problem z i brakiem odbiorników dobrej klasy np.D8RII Trzeba podmienić na XHT żeby myśleć i iść dalej ale reszta sprzętu (nie cały) jakby do lamusa. XHT to ponad 2 stówki i dylemat czy ładować go do MC19 w wieku dojrzałym i bez telemetrii którą chcę mieć ?  Mam obecnie też radio Radiomastera TX16. ładnie pracuje z starszymi odbiornikami frsky ale oni mają już nowy ACCESS i kicha. Nie ma co kupić , braki w sklepach .Odbiornik RX8R pro kosztuje mniej na naszym kontynencie jak na dalekim wschodzie ale to już ponad 3 stówki, nic taniej( Moduł XHT i odbiornik to połowa ceny Radiomastera)  Czy dać sobie spokój z Frsky który z fajnej firmy stał się zatwardziałym rekinem handlu mającym gdzieś  "stary elektorat"  czy brnąć dalej, wymieniając moduły z starszych na nowsze ale nie najnowsze bo wszystko co mam pójdzie do kosza? Radiomaster działa z odbiornikami Graupnera ale jest po firmie...Hitec? . Chodzą mi po głowie odbiorniki Spektrum . czy dobrą drogę wybrałem? Mamy Radiomastery na lotnisku i od 2 lat nic się z nimi nie dzieje. Te zapytanie tyczy się tematu braku dostępu nieco starszego osprzętu (odbiorniki) do Frsky , polityki firmy, latania dużymi modelami z telemetrią a nie pianką. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz może nasz rację że zawile to ująłem i zbyt szczegółowo. Chodziło mi że Frsky nie lubi starych klientów, nic nie mogę kupić bo pustki ,chodziło mi po głowie żeby przejść na spektrum (liczyłem że ktoś mnie wesprze )Pozostałem z Frsky i wyobraź sobie że taniej kupiłem odbiorniki u naszych niemieckich sąsiadów jak w kraju zjadaczy ryżu i do tego mieli wszystko to co chciałem. Dziękuję Ci za szczere słowa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Tez uzywam Radiomaster TX 16S (kupiony na Banggood za 750zl) i jest po prostu genialny. Koledzy z Futabami i Jeti za kilka tys zl naprawde musza sie wysilic, zeby uzasadnic ich zakup.
Na poczatk uzywalem roznych odbiornikow: FLSky, Admiral (Lemon) i FrSky S6R/S8R. Obecnie wszystko powymienialem na FrSky S6R/S8R ,zeby miec wszystko jednakowo.
Owszem, ostatnio ciezko dostac cokolwiek - pamietam, ze rok temu kupowalem S8R po 190zl w Polsce, teraz 280zl na Aliexpress. No, ale lepszych alternatyw nie widze.

Spektrum jest dosc drogie - moim zdaniem nie warto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również używam tx16s zakupu dokonałem za śmieszne pieniądze 400zł z bangood. Tylko musiałem dodać ekran dotykowy. Odbiorników używam FrSky s6r z żyroskopem oraz R168 radiomaster. Bardzo dobrze się sprawują.

Na ali teraz drogo odbiorniki FrSky mają wysoką cene.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Józef 21 napisał:

Również używam tx16s zakupu dokonałem za śmieszne pieniądze 400zł z bangood. Tylko musiałem dodać ekran dotykowy. Odbiorników używam FrSky s6r z żyroskopem oraz R168 radiomaster. Bardzo dobrze się sprawują.

Na ali teraz drogo odbiorniki FrSky mają wysoką cene.

Niestety ceny odbiorników FrSky poszybowały okrutnie do góry i nie tylko, bo wszelakie czujniki telemetrii również. W 77 Hobby do pewnego czasu można było kupić w dobrej cenie.
Obecnie wszystko wyczyszczone no i likwidacja sklepu. Pozostałe sklepy świecą pustkami. Odnoszę wrażenie że skończył się pewien rozdział budżetowego sprzętu z pod znaku FrSky.
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, FrSKy zastosowało starą strategię aby wejść na rynek. Czyli tani prosty i w miarę niezawodny oraz dostępny w sklepach na całym świecie sprzęt, który kupią ludzie. Potem coś lepszego na smaczek dla tych co sprzęt już mają i mogą go pokazać innym na lotniskach i w internecie (darmowa reklama). A jak się zadomowili to wyprodukowali wypasiony sprzęt ale i ceny wyższe. Myślę, że ich długoterminowym celem i marzeniem zarazem jest zdobyć większość rynku choć wiadomo, że z JETI i Futabą szans nie mają. Ale jak zbliżą się funkcjonalnością, niezawodnością, będą mieli unikalne funkcje w sprzęcie i będą tańsi to zawsze coś znajdą chętnych 🙂

 

To, w którym kierunku idą było widać już po tym jak wyszli z radiem HORUS z kolorowym ekranem i kształtem "ala Jeti DS14", dużo droższym niż linia budżetowa. HORUS wizualnie był dla mnie nie do strawienia, ale linia TANDEM X18SE już mnie łapie za serce choć i tak nie kupię bo ile razy w życiu można zmieniać radio 🤔

 

Co do odbiorników to pozostaje łapać używane. Chyba generalnie nadchodzi czas "używek" we wszystkich obszarach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cześć Piotruś...tak dokładnie też takie odnoszę wrażenie.
Ja przez miniony czas trochę obkupiłem się w odbiorniki i czujniki telemetrii wszak z zasady nie trawię przekładać odbiornika z modelu do modelu.
Więc chociaż tu mam względny spokój, z telemetrii jedynie dokupiłem na Ali... czujnik napięcia, ale już w odświeżonej wersji, w cenie też odpowiedniej ;)
choć w sumie patrząc na inne sklepy to cena promocyjna z wysyłką za free. No i zostaje jeszcze sklep z FrSky w Czechach ale też drożyzna.
No i oczywiście trzeba było firmware zaktualizować w TX / RX wszak nowe odbiorniki już z innej ,,parafii,,



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, samolocik napisał:

zdobyć większość rynku choć wiadomo, że z JETI i Futabą szans nie mają

Oczywiście każdy intepretuję po swojemu, ale myślę że są już dawno przed nimi :) 
Wszystko poszybowało do góry tak jak mówicie, ale zobaczcie. To co Frsky ma za ~2KPLN, Futaba czy Jeti oferuję 3 razy drożej.  Nie jestem zwolennikiem porównywania systemów, ale wystarczy podpatrzeć na co ludzie ( Ci zagramaniczni ) przesiadają w swoich bardzo drogich maszynach. Mi to daje dużo do myślenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cenami nie ma znowu tak źle jak piszecie na horusrc.com nie ma wcale aż tak dużych różnic względem choćby 77hobby. A dostępność cały czas jest.

P.S mnie się najbardziej podobają modelarze, którzy chwalą najdroższe nadajniki,  wydali na nadajniki kilkanaście tys złotych a na pleckach w radiu mają wrzucony moduł od frsky czy jakiejś innej firmy, gdzie odbiornik 4 czy 6 kanałowy nie kosztuje 600zł.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mar_io napisał:

wydali na nadajniki kilkanaście tys złotych a na pleckach w radiu mają wrzucony moduł od frsky czy jakiejś innej firmy

 

W Futabach wystarczyły zamienniki odbiorników w modulacji FASST produkcji FrSky. 7-mio kanałowe były super, innych nie używałem. Kosztowały 3 lata temu ok. 120pln. Dlatego w nowym nadajniku Futaby T16IZ nie ma już modulacji FASST 🙃

Z tymi nadajnikami za kilkanaście tysięcy to tak jak z samochodami. Potrzebujesz dosłownie jednej funkcji, której tańszy samochód/nadajnik nie ma to musisz czasem przeskoczyć o dwie grupy cenowe w górę. I to jest rozbój w biały dzień...  Stąd między innymi popularność FrSky, w którym wiele funkcji zarezerwowanych do tej pory dla drogich nadajników można było mieć za rozsądne pieniądze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w Polsce nie ma odbiorników to nic dziwnego jak dystrybutor zwijał magazyn to i nowych dostaw nie zamawiał.

Aczkolwiek odbiorniki do ACCESS są nadal dostępne i to taniej niż w Chinach.

Odbiorniki do ACCST w Chinach, z dostawą do Polski w cenach takich jak były w kraju bez kosztów przesyłki - X8R i X6R, 150-180zł z przesyłką,

to przecież najpopularniejsze odbiorniki, nie przesadzajmy więc z tym brakiem dostępności.

Trzeba się tylko zdecydować, zamówić i poczekać te 2 tygodnie a nie narzekać, jak komuś drogo to do D8 odbiorniki są tańsze u wielu producentów od Radiomastera zaczynając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.