Skocz do zawartości

Drukowany Fiat G.55 Centauro


japim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem 2 tubki farby w szarym odcieniu na srodkowe malowanie. Stwierdzilem ze spróbuję malowania zwyklymi akrylami waleczkiem/pedzelkiem. Spreyom mówimy chwilowo nie. Ciekaw jestem jak wyjdzie. Mam nadzieję nauczyć sie nowych technik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.... bede musial sie przeprosić albo z pla albo ze spreyem. Akryle i Petg nie idą w parze. Nie trzymają się absolutnie. Trzeba nakładać kilka cieńszych warstw. Przy nakładaniu drugiej pierwsza sie rozwadnia i schodzi. Próbowałem walkiem gąbkowym, pędzlem... najlepszy efekt dawało wcieranie gąbką w poprzek warstw. Wtedy farba zostawała na wydruku. Wygląda jak malowany na odpi%#&€^#, ale musi tak zostać.

 

Wielki plus, że nic nie smierdzi i można sobie spokojnie w mieszkaniu malować. 

 

Kalkomanie też wydrukowane. Jak pogoda pozwoli to może oblot w weekend.

20230628_173726.jpg

20230628_173308.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowany. Trzeba włożyć serwa do lotek regulator i pakiet i można lecieć. 

 

Cętki robiłem kawałkiem twardej gumy przycietej nożykiem aby dawala jakiś niesymetryczny kształt.

 

Ogólnie przyjemne farby ale mało wydajne i kiepsko trzymają się wydruku. Może gdybym przeszlifował cały model przed malowaniem to byłoby lepiej.

 

Nie śmierdzą więc można sobie malować w mieszkaniu.

20230701_162308.jpg

20230701_162352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.