Skocz do zawartości

Aparatura RadioMaster TX16S (Mark II)- opinie, modyfikacje


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do podzielenia się swoja opinią o aparaturze Radiomaster TX16S.

Nie znalazłem podobnego wątku. 

Aparatura RadioMaster TX16S Mark II Hall V4.0

Pytam też z powodu, bo się zastanawiam nad przejściem z Turnigy (Flysky) i10 na coś nowszego i myślę albo nad tym Radiomasterem albo nad Flysky Palladin. Tak, żebym nie musiał wymieniać odbiorników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies tu byl watek na temat tego radia - ale to chyba ktos konkretnie o jakies ustawienia czy bindowanie pytal.

Ja go uzywam od poltora roku. Daje 10/10. Kupilem go za 750zl(!) na aliexpress czy banggoodzie.
Jak zamowilem, to okazalo sie ze byl w mode 2 (moja wina). Na podstawie video na youtube sam sobie gimbale zamienilem, zero problemu. Innym razem zlamalem przelacznik - zamiennik tani, tez sam wymienilem bez problemu.

Software to OpenTX albo EdgeTX - ma wszystko. Ciezko znalezc odbiornik z jakim sie nie binduje (nowe FrSky z ACCST to jedyny przyklad jaki znam).

Koledzy z lotniska sie smiali na poczatku, ze tani chinczyk - ale konkretnego argumentu zeby placic 5-10x wiecej za Jeti czy Futabe nie widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście od chyba 2 lat używam radiomastera tx16s (mark I), przesiadłem się z lekko pomodyfikowanego flysky i6 bo brakowało mi mikserów.
Szczerze mówiąc nie mam żadnych zastrzeżeń, co prawda OpenTX/EdgeTX potrafi być na początku przytłaczający ale jak już się zrozumie całą strukturę działania radia i programowania modeli to wszystko idzie dość intuicyjnie, a na youtube istnieją bardzo dobre serie tutoriali zarówno dla nowicjuszy jak i zaawansowanych użytkowników tych systemów, oraz jest spora społeczność korzystająca z nich więc jeśli czegoś nie wiesz to na pewno ktoś ci pomoże i odpowie.
Z wgranym EdgeTX radio ma wsparcie dla dotykowego ekranu który dotychczas działa mi bez zarzutów.
Oprogramowanie posiada taki ogrom opcji, że jeśli masz model w którym np. drzwi chowanego podwozia mają się zamykać i otwierać sekwencyjnie że po wysunięciu podwozia drzwi mają się spowrotem zamknąć to jesteś bez problemu w stanie zrobić to z poziomu nadajnika przy użyciu funkcji logicznych i opóźnień/spowolnień serw, osobiście sam to testowałem przy tymczasowo odroczonej budowie B25.
Jako że przesiadłem się z flysky to zostały mi odbiorniki których nadal używam, telemetria-czujniki napięcia również działają więc nie ma problemu jeśli chcesz aby zaprogramować ostrzeżenie dźwiękowe z odczytem głosowym obecnego napięcia pakietu.
W mojej opinii te radio nigdy nie będzie cię ograniczać od strony oprogramowania, że nie możesz na przykład czegoś zaprogramować czy zabraknie ci mikserów, możliwości tego radia są bardzo duże a wbudowany moduł multiprotokołowy tylko sprawia że jest ono jeszcze lepsze bo nie jesteś ograniczony do odbiorników tylko jednego producenta które mogą sporo kosztować, a tymczasem przykładowo ia10b od flysky to okolice 100zł, w pewnym momencie nawet bindowałem się z jakimś dronem Syma, bo znajomemu zepsuł się fabryczny nadajnik.
Tak że ze swojej strony bardzo polecam, jakbyś miał jakieś specyficzne pytania to śmiało pisz tutaj, na priv, czy na fb chętnie pomogę i odpowiem na te pytania.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jak tylko ukazała się w sprzedaży, za śmieszną kwotę 402,63 z Banggood. Była to wersja bez ekranu dotykowego. Wówczas był tylko Opentx wiec dotyk był zbędny. Dokupiłem ekran dotykowy na YT jest film jak to wykonać. Gdy ukazał się Edgetx przeszedłem na to oprogramowanie. A cha jeszcze wymieniłem moduł CC2500 na 4in1 pozwala na blindowanie z różnymi odbiornikami. Ceny tych podzespołów były niskie, teraz nie wiem czemu chińczyk zawyżył ich wielokrotnie.

Obecnie użytkuje wersje  Edgetx 2.8.3. Odbiorników mam trzy rodzaje R-168, FrSky S6R ze stabilizacją i X8R, jeszcze popularne FlySky.

Bez problemu się blindują. Menu radia używam w języku polskim. Nigdy nie uczyłem się po EN  jestem za stary na naukę. Głosów również używam polskich.

Głosy bardzo drażniły mnie w wersji EN. Kilka razy murowało mi radio przy próbie wgrania oprogramowania, wychodziłem z tej opresji bez problemu. Filmy na YT i poradniki w internecie.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten moduł 4w1 jest dla mnie interesujący. Jak mówicie, że spokojnie zbinduję odbiorniki flysky to super. Dla mnie to duży plus.

Dziękuję, że chcieliście się podzielić swoimi wrażeniami z dłuższego używania tej aparatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie pytanie mam,
3deeec38-7476-4e4f-b274-5f52ad9e3c13.jpg.thumb.webp.6ff966f0dc07972718f51c2225de2827.webp

sporo tych wersji

- czym się rożni gimbal v4.0 od AG01 CNC? Który jest Hall?

- moduł nie przychodzi z aparaturą?

- dajmy na to zamówię, moduł 4in1 to antena będzie wychodzić z modułu czy będzie używać tej w aparaturze?

Zróbcie proszę zdjęcia swoich aparatur.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi dokładnie jaki typ odbiornika FrSky,  nie wszystkie można zblindować?

Przepraszam, tobie chodzi o FlySky źle przeczytałem. Gimbale Halla masz w podstawowej wersji natomiast AG01 CNC są wykonane z metalu, podstawowe z plastyku. Jak chcesz latać dronami musisz dokupić moduł który wkłada się z tyłu do wnęki radia. Nie znam dronów mnie nie interesują drony. Latam samolotami wykonanymi z papieru (depron). Moduł 4in 1 jest wewnątrz aparatury nie potrzebna jest antena, pozwala się łączyć z wieloma odbiornikami. Natomiast moduł wkładany do wnęki z tyłu radia to dwie różne sprawy.

Poczytaj jak otworzysz w przeglądarce google masz po polsku.

https://oscarliang.com/radio-transmitter/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne o mnie zdziwiło w tej aparaturze to to, że przy wysokości 300 m ... i odległości poziomej ok 300 zapikała "słabym sygnałem". Fakt - ułożenie anten nie było jakieś takie super - takie na jakie pozwolił ciasny model. Być może osoby które używają tej aparatury dłużej mogą coś więcej powiedzieć na ten temat

Aparatura binduje się ładnie z odbiornikami FlySky, FrSky. Wszystkie czujniki działają. Po w graniu polskiego menu i komunikatów głosowych ( instrukcje dostępne na forum) jest dosyć czytelna , chociaż mnogość opcji przytłacza.

Nie wgrywałem najnowszego oprogramowania bo jakoś mi nie podchodził podział modeli, organizacja ...  ale to sprawa indywidualna. Wgranie nowej wersji oprogramowania nie stanowi problemu, chociaż muszę się posiłkować YT, albo instrukcją.

Bardzo pomocny jest program Companion - można na kompie ustawiać sobie wszystkie opcje dla konkretnego modelu a potem wgrać do aparatury.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam  swoje 3 grosze do tematu. Zakupiłem w Chinach prawie 2 lata temu. Przesyłka trwała długo, niepokojąco długo, ale w końcu jakoby dotarła na urząd pocztowy, chyba w Końskich, czy Starachowicach, gdzieś w każdym razie w kieleckim, zupełnie bez sensu, bo jestem z opolskiego. Tyle, że dowiedziałem się po tym, jak już została odesłana do nadawcy. Pieniądze zwrócono bez żadnego ale. Ponowiłem zamówienie, ale w innym sklepie i ten drugi raz był już bez problemu. Uruchomiłem nadajnik po otrzymaniu, nie miałem żadnego współpracującego odbiornika, ale nie śpieszyło mi się, latałem na poczciwej Turnigy, do dzisiaj z resztą. Po około roku uzyskałem odbiornik, ale zonk- nadajnik się nie uruchamiał. Podawał tylko jakiś komunikat, który po zidentyfikowaniu naprowadził mnie na film na youtubie z poradą jak sobie z tym poradzić. Otóż taśma kablowa łącząca wyświetlacz z całą resztą przestała przewodzić, a konkretnie  zacisk kontaktowy. Film pokazywał co i jak- banalna sprawa- przemyć spirytusem i ponownie zacisnąć. Podziałało, więcej kłopotów jak do teraz nie miałem, a z racji coraz lepszej pogody i termiki zacząłem latać często, bywa że i codziennie. Jak jest pogoda "szybowcowa", to motoszybowcem z Radiomasterem, jak bardziej "samolotowa", albo pod wieczór- Vincim ciągle na Turnigy. Niczego jeszcze nie poprawiałem, "apdejtowałem" itd. Radiomaster się dobrze sprawdza, mówi do mnie nienagannym angielskim, zasięg ma dobry, lepszy niż moje oczy, obsługuje miks klap i wysokości, co mi się w końcu udało ustawić dzięki pomocy kolegów z naszego forum- jestem zadowolony, choć były lekko stresujące chwile jak widać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje trzy grosze, jest bardzo czuła na zanik sygnału odbiornik - nadajnik. Szczególnie odbiorniki radiomaster, mam takowy R-168. Głos kobiecy,  mam głosy polskie informuje ,,zanik sygnału,, model reaguje reakcja na polecenia jest prawidłowa oczywiście model w zasięgu wzroku. Na FB jest kilka grup  piszą o odbiornikach radiomaster, że to badziewie. Lecz ma zaletę do R-168 nie trzeba czujnika napięcia baterii ma w sobie. Wersja 4in1 ma bardzo dużo protokołów wiązania z odbiornikami.  Na forum zamieszczałem całą listę.

Aktualnie mam najnowszą wersję Edge 2.8.3 z polszczoną.

Jest fajny post na  FB,  Tx16S przy współpracy z odbiornikami spektrum, można zaprogramować odwrócony ciąg silnika. Na YT też jest filmik wszystkiego nie pojmuje jestem za cienki. Fajna jest to opcja przy lądowaniu, model dotyka kołami ziemi  a odwrócony ciąg silnika uruchamiany kanałem powoduje prawie natychmiastowe zatrzymanie modelu.

Używam również Boxera też radiomaster jest o wiele lżejszy,  lepiej jest oprofilowany trzymając go w rękach. Możliwości identyczne co Tx16s tylko ekran czarno-biały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2023 o 17:58, Józef 21 napisał:

Jak chcesz latać dronami musisz dokupić moduł który wkłada się z tyłu do wnęki radia.

 

 

Nie do końca to jest prawda bo bez modułu zewnętrznego też są odbiorniki do dronów np R81 lub z FlySky czy FrySky.

 

Co do radia, mam MKII od dwóch miesięcy (karbon + czerwone elementy) i muszę przyznać robi bardzo pozytywne wrażenie. Doskonałe wykonanie, nic nie trzeszczy i nie lata a drążki i slidery chodzą pewnie i precyzyjnie. Pierwsze loty też ok. Trochę zawiodły mnie odbiorniki R86 bo szybko telemetria się pluje w porównaniu do FlySky gdzie modelu już nie widziałem a sygnał nie osłabł nawet o pół kreski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem parę wypowiedzi na FB  niektórzy piszą, że to badziewie. Natomiast jest filmik na YT  o zasięgu R-168  po tłumaczeniu  na polski  opis jest obiektywny.

Niewątpliwie atutem tego odbiornika jest telemetria napięcia pakietu zasilania silnika modelu.  Nie trzeba stosować dodatkowych czujników  posiada też S port.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.