Skocz do zawartości

Olej do silników żarowych


Ares
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Ares napisał:

Andrzeju Optifuel jest na oleju Klotz a Model Technics był na EDL u 

Model Technics robił (sprzedawał) paliwa na obu tych olejach. Te o kolorze czerwonym były na Klotz a te żółte na EDL. Później jeszcze było jakieś dziwne pomarańczowe SICAL ale to były siki. Najlepsze paliwo dla moich autek to był stary żółty Bigbang 30% do którego na bańkę 5L dolewałem 300-350ml czystej odgumowanej rycyny. Po tym zabiegu silniki mniej się grzały i można było je łatwiej regulować. Spaliny z paliwa na czystym EDL były nieprzyjemne, gryzące. Klotz, jeśli się nie mylę, miał sam w sobie dodatek rycyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Granacik napisał:

Model Technics robił (sprzedawał) paliwa na obu tych olejach. Te o kolorze czerwonym były na Klotz a te żółte na EDL. Później jeszcze było jakieś dziwne pomarańczowe SICAL ale to były siki. Najlepsze paliwo dla moich autek to był stary żółty Bigbang 30% do którego na bańkę 5L dolewałem 300-350ml czystej odgumowanej rycyny. Po tym zabiegu silniki mniej się grzały i można było je łatwiej regulować. Spaliny z paliwa na czystym EDL były nieprzyjemne, gryzące. Klotz, jeśli się nie mylę, miał sam w sobie dodatek rycyny.

Masz racje Błażej,zapomnialem ,że robili też na Klotzu.

Rzeczywiście było też czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Technics faktycznie robił, i robi różne mieszanki paliw.

Kiedyś jeszcze przed tym jak zacząłem używać MECCAMO, także mieszałem paliwo garażu.

Wiadomo, że na zawodach zawodnicy wymieniają się wiedzą i doświadczeniem.

I wtedy wyszło mi, że najtaniej wyjdzie własne paliwo.

I mieszaliśmy do tej pory mam na ścianie recepturę:

do 7,5: 10% Klotz, 2-3% EDL, 3% rycyny, (wtedy Modeltechnics, bo była powszechnie dostępna w sklepach modelarskich), oraz nitrometan 25-30%. Do FSR 15, olejów tyle samo, tylko nitro max 15%.

Wychodziło znacznie taniej niż gotowe paliwo.

W FSR trzeba kombinować po taniości, bo u nas  na jednych zawodach można spalić  nawet 15 litrów paliwa.

Teraz już  nie używam Klotz, ani EDL, ani rycyny.

Teraz tylko mieszanka MEO 200, nitrometan max 16% i metyl niezależnie od pojemności bo więcej nie wolno.

I też wychodzi taniej niż  gotowe paliwo.

Sprawdzone w boju, przeze mnie i przez kolegów zawodników.

Nie mniej jednak te oleje wg mnie są bardzo dobre do naszych motorków.

A.C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, AndrzejC napisał:

Model Technics faktycznie robił, i robi różne mieszanki paliw.

Czy to znaczy ,że jeszcze ta firma produkuje paliwa?

Z tego co mi wiadomo już modelarskich paliw niie robią ale napisz jak coś wiesz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2024 o 19:16, AndrzejC napisał:

Spokojnie. Nic się nie zamknęło i nie zawinęło. Firma działa i sprzedaje https://modeltechnics.com/

Ja co prawda nie używam tych paliw, bo bardziej  opłaca mi się mieszać w garażu, Zyskuję jakieś 50% na cenie,.

Ale są koledzy w FSR, którzy używają tego paliwa, ale kto bogatemu zabroni?🙂

W Polsce dystrybutorem jest min https://riku.pl/.

A.C.

W sobotę o 19:16 napisałem to co powyżej.

A.C.

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.