Skocz do zawartości

Zdejmowanie pierścienia segera


robas69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, zbjanik napisał:

u

Używam szpikulca, takiej grubej igły w ilości dwie. Ale to powoduje że "pstryk" i pierścień najczęściej znika, leci nie wiadomo gdzie. Dlatego biorę nowy z zestawu...

Ja takie rzeczy, sprężyste robię we worku przezroczystym wtedy nigdzie daleko nie odskoczy.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do maleńkich pierścieni z oczkami

spacer.png

używam małych nożyczek kosmetycznych z zapiłowanymi końcami by weszły w oczka końcami, lub małych szczypczyków okrągłych

są też za parę groszy na Alle..  https://allegro.pl/oferta/zestaw-mini-szczypiec-do-pierscieni-segera-neo-12260176096

spacer.png

 

A pierścienie bez oczek

spacer.png

 

wyciągam za pomocą takiego zestawu za 25PLN

https://allegro.pl/oferta/haczyki-szpikulce-do-pierscieni-oringow-zestaw-9el-12297904482

spacer.png

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2023 o 11:15, robas69 napisał:

Ale jak je zdjąć że sworznia?

 

Zaatakować pierścień od strony "skrzydełek" odpowiednio grubym, płaskim śrubokrętem. Pierścień się rozchyli, lekko wysunie, a czoło śrubokręta oprze na sworzniu, wiec całość nie poleci w nieznane. Następnie drobnym, płaskim śrubokrętem od drugiej strony, gdzie powstała luka między pierścieniem, a sworzniem podważyć i zdjąć całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2023 o 11:07, robas69 napisał:

Macie sposoby na to żeby zdjąć i nie zgubić pierścień blokujący sworzeń piasty, który mocuje w niej składaną łopatę śmigła? Średnica segera to ok 4 mm.

Ja robię tak jak napisał Czarek i nie mam problemu z pierścieniami zabezpieczającymi łopaty śmigieł. Z dużymi średnicami pierścieni nie mam zaś doświadczenia. Tylko trzeba robić to z wyczuciem : najlepiej kadłub z piastą położyć sobie na kolanach i nawet jak coś strzeli to spadnie na ciuchy i się nie zgubi.

Zakładać można też śrubokrętem bez problemu. Oby nie był tylko bardzo ostry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.