Skocz do zawartości

Linki


Ares
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W dalszej perspektywie rozważam budowę modelu akrobacyjnego na uwięzi a narazie kalkuluję koszty. 

Moje pytanie brzmi: jaki jest koszt kompletu linek ( plecionka do akrobacji) i kto w Polsce obecnie sprzedaje linki ( wiem ,że do tej pory to był import zza wschodniej granicy)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że w Polsce nie kupię. Napisałem w pierwszym poście że według mojej wiedzy jest import zza wschodniej granicy. Chodzi o cenę i kto sprzedaje. 

22 minuty temu, Francka napisał:

Można kupić i samemu zrobić odpowiedniej

Niby można ale słyszałem opinie że linka jubilerska niezbyt się nadaje do zastosowań modelarskich. 

Najlepiej by mieć typowo modelarską taką jak używają zawodnicy. Stąd moje pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sylkub napisał:

A jakim silnikiem będzie napędzany twój model ( spalina czy elektryk)

Panie Sylwestrze, uwięź to u mnie melodia przyszłości. 

Od 20 lat latam modelami RC i jest to moja sztandarowa dziedzina, natomiast uwięź traktuje jako ciekawy dodatek do tego czym się zajmuje. Także jak dokończę model który obecnie buduję i będzie trochę czasu to pomyślę o uwięzi.

Generalnie najpierw trzeba nauczyć się latać więc coś na 2,5cm najlepiej 2 sztuki🙂

Potem jak się spodoba można by chyba zbudować coś pod silnim 7,5cm OsMax 46 AXII (taki posiadam) i ostrożnie uczyć się większego modelu. Czyli raczej spalina gdyż nie chciałbym generować zbyt dużych kosztów. 

Jednak elektryk pomimo wielu zalet jest kosztowny. 

Mam sentyment do F2B bo jako nastolatek często oglądałem zawody tych modeli na lotnisku w Lesznie. Wtedy nie mając jeszcze swoich modeli z zapartym tchem marzyłem aby tak wspaniale latać. 

Potem kupiłem nadajnik rc i zainteresowałem się radiomodelami ale sentyment do uwiezi pozostał: przypominają mi się najpiękniejsze chwile w życiu. 

Oczywiście modele rc pokochałem i nimi chcę zawsze latać, choć jeśli kryzys nie odpuści albo ULC przesadzi, latanie na uwięzi może okazać się jedyną alternatywą ( koszta oraz zero problemu z naruszaniem przestrzeni powietrznej.) 

O linki zapytałem aby mieć pogląd na początkowe koszty które ewentualnie trzeba ponieść. 

Warsztatowo sobie poradzę bo zbudowałem od podstaw kilkanaście modeli rc. Silniki spalinowe również potrafię ekspoatować także tutaj mam ułatwione zadanie. 

Pozdrawiam serdecznie. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. jeżeli to melodia  przyszłości to sugerował bym wybrać model i to nie na 2,5 cm. Takie maleństwa to dla początkujących dzieciaków.  Model zbudowany ze skrzydłami ze styropianu na  silnik pomiędzy 5,6 a 7,5 cm . szybciej na takim nauczysz się latać  a i robota ta sama. Co do linek to do spaliny podeślę link do sklepu wędkarskiego i powiem ,które linki wybrać. muszę tylko poszukać . Zapraszam na zawody w przyszłym roku. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sylkub napisał:

Model zbudowany ze skrzydłami ze styropianu na  silnik pomiędzy 5,6 a 7,5 cm

Dziękuję za informację. Nie sądziłem ,że na większym modelu również można uczyć się latać.

Jeśli taki model nadaje się na pierwszy model do nauki pilotażu  to tylko zaleta.  Ogólnie wiadomo ,że większe modele lepiej latają , więc gdybym coś budował  zastosuję się do Pana rady.

Ale to dopiero za jakiś czas. Obecnie  z przyjazdem na zawody mam troszkę problem bo mieszkam na Zachodzie Polski ( 50km na południe od Zielonej Góry woj.Lubuskie) więc na Śląsk kawał drogi , na wschód również. A tam przecież są ośrodki "uwięziowców".

Z pracy wolnego nie dostanę a w weekendy pracuję. Jak uda się polatać w wolny dzień to sie cieszę a na dalsze wypady brak niestety czasu.

Jednak bez względu na to kiedy lub czy zbuduję model na uwięzi , gromadzenie wiedzy modelarskiej zawsze procentuje i się przyda takżę dziękuję.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cześć, w załączeniu fotka linek,  na których latałem modelami z silnikami spalinowymi. Linki można kupić  na stronie JANNS  NETCRAFT w USA. Być może znajdziesz gdzieś w Polsce w sklepach z akcesoriami wędkarskimi. W Stanach kosztują 23,79$. z tego krążka wychodzą dwa komplety linek  po 20 m. Co do modelu to polecam CAP 20 . Plan w załączeniu.

 

Pozdrawiam

linki .jpg

RightFax Web Access.url.pdf Zeskanowany dokument.pdf

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2022 o 17:01, sylkub napisał:

Co do modelu to polecam CAP 20 . Plan w załączeniu.

Dziękuję. Plany Capa posiadam papierowe także model jest mi znany.

Proszę napisać czy można ten model napędzać silnikiem Os max 25 La? Posiadam takowy więc jeśli jest taka możliwość to zastosowałbym go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Os 25 La może być za słaby ,ale jeżeli zbudujesz lekki modle to do nauki podstaw latania na uwięzi może być wystarczający. Mój syn latał tym modelem napędzanym  HP 40 . Widziałem też ten model w akcji z silnikiem 5,6 cm. Może do czasu gdy rozpoczniesz budowę uda się zdobyć większy silnik.

Cytat

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Grzesiek napisał:

Ten 4 cm Os będzie na 100% za słaby.Będzie to skutkowało tym ze każdy manewr zakończy sie wjazd modelu do środka kręgu.

Tak przypuszczałem : choć uwięź to nie moja bajka intuicja mi podpowiadała ,że tu trzeba mieć duużo ciągu aby linki się nie luzowały.

Siedzę w RC dobre 15 lat i nie zamierzam zmieniać dziedziny modelarstwa i dlatego mając taki silnik chciałem go wykorzystać. A może mógłbyś zaproponować jakiś model pod ten silnik.

Nie chcę inwestować w coś co nie wiem czy mnie wciągnie. Potem to co innego można kupować ale na początku raczej nie.

21 godzin temu, sylkub napisał:

Może do czasu gdy rozpoczniesz budowę uda się zdobyć większy silnik.

Panie Sylwku to samo pytanie co do Grześka: co pod ten silnik Pana zdaniem? Nie chcę inwestować w uwięź póki nie spróbuję czy mnie wciągnie.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , dziękuję za informacje. Z danych jakie podesłaliście mi drodzy koledzy myślę ,że wiem już w jaki rozmiar płatowca celować i jaka masa modelu powinna być do mojego silnika.

1 godzinę temu, sylkub napisał:

na stronie sklepu Modelemax  w zakładce modele na uwięzi  jest model wycięty laserowo

Widziałem , na podstawie jego wymiarów i masy chyba coś narysuję sam lub powiększę proporcjonalnie mniejszy model.Dzięki.

 

12 godzin temu, Grzesiek napisał:

Popołudniu podeślę skan proporcji z książki Schiera .Moze sam coś wykreślisz.Podeślę rownież plan prostego modelu akrobatka ktorego mam zrobionego tyle ze na 2,5ccm.Ale powiem Ci ile powiększyc, by dobrze latał na 4ccm

Dzięki Grzesiek. Książki pana Schiera mam chyba wszystkie jakie wyszły więc napisz tylko gdzie szukać.

 W razie czego powiększę sobie do wymaganych wymiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że temat modelu na uwięzi korci Cię już od pewnego czasu i zdaje się, że właśnie dojrzał. Popieram Twój koncept, który wyżej opisałeś. Ja skorzystałbym z projektu Twistera firmy Sig w wersji zmodyfikowanej przed Teda Fanchera, jednego z najlepszych akrobatów lat '80 na świecie. Model nazywa się Fancherized Twister.  Ponieważ to pierwszy model do nauki podstaw, uprościłbym budowę płata i jeśli masz ramkę do cięcia styro, zrobiłbym płat styropianowy i okleił szarym papierem. Wybierz coś i działaj. Trzymam kciuki!

https://outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=8708

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.