Skocz do zawartości

PZL26 (od Marka - napolskimniebie)


Vesla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, micro napisał:

Można szpachlować+ farba , albo wydrukować w ABS, potrzymać trochę w oparach acetonu i jest gładkie jak d... niemowlęcia 😁 .

Tak, po lekkiej obróbce można uzyskać fajny efekt, ale ja się w takie rzeczy nie bawiłem. Wszystko zależy od skali. W większych modelach, aż tak tego nie widać, a w mniejszych już bardziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najpierw mały wstęp.

Niestety muszę rozczarować tych co twierdzili, że model będzie latał jak cegła.

Tak nie jest.
Wiatr do lotu 5mph w porywach do max 9mph, czyli prawie żaden.
Wykonałem dwa dłuższe loty testując śmigła 13x6 i 12x6. Przy 13x6 silnik był gorący. 12x6 ledwo ciepły. Model lata bardzo szybko już na 60-70% mocy ale też mimo swojej masy 2.3kg potrafi lecieć powoli. Widać to przy lądowaniu oraz w momencie gdy testuję klapy w locie, na filmie 5:25.
Jestem zadowolony. Teraz czas na wykończenie malowania o dodatki. Pewnie jeszcze przytyje.

 

https://m.youtube.com/watch?v=KT83nElt4vA&t=193s

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kleimy. Taśma aluminiowa  samoprzylepna izolacyjna. Szeroka na 50mm więc nawet wpasowała się w szerokość pasów poszycia 48mm w tej skali i nie muszę docinać. Najpierw ją matowię gąbką ścierną i nakładam na model. Powoli do przodu. 

 

20231229_215803.thumb.jpg.0bb91285ed0c880fedb40235639a6949.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, robas69 napisał:

Paweł, a Ty wcześniej nie sprzedawałeś tego modelu na Alle? Chyba, że ten to już inny.

 Tak ale był brak chętnych więc wrócił do eskadry ,w tym roku z powodu głupiego błędu ( podczas ładowania pakietów w modelu pakiet odbiornika zamiast naładować  rozładowałem ) Będąc pewny że mam prąd wystartowałem i po wykonaniu polowy okrążenia nad lotniskiem brakło prądu i model zaliczył efektownego korka , uszkodzeniu uległa  kabina ,śmigło i jedna końcówka płata .Więc po sezonie trafił do remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.