Skocz do zawartości

jaki model polacacie do nauki szybowania/akrobatyki 3d


bossman11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie wszystkich, chcialbym zakupic swoj pierwszy model samolotu rc,myslalem najbardziej nad kupieniem jakiegos modelu do nauki akrobatyki bo wydaje mi sie ze tam sie o wiele wiecej dzieje i bardziej my mnie to moglo wciagnac. choc nigdy nie mialem do czynienia z lataniem szybowcem badz samoloten jedyne doswiadczenie jakie mam to loty dronem i tutaj moje pytanie od czego lepiej zaczac ? bardzo trudno jest nauczyc sie latania samolotem do akrobatyki? czy lepiej zaczac od latania szybowcem ?moj budzet to 700 zl wiem ze to nie duzo ,ale uzywane modele tez wchodza w gre.co byscie mi polecili w tych pieniadzach ? z gory dzieki za rady i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa akrobacja, nie akrobatyka. Lepiej zacząć od latania motoszybowcem 1400 z silnikiem z tyłu z serii Beta, Skysurfer itp. Tego typu model spowoduje być może, że się nie rozbijesz i Cię wciągnie zabawa. Masz niedaleko lotnisko modelarskie na Sanguszków - to zajrzyj popytać.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof mogę ci sprezentować konwersję  na elektro modelu Flame glider  firmy Revell 120cm rozpietosci ,aparatura Rplanes 6 kanałów .

Konwersję zrobiłem dwa lata temu szybowiec lata bardzo fajnie jest raczej na spokojne warunki  Jak reflektujesz to wyslij wiadomosć prywatną .

Józef

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.11.2023 o 15:30, bossman11 napisał:

witam serdecznie wszystkich, chcialbym zakupic swoj pierwszy model samolotu rc,myslalem najbardziej nad kupieniem jakiegos modelu do nauki akrobatyki bo wydaje mi sie ze tam sie o wiele wiecej dzieje i bardziej my mnie to moglo wciagnac. choc nigdy nie mialem do czynienia z lataniem szybowcem badz samoloten jedyne doswiadczenie jakie mam to loty dronem i tutaj moje pytanie od czego lepiej zaczac ? bardzo trudno jest nauczyc sie latania samolotem do akrobatyki? czy lepiej zaczac od latania szybowcem ?moj budzet to 700 zl wiem ze to nie duzo ,ale uzywane modele tez wchodza w gre.co byscie mi polecili w tych pieniadzach ? z gory dzieki za rady i pozdrawiam :)

Po tym co napisałeś widać że jeszcze brak ci doświadczenia .Musisz zacząć od początku.

Proponuje na pierwszy model Easy Glider firmy Multiplex.To model dobry i sprawdzony na którym z pewnością nauczysz się latać.Akrobaty na początku odpuść.Nie ma opcji abyś bez opanowania najpierw podstaw pilotażu nauczył się akrobacji.To niemożliwe.Obawiam się że budżet 700 zł jest zbyt mały.Przy obecych cenach będzie trudno kupić nawet coś używanego.

Ale szukaj i zbieraj kase bo modele rc trochę kosztują choć jak juz potem masz więcej sprzętu jest łatwiej i taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ares napisał:

Obawiam się że budżet 700 zł jest zbyt mały.Przy obecych cenach będzie trudno kupić nawet coś używanego.

Ale szukaj i zbieraj kase bo modele rc trochę kosztują choć jak juz potem masz więcej sprzętu jest łatwiej i taniej.

Ja myślę, że 700zł wystarczy. Miałem model z silnkiem odpychającym 1,4m z pianki. Bardzo dobre modele na początek, ale Easy Glider chyba trochę bardziej spokojny.

Takie 1,4m to dobra opcja na początek i wiele osób od takich zaczyna. Też zrobi się nim pętlę i inne podstawowe figury.

Będzie trzeba trochę dołożyć, ale może znajdzie się jakiś tańszy: https://sklep.modelarnia.pl/p20769,beta-1400-v2-rtf-4ch-2-4ghz-mod-2-motoszybowiec-pelikan.html

Ja ostatnio sprzedałem takiego tylko w "trochę" gorszym stanie, bo nauczyło się na nim latać 2 modelarzy, ale i tak dalej lata. Mój był w gorszym stanie wizualnym ale w locie zachowywał się idealnie.

Sprzedałem go za 200zł z nadajnikiem. Wystarczyło dokupić pakiet i ładowarkę.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Amadeusz_Modelarz napisał:

Ja ostatnio sprzedałem takiego tylko w "trochę" gorszym stanie, bo nauczyło się na nim latać 2 modelarzy, ale i tak dalej lata. Mój był w gorszym stanie wizualnym ale w locie zachowywał się idealnie.

Sprzedałem go za 200zł z nadajnikiem. Wystarczyło dokupić pakiet i ładowarkę.

Amadeusz ale to była okazja i w sumie to sprzedałeś tanio. Nowy będzie ciężko kupić w takiej cenie .

Faktycznie na początek taka Beta lub Pionierek wydaje się również bardzo dobry.

Kolega musi w takim razie wypatrywać okazji

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ares napisał:

Amadeusz ale to była okazja i w sumie to sprzedałeś tanio. Nowy będzie ciężko kupić w takiej cenie .

 

 

Może i tak, ale mój to był już dziadek w nienajlepszym stanie wizualnym. Na zdjęciu wygląda lepiej niż w rzeczywistości

IMG-20230911-WA0017.thumb.jpg.fea28797fce5b2de8a34bc3426e9f918.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno, kilka tygodni temu, kupiłem Pioniera w sklepie modelarnia.pl za 669 zł (koszt całkowity z wysyłką) za pełny komplet z nadajnikiem, odbiornikiem, klejem itd. Do tego trzeba doliczyć jeszcze osobno 4 aku AA- ok. 25 zł (VARTA, kupione w sklepie Action). Szybko i sprawnie, model dla córki znajomego (14 lat)- na wiosnę zaczynamy lekcje latania🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.