Skocz do zawartości

Motoszybowiec Ogar elektryk 2000mm.


Leszek J.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Andrzej Klos napisał:

Patrzylem, wyglada dobrze😁

 

 

Moze nie za cienki dla Ciebie..

Ale chyba racja, trzeba robic postep!  Zawsze mozna zrobic polki dzwigara z gotowych paskow weglowych.

 

No dokładnie - paski węglowe są tanie i łatwo dostępne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Patryk Sokol napisał:

Ale w czym to ludzie otwierają to nie wiem, ja używam do tego CADa.

Szukałem tego w necie - jak otworzyć plik Dat w Cad i nie znalazłem. Czy jest t o aż tak zwiła sprawa ?

Możesz to wyjaśnić na konkretnym przykładzie albo podesłać linka?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patryk Sokol napisał:

Zmieniasz .dat na .txt i importujesz jako współrzędne.

Po tym pojawią Ci się w obszarze roboczym punkty pokazujące kształt profilu.

Niestety u mnie nie to nie działa , Nie wiem co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Leszek J. napisał:

Próbowałem konwertować te pliki na TXT ale wyrzuca mi jakiś błąd. Nie wiem. Nie ma to jak normalne plany w skali 1: 1

 

42 minuty temu, RobRoy napisał:

Niestety u mnie nie to nie działa , Nie wiem co jest nie tak.

 

Kupcie sobie program Profili, napewno sie przyda i najprostsza wersja kosztuje tylko E25.  Bo inaczej beda problemy...

 

https://www.profili2.com/eng/prices.asp

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2023 o 20:19, RobRoy napisał:

Szukałem tego w necie - jak otworzyć plik Dat w Cad i nie znalazłem. Czy jest t o aż tak zwiła sprawa ?

Możesz to wyjaśnić na konkretnym przykładzie albo podesłać linka?

 

 

 

Ja do swojego muszę dodać trzecią kolumnę (oś Z) , w której wszystkie wartości są 0. Wtedy zaczytuje mi plik DAT w CAD, do tego oczywiście zamiast "przecinków" muszę mieć "kropki". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. Marcinie - ja też zamiast przecinków muszę mieć kropki ale, ponieważ bawię się Winfoilem - niepotrzebna mi oś "Z". Trochę trwało nim załapałem  ten niuans... Dla informatyka - rzecz oczywista ! 

Tylko do interpretacji tych "dat" potrzebny jest program. Żaden notatnik, ani "paint"  tego nie zrobi.  Większość darmowych programów do wyświetlania  plików "dxf" - niestety też... 

Pozdrawiam - Jurek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2023 o 22:57, Jerzy Markiton napisał:

O.K. Marcinie - ja też zamiast przecinków muszę mieć kropki ale, ponieważ bawię się Winfoilem - niepotrzebna mi oś "Z". Trochę trwało nim załapałem  ten niuans... Dla informatyka - rzecz oczywista ! 

Tylko do interpretacji tych "dat" potrzebny jest program. Żaden notatnik, ani "paint"  tego nie zrobi.  Większość darmowych programów do wyświetlania  plików "dxf" - niestety też... 

Pozdrawiam - Jurek

 

Ja używam notatnika i działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2023 o 11:29, Patryk Sokol napisał:

DXF i PDF z profilami skrzydła w ząłączniku.

 

Profile stateczników zrobię, jak ustalimy, że ich rozmiar jest OK :)

 

PS-52.pdf 75.25 kB · 45 pobrań PS-52.dxf 172.57 kB · 29 pobrań

 Dziękuję za twoje zaangażowanie w tym temacie .  Profile są faktycznie pierwsza klasa, ale nie są łatwe tym bardziej , że są bardzo wąskie i do tego wklęsłe. Pytanie mam teraz podstawowe ,  jak z tego pdf mam skorzystać , mam tu na myśli zwymiarowanie wszystkich żeber. Nigdy tego nie robiłem  z takiego rysunku , zawsze korzystałem z gotowych planów. Może pomożecie mi w tej kwestii .  Dodatkowo sprawa rozmieszczenia dźwigarów w tym profilu bo dla mnie to jest tylko ogólny zarys , a co z krawędzią natarcia , spływu ? Czy ten profil pokazany jest już na gotowo po oklejeniu go warstwą balsy czy też pokazuje żebro ? No dla mnie to troche duży przeskok techniczny. Miałem zbyt dużą przerwę w modelarstwie , a modele , które robiłem wcześniej sam kreśliłem lub budowałem z gotowych zestawów , czy tez planów. Więc  proszę o podpowiedź , jak to doprowadzić do stanu rysunku ,który pójdzie już do obróbki na balsie. 😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.