Skocz do zawartości

Wilga turbo


zbjanik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, wiem, nie wszystkim Wilga się podoba. No to może wersja turbo przekona malkontentów swoim niepowtarzalnym wdziękiem 🙃 Załączony opis zdjęcia jest taki:

1986 PZL 104 (Turbine conv.) for sale in (KGF) Karaganda, Kazakhstan => www.AirplaneMart.com/aircraft-for-sale/Single-Engine-TurboProp/1986-PZL-104-Turbine-conv/13074/

Oprócz wszystkich różnic warto zwrócić uwagę na obecność zastrzałów!

 

 

 

4b86ad5bfb057d0bf316fe700c2dd331.jpg

  • Lubię to 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest taka bardziej ciekawostka niż jakiś wzór estetyczny, choć o gustach, to...itd. Ale to pokazuje, że Wilga miała i ma duży potencjał, podatność na adaptacje i różne pomysły, weźmy choć wersję Draco. Zresztą ma to chyba w genach, bo przecież ta klasyczna 104, jeśli Grzegorzu masz na myśli warianty napędzane AI-14, to też właściwie trochę improwizowana przeróbka z wersji z silnikiem płaskim. Ale my, Polacy, jesteśmy w tej konkurencji dobrzy- chodzi mi tu improwizacje i prowizorki, i to akurat myślę nie jest akurat wada, bardziej zaleta, zwłaszcza w działaniu w trudnych, kryzysowych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Brnę dalej w temat "Wilga niekonwencjonalna". Tym razem model na forum zachodnich naszych sąsiadów. Model super lekki, trochę kanciasty, ma "zastrzały", ale w locie i dalszej odległości nie widać. Jest nawet wersja na pływakach! Link do relacji tu:

https://www.rc-network.de/threads/bauplan-indoor-wilga.730345/

 

IMG_0052.jpg

C59E4CC0-C66F-469B-81DE-4B2101186A99.jpeg

Edytowane przez zbjanik
bład w wyświetlaniu odnośnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.