Skocz do zawartości

Dlaczego ptaki nie maja statecznika pionowego ?


kankrz

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

.. postanowiłem odświeżyć temat gdyż bardzo mnie to zainteresowało..ktoś tu wspomniał, że ptaki tak latają bo mega mózg, ludzie chodzą bo to samo a roboty potrzebuję mega elektrniki. Dlatego zapodałem link do filmiku, gdzie widać "ptaka" który nie wygląda na uzbrojonego w mega elektroniczny = ciężki mózg, może wspólnie rozwikłamy tajemnicę i zmienimy zasady aerodynamiki. Polak potrafi, więc kombinumy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się zdziwisz, ale latająca kosiarka lata dokładnie wg tych samych zasad aerodynamiki, co nasze modele "bardziej klasyczne".

 

A co do ptaszków, to mają nie tyle "wielki mózg", co "wyspecjalizowany" w utrzymywaniu równowago i kontroli ciała. Tak jak nasz jest wyspecjalizowany w myśleniu abstrakcyjnym.

 

Tu masz przykład działania u ptaszka uznawanego za nielota.

http://www.youtube.com/watch?v=pjiJGyCAgI4

 

Nawet u kury ten mechanizm po prostu działa instynktownie. Ty spróbuj zrobić to samo, specjalnie. Możesz mieć drobne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Może się zdziwisz, ale latająca kosiarka lata dokładnie wg tych samych zasad aerodynamiki, co nasze modele "bardziej klasyczne".

 

A co do ptaszków, to mają nie tyle "wielki mózg", co "wyspecjalizowany" w utrzymywaniu równowago i kontroli ciała. Tak jak nasz jest wyspecjalizowany w myśleniu abstrakcyjnym.

 

Tu masz przykład działania u ptaszka uznawanego za nielota.

http://www.youtube.com/watch?v=pjiJGyCAgI4

 

Nawet u kury ten mechanizm po prostu działa instynktownie. Ty spróbuj zrobić to samo, specjalnie. Możesz mieć drobne problemy.

 

myślę, że to co gość wyrabia od 1:40 filmu przypomina ten mechanizm ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że to co gość wyrabia od 1:40 filmu przypomina ten mechanizm ;)

 

Mogę sie mylić, ale w tym przypadku to chyba chodzi o to, że latając samolotem zawsze powinieneś mieć linię oczu równolegle do horyzontu (w celu poprawnej oceny odległości itp). U kury to chyba jednak było utzrymywanie w jednej pozycji - 3 osie obrotu względem 1 u tego gościa... co i tak nie zmienia faktu, że każda kura robi to bez problemu a ten facet pewnie się w życiu trochę natrenował latania samolotami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.