Skocz do zawartości

Nowy sprzęt drukarka 3D


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie pasuje ci to co masz teraz - zmniejsz tolerancje.  Zweryfikuj. Tylko, że sam plik to jedno, a ustawienia slicera - to drugie i one też będą miały wpływ na to co otrzymasz

image.png

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną drukarkę - Ender 2 V2. Drukuję od ponad roku i nie mam problemów. Niewiele się w nią zagłębiałem .... bo nie mam problemów. Wiem tylko jak ustawić stół  ; jak skorygować pierwszą warstwę; jak  pogrzać filament żeby go wyciągnąć ... Rysuje w Fusionie 360, chociaż próbowałem Iventora, i innych programów. Używam Cury, (PL),Repetier |Host... i ostatnio Creality Print. Z parametrów które zmieniam to - podpora, albo brak;  temperaturę stołu .... druku, wypełnienie, cofnięcie 1 warstwy, ilość warstw ściany... to chyba wszystko. Stosuje klej do stołu w sprayu.Filament firmy Spectrum...... i wszystko wychodzi zadowalająco. Dla mnie OK. Posłuchałem starszych w fachu którzy mówili - nie grzeb za dużo , a będzie ok. Drukuje głownie w PLA , ostatnio w PCTG. Drukowałem dwa  modele - w sumie nie skończyłem, ale do wydruku nie mam zastrzeżeń. Wydruki bez nitek, czyste. Nie ma co obcinać ... nie ma stopy słonia. Nie zagłębiam się w ustawienia , bo to co potrzebuje - drukuje. Ale zaznaczam są to proste wydruki- wzmocnienia do modeli, dźwignie, wręgi pod silnik, cała galanteria, przyrządy ... Te drukarki są bardzo podobne i Twoja też musi dobrze drukować, tylko jej pozwól. W  Creality Print są profile do drukarek  - dobrze ustawione. Co najwyżej można korygować  temp. druku - zależnie od firmy z jakiej się bierze filament.

Byłem zielony w druku ....i  chyba nadal jestem , ale to co potrzebuje - drukuje. Przyjdą problemy - będę je zgłębiał.

Gdybym kupował następną - też Crelity  - 6 lub K1.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie mam problemu.Chodz na poczatku miałem.Przestala chodzić.Chcialem reklamowac ale zero kontaktu z firma z allegro,więc olalem tą gwarancję i wzielem sprawe w swoje ręce.Wysypał sie firmware.Wgralem najnowszy dostępny dla mojej płyty i smiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wystąpił mały problem - zrobiłem rysunek i zastosowałem slicera Creality Print - drukarka nie  ruszyła. Zastosowałem Curę i ....ruszyła z kopyta. Czyżby trzeba uaktualnić  oprogramowanie drukarki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RobRoy napisał:

zastosowałem slicera Creality Print - drukarka nie  ruszyła. Zastosowałem Curę i ....ruszyła z kopyta. C

Ja mam drukarkę Ender 3 S1 Plus. Kiedyś porównywałem druk z slicera cura i tego creality i powiem, że zbyt dużej różnicy nie zauważyłem. Ja używam cury bo bardziej mi odpowiada pod wzglengem interfejsu i jak dla mnie jest prostsza w obsłudze. Mam ją w języku polskim, a creality mam po angielsku, więc łatwiej mi operować w curze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RobRoy napisał:

Właśnie wystąpił mały problem - zrobiłem rysunek i zastosowałem slicera Creality Print - drukarka nie  ruszyła. Zastosowałem Curę i ....ruszyła z kopyta. Czyżby trzeba uaktualnić  oprogramowanie drukarki ?

 

Nie. Niby jest "uniwersalny" język G-Code. ALE - jak to w komercji każdy z producentów stosuje swój "smak" czyli flavor. Po kiego - pewnie chodzi o pieniądze. I tak w slicerach jak Prusa SLicer/ Super Slicer możesz wybrać sobie smak finalnego gcode aby dostosować go do upodobań drukarki i producenta który wie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W pracy mamy K1 a wraz z nią dostaliśmy Creality Print. Na chwilę przestawiłem się z Cury na ten slicer. Curę też mam w PL - łatwiej mi obsługiwać ,ale tutoriale na YT są przeważnie po angielsku i z tego tytułu koledzy używają ją w języku angielskim.

Może ktoś z bardziej doświadczonych kolegów "drukarzy" podzieli się doświadczeniem i opisze kiedy i które ustawienia warto modyfikować.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz skasować profile w programie, lub gdzieś w %AppData% - te które naknociłeś i ustawić sobie je na nowo. Alternatywnie zobacz sobie w pliki g-code (otworzyć je można w notatniku), te które drukowały się dobrze - i może na końcu zapisane są ustawienia slicera. Przynajmniej SuperSlicer/PrusaSlicer tak robią. jeżeli Ceality tego nie ma - to może warto przesiąść się na coś bardziej popularnego i rozwijanego.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.