Skocz do zawartości

Aparatura RadioMaster TX16S (Mark II)- opinie, modyfikacje


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, robertus napisał:

Chodziło mi o to czy jak wybiorę inny model w aparaturze niż ten do którego podpinam aku to mi ten model nie odpali bo odbiornik nie ma linku do tego modelu w aparaturze.
 

Nie odpali.

Jeśli numer odbiornika jest inny niż w pamięci modelu, to nie będą ze sobą gadać.

Jeśli chcesz jeden odbiornik, pod kilkoma pamięciami, to w tych pamięciach musisz ustawić ten sam numer odbiornika.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CrazyTomas napisał:

Czy gaz jest z grzechotką.

Tak, lub nie.

Właściciel sobie ustawia (obie blaszki są na gimballu założone, Twoja decyzja która napniesz, żeby hamowała).

 

Tutaj masz zdjęcia aparatury w środku:
Review: Radiomaster TX16S Mark II Radio (MKII) - Oscar Liang

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc wszystkim! jak Wam sie spisuje ta aparatura radiomastera z modułem 4in1? Czy ktos tu lata wiekszymi modelami na module 4in1? Chcialem przejść z modowanego flysky i6 na cos bardziej zaawansowanego i nie zmieniac odbiornikow w modelach (flajskajowe ia6b). Latam helikopterami, malymi, srednimi i tymi najwiekszymi (700mm lopaty). Pytam bo helikowcy uwazaja, ze latanie na tym module 4in1 jest niebezpieczne bo to reverse engineering istniejacych protokołow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy uważają, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego ;) 

Własnych doświadczeń nie mam, ale z tego co trochę poczytałem to generalnie ten moduł zasięgiem nie grzeszy. Opinie nie są jakieś nazbyt entuzjastyczne. Przy śmigłowcach duży zasięg raczej nie jest potrzebny więc może to nie będzie problem. Co do jakichś innych problemów to albo nie pamiętam albo nic złego nie wyczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam na dwóch radiomasterach TX16s i Boxer obie mają moduły 4in1 nie mam problemów z odbiornikami Flysky i6 zasięg 160 metrów a można i więcej.  Wyżej i dalej  już modeli nie widzę. Niestety starość wpływa na ostrość wzroku. Stosuję również odbiorniki FrSky S6R i X8R, są również idealne. Niestety nabyłem trzy lata temu R168 dwie szt one mają problem ostrzegają o utracie sygnału. Głos czasami może być denerwujący, choć model jest sterowny. W obu apkach  mam menu  po polsku oraz głosy polskie, nie znam angielskiego i nie mam zamiaru się jego uczyć.  Dokupiłem moduł mikro ELRS do nadajnika pasuje do obu aparatur  oraz odbiornik E6R i SuperP14 CH RX ELRS na nich jeszcze nie latałem. Za zimno aby prowadzić loty. Muszę poczekać na przyszły sezon. Nie namawiam na zakup choć ceny mają atrakcyjne w stosunku do innych. Nabywca musi sam zdecydować. Aktualizacje ukazują się systematycznie w internecie. Korzystam z tych wielojęzycznych. Choć zgłaszałem na FC pewien błąd w wersji frimware 2.8.1 Edge PL. W następnej został naprawiony. Oczywiście Tx16S ma ekran dotykowy i kolorowy, Boxer czarno biały lecz jest lżejszy i bardziej pasujący do moich dłoni. Natomiast podoba mi się w nich to, że nie są przypisane do jednego typu odbiornika. Można stosować odbiorniki różnych producentów. (wykaz w załączniku) Dodam,  posiadają instrukcję po polsku.

W najnowszym frimware 2.9.1 edge mają dodane opcję HELI ale ja nie znam się na helikopterach, choć kiedyś mnie pasjonowały.

,

Protokoły odbiorników.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, Józef 21 napisał:

jeden który się zna, myślałem że tylko ja radiomastera ujeżdżam

 

Może jesteś "jedyny", który się do tego przyznaje.

Ja "molestuję" openTX, ale zgodnie z zasadą, że przeciwnika trzeba znać, to i przyglądam się edgeTX :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem trzy lata temu radiomastera wersję SE jak tylko powstał z openTX. Przeszedłem wszystkie szczeble rozwoju. Teraz mam najnowszą Edge TX 2.9.1

Nie żałuję, owszem musiałem się nauczyć oprogramowania opentx. Natomiast  przejście na Edge Tx to łatwizna. Dodam tylko, że wersja SE była bez ekranu dotykowego, który wymieniłem na dotykowy posiadała wewnętrzny moduł CC2500, wymieniłem na 4in1. Potencjometry był takie sobie też wymieniłem z radiomastera Mk II. Dołożyłem do wnętrza radia GPS. Wymieniłem przednią obudowę i rolkę przewijania na metalową.

Cena radia była śmiesznie niska 404,56 z banggood. Teraz na ali można kupić wersję Mk II w granicach 1100 zł. Owszem są i wersję ,,wypasione,, wiele droższe.

Na YT jest masę filmów odnośnie tej apki. Tłumaczenie  filmików jest na polski. Więc wszystko można ogarnąć.

 Mam dużo czasu jestem emerytem.

Od roku latam Explorerem  i Tenetem zrobionym własnoręcznie  filmiki na YT są jak go wykonać  Amerykanin prowadzi krok po kroku.

IMG_20230327_165133.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robertus napisał:

Do czego służy gps w radiu?
 

Płyta główna jest tak zaprojektowana, że można dołożyć malutką płytkę blutu od FrSky. Ja dołożyłem gps wewnątrz gdy zobaczyłem film na YT jak dokonać. Dobre pytanie do czego służy, idziesz latać na łąkę w przygodnym terenie. Tam gdzie mieszkam nie ma lotniska. Więc mogę określić miejsce gdzie się znajduje. GPS jako czujnik telemetryczny   kosztuje spore pieniądze tyle jak za dobrej klasy odbiornik. Natomiast ten do radia niewiele.

 Firmy produkujące GPS-y indywidualnie pasują do swych odbiorników. Nie ma takiego uniwersalnego abyś połączył do Flysky a potem do FrSky musisz kupić oba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Posiadam Radiomastera od Poniedziałku. Prawdą jest że obsługa na samym początku jest mega trudna lecz również nauczenia się. Na pierwszy rzut oka bardzo fajne radio, dwa modele już mam ustawione i zbindowane. W niedziele pierwsze loty jak.i oblot Funjeta 2 z Multiplexa, nie powiem troszkę stres ogarnia oczlowieka.

IMG-20240311-WA0052.jpeg

IMG-20240311-WA0060.jpeg

IMG-20240311-WA0063.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się wiele nauczyć. Fajna aparatura   mam jeszcze Boxera lepiej mi w dłoniach leży.  Nie wiem jakie zasilanie do niej używasz ale na RCmaniak.pl jest do niej akumulator w dobrej cenie.

Służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytułem informacji

Ukazała się wersja przedpremierowa Edge tx 2.10. 0   Czekam na wersję wielojęzyczne jeszcze się nie ukazały.

EdgeTX "Centurion" v2.10.0-RC1 -. Wstępne wydanie
 
 

Z przyjemnością oferujemy pierwszego kandydata na EdgeTX "Centurion" v2.10.0.

Ostrzeżenie

Ponieważ jest to kandydat do wydania, mogą istnieć pewne drobne problemy, które nadal wymagają pracy przed zwolnieniem. Potrzebujemy Twojej pomocy w przetestowaniu tej budowy, aby upewnić się, że nie ma większych błędów ani usterek, które spowodują problemy podczas lotu. Podczas wyboru kandydata, pasujący pakiet kart SD i wersje pakietu głosowego to te oznaczone / oznaczone "Latest". Upewnij się, że będziesz tworzyć swoje ustawienia modelu i radia przed aktualizacją, w pełni zaktualizować swoje modele i zgłaszać wszelkie napotkane problemy.

Notatka

ReminderPrzypomnienie: Aktualizacja z wersji EdgeTX wcześniej niż 2,6 (lub z OpenTX) nie jest już możliwa za pośrednictwem oprogramowania układowego radiowego. Najpierw musisz zaktualizować EdgeTX 2.8, aby migrować ustawienia radia i modelu, a następnie możesz zaktualizować do bieżącej wersji. Więcej informacji można znaleźć na stronie instrukcji Installing and Update Update.

Budowanie chmury

Zdecydowaliśmy się na istnienie CloudBuild na EdgeTX Buddy, którego niektórzy orzeł użytkownicy zauważyli i z której już korzystali. Oprócz migania normalnymi kompilacją uwalniania (Cloud) lub oprogramowania układowego, które zbudowałeś samodzielnie lub otrzymałeś od kogoś innego (pliku lokalnego), istnieje teraz również opcja "CloudBuild" na Buddy. Za pomocą tej zakładki możesz wybrać z dostępnej wersji oprogramowania układowego, wybrać typ radiowy, a następnie wybrać ograniczony (na razie) zakres opcji budowania. W przypadku radia colorlcd jest to przede wszystkim język oprogramowania radiowego. W przypadku czarno-białych radiotelefonów masz jeszcze kilka opcji, w tym możliwość usunięcia heli i ustawionego typu czcionki.

Jeśli chcesz zbudować język lub dostosować opcje budowania, które są obecnie odsłonięte, spróbuj i daj nam znać, jeśli masz jakieś problemy, a także pomóż nam dowiedzieć się, do jakich dodatkowych opcji ludzie chcą mieć dostęp. Podczas gdy niektóre opcje zostały ograniczone do isobsługiwanych typów radiowych, należy pamiętać, że nadal można wybrać niektóre nieprawidłowe opcje - takie jak język tłumaczeniowy, który nie istniał w starszych wersjach oprogramowania układowego, więc pamiętaj o tym przy podejmowaniu wyborów. Ponieważ jest to wydanie przedpremierowe, podobne do nocnego, należy wybrać opcję "Zawiń pre-wydanienia" w opcji Filtr tuż pod numerem jeden w wersji picker, aby uzyskać opcję 2.10.0-RC1.

Najważniejsze wydarzenia tego wydania to:

  • Nowy domyślny ekran "Eddie the Edgehog" - na kolorowych radiach wyświetla również aktualną wersję zainstalowanego EdgeTX
  • W kolorze pojedynek można wyświetlać niestandardowy obraz zamiast animacji wyłączania
  • W przypadku kolorlcd interakcja z etykietami na ekranie zarządzanym modeli została przerobiona - możesz teraz wybrać, aby mieć tylko jedną etykietę aktywną na raz lub wiele etykiet
  • W kolorzelcd można wybrać spośród trzech kolejnych widoków, w jaki sposób zostaną pokazane modele, w tym mniejsze ikony i widoki listy.
  • Na kolorlcd, lista źródeł picker i filtry zostały przerobione
  • W kolorzelcd można teraz zmienić opóźnienie ekranu rozprysku
  • Wszystkie funkcje specjalne i globalne mogą być włączone lub wyłączone - nie musisz ich usuwać, jeśli nie chcesz już niektórych tymczasowo nieaktywnych
  • Niewykorzystane przełączniki przycinania mogą być używane jako przełączniki 3POS
  • "Telemetry Connected" zostanie rozegrany po pierwszym nawiązaniu połączenia
  • Lista kontrolna przed locie ma teraz opcję "interaktywną", dzięki której możesz odhaczyć każdy element z kolei
  • Jednostki PPM można zmieniać w czasie uruchamiania, zamiast być opcją czasu kompilacyjnego
  • RGB LED sterowanie/animacje na obsługiwanych radiach (np. MT12, PL18, PL18EV) - Kto odpowiedział?
  • Dźwięk startu może być wyłączony (jest teraz opcja, zamiast konieczności usuwania hello.wav)
  • Wejścia analogowe, takie jak doniczki i suwaki, mogą być teraz konfigurowane jako przełącznik, Axis X lub Axis Y. Dodatkowo można je również skonfigurować tak, aby były odwrócone.
  • link
  • https://github.com/EdgeTX/edgetx/releases
  •  

Tłumaczenie.odt

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.