Skocz do zawartości

PZL26 (od Marka - napolskimniebie)


Vesla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, robas69 napisał:

Po remoncie jeszcze ładniejszy. Osłona silnika odpowiada oryginałowi. W modelu M. Rokowskiego w widoku z boku jest prostokątna.

Dlatego w moim będzie jeszcze maska silnika osobno. Już się robi kopyto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, paweln7 napisał:

Witam

Wprawdzie rok spóźnienia ( powinien być gotowy w zeszłym roku) ale remont skończony,teraz czekać tylko na pogodę i lecimy.

DSC00532.thumb.JPG.3fd1b69de1be9c716c53cc2760abb91f.JPG

Piękny, gratulacje.

Ładnie leży ta folia. Na piance niestety nie jest tak idealnie.

Przepraszam, ale znak Aeroklubu masz w złą stronę.

images.png.51a83fa3300b64b2ef7ec70586cde31e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisy na stateczniku l logo PZL to kalkomania ,rejestracje i logo Aeroklubu to folia Oracol cięta skalpelem (drukuję na papierze i naklejam na papier na foli i wycinam ,stąd pomyłka w logo AP bo trzeba drukować lewe odbicie )

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad malowaniem natryskowym znaków rejestracji. Farba lubi zaciekać pod taśmą na tej foli aluminiowej. Efekt braku gładkiej powierzchni na piance. Myślę czy nie będzie lepiej dać podkład z lakieru bezbarwnego i wtedy prysnąć farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vesla napisał:

lepiej dać podkład z lakieru bezbarwnego i wtedy prysnąć farbą.

to nic nie da...lakier b.barwny zlezie z tego AL-u. powinienes dać specjalny podklad na  aluminium, niestety  nie jest on bezbarwny  tylko lekko szary..Ja bym, zmatowił i na to zmatowienie  nakleił znaki wycięte z folii samoprzylepnej

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Amadeusz_Modelarz napisał:

Ładnie, ja bym może pomyślał jednak nad pomalowaniem. Mi się nie podoba czarna część, aczkolwiek pewnie tam będzie kołpak więc nie będzie widać. 😀

Oczywiście, że będzie kołpak. Co do malowania to popatrz na film i powiedz czy farbą uzyskasz taki efekt? 

 

https://m.youtube.com/watch?v=xtFVOczmI_o

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, robertus napisał:

Jak chcesz super błysk to jest taka taśma do sklejania paroizolacji na poddaszu i ona jest jeszce bardziej "chromowa" i do tego cieniutka.

https://www.facebook.com/robert.hes.52/videos/3004148979641443/?idorvanity=249844642604396

To jest taka taśma. Cienka bardzo bo to jest aluminium takie jak te stosowane w kuchni do gotowania bardzo klejąca.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.