Skocz do zawartości

PZL26 (od Marka - napolskimniebie)


Vesla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, paweln7 napisał:

 Witam

Panowie  Wiesiek buduje model wg swojej koncepcji i chwała mu za to  Zrobi będzie zadowolony bardzo lub mniej   a to rozwija  i uczy .

tak na marginesie Mam PZL 26 ale spalinową 2180mm MVVS 30 7200g i w tym 180gram ołowiu w OGONIE mimo że ja buduję modele "pancernie" ( skrzydło styro-balsa kadłub balso sklejka  stateczniki pełna balsa )

 a model lata jak gazeta

Przy napędzie elektrycznym jest większe pole manewru środkiem ciężkości  ,

Mieszanie różnych "metod "konstrukcyjnych jest Ok jeśli "mieszający "wie co chce osiągnąć

tak więc liczę na film z oblotu i opis wrażeń

 

Dziękuję Pawle, ale nie trzeba mnie bronić. Po mnie taki zajadle negatywny koment to spływa.

Jako to mówią w tym powiedzeniu o karawanie i wielbłądach? 😆

 

Tak mam swoją drogę i swoją koncepcję. Będzie latał do dobrze ja będę się cieszył, nie będzie to "koledzy" będą mieli satysfakcje.

Mam Miga 21 wg planów Roberta ale zbudowany po mojemu. Waży prawie dwa razy więcej niż Roberta a lata bardziej gazetowo niż bym chciał. Muszę go jeszcze poszlifować żeby pokazał pazury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszanie technologii... jest ok.

Latam słabo .... zrobilem Wicherka (Podmucha) z pianki i ... wstawiłem mu drukowany egzoszkielet... przypier..... kilka razy pionowo w ziemię  i nadal nadaje sie do lotu. osiągnąłem to co chciałem. Z konstrukcyjnego była by kupa drzazg. Czym jest modelarstwo... moze właśnie także takim kombinowaniem ....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Vesla napisał:

Hmmm. Po to abyś się pytał. Wobraź sobie, że mam jeszcze gorsze. Ale tego nie zrozumiesz. 

 

Co do modelu to zobaczymy.. 

IMG-20230516-WA0003.thumb.jpg.27952d91bf837055675c895522984c35.jpg

 

Nie pisalem zlosliwie. Na amidze zeby zjadlem. Ale nigdy to nie byl dobry komputer, http://kramarczyk.org/amiga12.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pjk11 napisał:

Nie pisalem zlosliwie. Na amidze zeby zjadlem. Ale nigdy to nie byl dobry komputer, http://kramarczyk.org/amiga12.html

 

Inne czasy inne wymagania. Nie przystawiaj dzisiejszej miary do dawnego sprzętu. Btw w Polsce byliśmy minimum 10lat do tyłu więc o to zmienia perspektywe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę detali. Owiewka przysłana w zestawie. Świetnie wykonana. Dzięki Marku. 

Najpewniej co niektórzy "koledzy" powiedzą, że to niekoszenr bo pianka powinna być cała z pianki w tym kokpit pomalowany na niebiesko na kawałku epp. 

Ehhh ja mam swoją drogę (Wiesiek Do - jakby to powiedzieli Japończycy).

Wycięta i przymierzona kabinka. Oklejona folią aluminiową. Folę przed cięciem na wymiar matowiłem gąbką ścierną. Bqrdzo drobną. 20231126_173724.thumb.jpg.04b091441268dffd49fcfc6209044f17.jpg20231126_173728.thumb.jpg.b8f723968cc0a3442f4a41dd91b752b6.jpgTrochę z tym było zabawy. Ale jest.

 

20231126_163308.thumb.jpg.cc432579d77848447d5534737d811897.jpg

20231126_173732.thumb.jpg.2820d260e3f553c6b0c1f989ca16133d.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając doi foli AL to niestety jest wredna w aplikacji  ,na powierzchni przygotowanej pod lakier jest Ok

do ograniczania i zabezpieczenia brytów pokrycia używam taśmy papierowej lakierniczej   ,matowanie można przeprowadzić w różnych kierunkach co  daje świetny efekt wizualny oto 2,5m przykład

DSC00480.thumb.JPG.e7a4d058684006abe43aba4123b36a7b.JPG

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne modele Pawle. Podziwiam. 

Aplikacja foli na piankę to jeszcze wredniejsza sprawa. Pianka sama w sobie nie jest gładka ale daje się to jakoś wyprowadzić i dobrze to wygląda.

Ale folia trzyma się dobrze. Kładziesz bryty na styk czy zakładkę?

Wycinasz je w kształcie blach poszycia czy trasujesz linie podziału po oklejeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naklejeniu pierwszego brytu na wytrasowany kadłub zabezpieczam taśmą bryt z 3mm zakładką ( można później skalpelem dociąć po taśmie )skrzydła i usterzenie staram się oklejać wąską taśmą na zakładkę imitując  nitowanie ,ewentualnie kleję drugą warstwę jako luki ,dźwigary i inne -starając  zmatowić w innym kierunku ,po zabezpieczeniu taśmą jak płat .

 W modelu jest DLE 55 i śmigło jest oklejone folią zmatowione i wyważone a podczas pracy jest efekt wow

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię kokpit to trzeba i tablice wykonać. Trochę zabawy skechupem i drukarka zrobiła reszte. Pewnie będę od dołu przycinał żeby dopasować do kokpitu bo nie będzie taki głęboki żeby pełna tablica weszła.

Oczywiście pilot albo piloci też będą.

 

20231128_195024.thumb.jpg.e979e52f2684b54ebb3aea5a2fe0b4a5.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2023 o 21:36, Vesla napisał:

Nie jest tak elastyczny jak gąbka lub włóknina.

próbowałem róznych materiałów sciernych ale wg mnie  najlepszą jest  stalowa wata- występuja o róznej gradacji. Używam ich w modelach 1:1

tego uzywam.....

https://allegro.pl/oferta/2x-duza-welna-stalowa-do-polerowania-i-usuwania-rdzy-czysciwo-metali-14541815744

 

 

 

W dniu 26.11.2023 o 22:35, Vesla napisał:

Aplikacja foli na piankę

tu masz taka która się dobrze układa

https://allegro.pl/oferta/tasma-aluminiowa-spawalnicza-do-200-c-50mm-x-50m-12944321273?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_narzedzia_pla_pmax&ev_campaign_id=17996380314&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI25_0_KPpggMVkIRoCR0Txw_-EAQYAyABEgI7PfD_BwE

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Vesla napisał:

Robię kokpit to trzeba i tablice wykonać. Trochę zabawy skechupem i drukarka zrobiła reszte. Pewnie będę od dołu przycinał żeby dopasować do kokpitu bo nie będzie taki głęboki żeby pełna tablica weszła.

Oczywiście pilot albo piloci też będą.

 

20231128_195024.thumb.jpg.e979e52f2684b54ebb3aea5a2fe0b4a5.jpg

 

Tablica przyrządów na drukarce 3d to dobra opcja, ale minusem jest to, że widać warstwy.

Ja też taką mam w szybowcu

Brak opisu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Amadeusz_Modelarz napisał:

Tablica przyrządów na drukarce 3d to dobra opcja, ale minusem jest to, że widać warstwy

Można szpachlować+ farba , albo wydrukować w ABS, potrzymać trochę w oparach acetonu i jest gładkie jak d... niemowlęcia 😁 .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.