Skocz do zawartości

Root 3 cnc - budowa


mar_io
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Deem napisał:

Potrzebne takie coś

Tylko Daniel to jest chyba przedłużenie, ja piszę o redukcji dla frezów o trzpieniu 3.17mm. Czyli muszę mieć tuleję redukcyjną z trzpienia fi6 na otwór 3.17. Chyba że się mylę i to Co mi wysłałeś działa jak tuleja zaciskowa i złapie trzpień 3.17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest przedłużenie tylko właściwe i jedyne rozwiązanie! Nie można kombinować z jakimiś zastępczymi redukcjami nie dopuszczonymi przez producenta, a w przypadku makity takich nie ma! 

Zaproponowałem to bo używam RTC700 i tą redukcję jako rozwiązanie sprawdzone. Nie ma kombinowania z jakimiś tulejami czy innymi pierdołami. Mocowanie musi być absolutnie pewne.

Przy zakupie rozglądnij się też za tuleją zaciskową odpowiednią do redukcji, najlepiej komplet z innymi średnicami które też są przydatne. Ja stosuję ER11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. 

Jeśli kupię redukcję np C6-ER11A-60 bo taka by mi podeszła najbardziej to czy dobrze dobrałem tuleję pod frezy 3.175 tutaj jak ta poniżej:
 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000330294565.html?spm=a2g0o.cart.0.0.3e29452cZOZ3YP&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

 

Myślałem że wystarczy sama taka zaciskowa tuleja, bez tej przedłużki. Jednak dzisiaj jak patrzyłem na wrzeciono Makity to nie wiem czy jakakolwiek tuleja by podeszła. Oryginalnych nie ma niestety (przynajmniej nie znalazłem, choć niby jest na necie dostępna pod wymiar 3.175) gdzieś są opisy po nr katalogowych ale bez szczegółów. Ryzyko trochę kupować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.09.2023 o 19:51, Deem napisał:

Potrzebne takie coś

Jeśli ktoś z Was by się sugerował tym wątkiem a konkretnie tym linkiem w sprawie zakupu takich redukcji to tej z linku powyżej stanowczo nie polecam. Ładnie wygląda tylko z zewnątrz. Niestety ma bicie na niedopuszczalnym poziomie. Nie mierzyłem jeszcze zegarem ale już w ręku trzymając wrzeciono czuć że nie jest poprawnie wywarzone. Będę próbować to ratować  może trochę przetoczę i to pomoże aale raczej będę szukać od innego dostawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego napiszę tutaj. Z uwagi iż już mój root 3 jest na chodzi i jestem na etapie konfiguracji. Niestety wybaczcie ale nie miałem czasu na prowadzenie relacji. Chciałbym zapytać znawców tematu o kilka spraw związanych z arduino uno z cnc shield i programem estlcam. Mianowicie:

 

1) mam podłączony i skonfigurowany czujnik długości narzędzia wszystko chodzi jednak nie działają mi krańcówki na osi z zastanawiam się czy da się je aktywować jeśli jest aktywny czujnik narzędzia (zapisany w programie a nie podłączony do wtyczki) oczywiście czujniki osi z mam podłączone do cnc shield. 
2) czy dla poszczególnych osi krańcówki się mastkuje i podłącza do pinów? Jest pin x,y,z masą na osi x mam np dwie skrajne krańcówki a na osi y1 i A(y2) cztery a wejścia tylko dwa (Y i A) czy dobrze myślę? 
 

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam każdą krańcówkę podłączoną niezależnie pod swoje wejście i odpowiednio opisaną w programie, np. X-Lewy, Y-Tył, Z-Góra itd. Na osi Z mam tylko krańcówkę górną. Czujnik długości narzędzia powinien być ustawiony jako "Sonda".  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego Mirek programu używasz ? ja w estlcam widzę jak dobrze pamiętam chyba tylko 7 pozycji do przypisania (czyli odejmując sondę i emergency stop) zostaje mi 5 za mało żeby wszystkie przypisać. Chyba że coś źle robię....? zresztą cnc shield w ogóle mi nie widzi krańcówki osi Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Estlcam'a ale z Arduino MEGA więc mam więcej wejść. Nie mam też żadnej nakładki ze stepstickami tylko gołą płytkę i osobne sterowniki silników krokowych oraz wrzeciona. Dla Uno jest 8 wejść więc powinno Ci wystarczyć, chociaż może trzeba wylutować leda na pinie nr 13. Sprawdź do którego wejścia masz podpietą krańcówkę osi Z. Możesz też dla tej osi połączyć krańcówki równolegle a dla X i Y każdą z osobna, zaoszczędzisz jedno wejście.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, 

Chciałbym jeszcze o coś zapytać kolegów, którzy mają laser diodowy i frezarkę cnc. Czy na jednym sterowniku (w moim przypadku arduino uno +cnc shield) da się jednocześnie używać np estlcam i laser grbl?. U mnie jak chcę połączyć się z lasergrbl to musze usunąć soft z arduino zaprogramowany dla estlcam. Później jak chce estlcam używać to muszę znowu wgrać zapisany soft. Zastanawaim się czy da się to jakoś rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat programu ogarnąłem. Dzisiaj skończyłem prawie finalnie maszynę. Tak się to prezentuje.

 

niestety na relację zabrakło czasu. Jeśli ktoś z Was chciałby się dopytać o szczegóły projektu to zapraszam, chętnie doradzę.

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.