Skocz do zawartości

http://www.hobbycity.com ktos zna?


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym im dał szansę. Z wyjaśnień na ich lokalnym forum wynika, że sytuacja jest przejściowa. Zmienili magazyn na większy, zatrudnili ludzi, których muszą przeszkolić.

No tak,tylko co mnie te ich problemy interere...

Gdybym dostal to za darmo,po prosbie,to mozna,ale ja zaplacilem.A to ze tanio,troche realizmu,oni tego nie robia za darmo.

Ale koniec koncow,mam i dobry news.

Wczoraj,(no przeciez oni maja inny czas :crazy: ) patrze na moj order-printed,oraz ze wyslane,no i wszystko jest (11 pozycji).No to ja im duzy list pochwalny,ze mimo problemow , dali z siebie 110% (jak to pisza skromnie o sobie na swoim na forum)

jak dotrze paczuszka,od razu kupie cos tam jeszcze.Moze sie obejdzie tym razem bez konwersacji listownej . Na razie daje im 50/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 926
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Jezeli my bralismy w tym sklepie juz troche paczek i piszemy ze standardowo dochadza w 10-14 dni lub czasami nawet pozniej to nie liczcie ze po 2 czy 5 dniach bedziecie paczke miec w domu.

 

 

 

Na calym swiecie jest tak- zamowienie zlozone do 11am, 24h paczka ma byc wyslana.

Osobna sprawa jest wysylka.Tu daty mowia wszystko.1 dzien po terminie (zaplacilem za wysylke - 3 dni ma byc w u mnie) - przyjmujac paczke np. DHL,INTERLINK,Royal Mail itd. nie kwituje kurierowi tylko prosze o protokol. 7 dni i mam pieniadze za usluge na koncie (stosowna czesc ), z listem przepraszamy.

No nie dajmy sie zwariowac,tylko dlatego ze maja tanio,to nie sa filantropi.

Jesli kupujesz bilet do kina,nawet w podlej jakosci kinie,to jezeli masz seans np. na godz 16,to zaakceptujecie taki scenariusz.

Prosze pana,film wyswietlony bedzie ,,chyba''jutro,bo operator ma przeprowadzke,rozumie pan,dostal mieszkanie :twisted:

 

 

No to jak wtedy bedzie,uszy po sobie,dowiadujemy sie kiedy operator sie przeprowadzi,

i laskawie wyswietli na film w dogodnej dla niego porze, czy kaska z powrotem.I nie ma tu znaczenia ze bilety byly tanie (podrzedne kino)

 

Ja wybieram opcje 2.

A moze jest inne rozwiazanie, o ktorym nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na calym swiecie jest tak- zamowienie zlozone do 11am, 24h paczka ma byc wyslana.

no to u nas w Polsce i w HongKongu inaczej.

 

w moim przypadku bylo tak ze poczytalem forum i napisalem pw do kolegow ktorzy juz tam brali i wiedzialem co mnie czeka i wole poczekac te 2 tygodnie i miec 2 x taniej niz u nas tym bardziej ze u nas tez sie czasami dlugo czeka.

 

a porownanie sklepu internetowego z kinem nie bylo raczej zbyt udane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a porownanie sklepu internetowego z kinem nie bylo raczej zbyt udane.

Bilety do kina tez mozna kupic online !

 

No coz,ja jestem zasadniczo tak zorientowany-jesli ktos cos mi obieca,to tak bedzie.

I vice versa.

Jednak wiekszosc jak widze akceptuje taki stan rzeczy,wiec idac za glosem rozasadku :crazy:

i ogolnych tendencji,poprzestane na biernej obserwacji wydarzen.

Co nie zmienia faktu,ze i tak jeszcze cos u nich zakupie,z poprawka czasowa (duuuza :| )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na calym swiecie jest tak- zamowienie zlozone do 11am, 24h paczka ma byc wyslana

Nie jestem światowcem, ale po doświadczeniach z kilkoma sklepami zagranicznymi myślę że to co piszesz to rzadkość. Jednak lubię, gdy sklepy przestrzegają deklarowanych terminów i wywiązują się z obietnic.

jesli ktos cos mi obieca,to tak bedzie.

I vice versa.

Nie musi to być 24h, wystarczy kilka dni, ale ważne żeby tego przestrzegać.

 

W Hong Kongu nie ma wielkiego wyboru (dla niekumatego europejczyka jak ja), ale np w takim Allegro wybieram wśród 20 ofert o podobnej cenie tą, w której jest napisane: dostawa kurierem (drogo, ale szybko i pewnie) w 24h i jeszcze konto w tym samym banku co ja.

I co?

Dostaję towar po prawie 2 tygodniach.

Co mogę zrobić - neutralny komentarz (może ktoś przeczyta, negatyw to już będzie odwetowe rzucanie mięsem i nikt nie zrozumie o co chodzi).

Myślę, że taka firma to ma do tych biedaków z Chin czy Hong Kongu lata świetlne zaległości.

I życzę właścicielowi, żeby do końca życia zmywał podłogę u skosnookiego właściciela, karmiony wodą po wypłukaniu ryżu, to może zrozumie na czym polega kupiecka rzetelność :D

 

PS Żeby było jasne, od bardzo dawna prowadzę jakiś tam własny interes i mam pojęcie co to jest dotrzymywanie terminów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Zgadzam sie z Wami wszystkimi.

Ale moja metoda ($$$) poskutkowala.Oddac kase plus prowizja.

 

 

Subject: RE: Order.Service

Date: Sat, 23 Jun 2007 10:07:21 +0800

Hello,

I've checked that your order already printed yesterday and now in queue for packing and will send out next week.

So you still want to cancel the order?

 

Best Regards

Customer Service Officer

Janice

Unitedhobbies.com

 

 

 

Ja juz wczesniej im napisalem,ze nie,moga wysylac,widac emaile dosc dlugo ida.

Tego w/w odebralem przed chwila.

Ciesze sie ze jestem jednym z tych niewielu szczesliwcow,obsluzonych ,,w normalnym '' czasie.

A co do Waszych postow - zgadzam sie calkowicie.Za dlugo to trwa :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Ja z kolegą chcielibyśmy kupić tam kilka części. Wszystko razem będzie kosztować przeszło 150$ + przesyłka. Dotarły mnie słuchy o cle i podatku VAT. Z tymi rzeczami zamówienie już nie będzie się opłacać. Byłem w urzędzie celnym. Spytałem się co i jak wygląda. Mianowicie można wysłać paczkę bez cła np. od firmy w tym przypadku do 22 euro. Jeśli jest to osoba fizyczna, prywatna, przesyła to takiej samej osobie to można już do 45 euro. Ale 45 euro to za mało na takie zamówienie. Co do podatku vat to jest on zawsze naliczany. Można też się od niego zwolnić.

 

Moje pytanie jak zapobiec ocleniu i opodatkowaniu przesyłki. W urzędzie szczeliłem wprost. Powiem w firmie, żeby wysłali mi paczkę jako osoba prywatna, wyśle ją jakiś np. ich pracownik od siebie, a i do tego zaniży cenę do np. 20-30$. Oni powiedzieli, że tedy bez cła powinno przejść ich ustawy to gwarantują. A co z vat'em. Dowiedziałem się, że tym zajmuje się poczta celna i to od nich będzie zależeć finalizacja. Niestety nie mam możliwości, aby odwiedzić ich i się wypytać co i jak.

 

Co więc proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem u nich za 180USd i paczki przechodziły bez problemu, zadnego cła ani vat nie płaciłem do paczki nie jest dołączona żadna informacja o wartośc węc w raze kłopotów zawsze możesz zdeklarowac ze kosztowało to mniej niż w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powiem w firmie, żeby wysłali mi paczkę jako osoba prywatna, wyśle ją jakiś np. ich pracownik od siebie

 

Jeśli dobrze pamiętam, paczki z UH przychodziły od osoby prywatnej, bez żadnego proszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem u nich za 180USd i paczki przechodziły bez problemu, zadnego cła ani vat nie płaciłem do paczki nie jest dołączona żadna informacja o wartośc węc w raze kłopotów zawsze możesz zdeklarowac ze kosztowało to mniej niż w rzeczywistości.

 

Więc oni w UH deklarują już sami niższą wartość ceny? Nie trzeba do nich pisać, żeby to zrobili?

 

A czy komuś kolwiek oclili już paczkę od tego sklepu?

 

Mam jeszcze jedno dość ważne pytanie. W jaki sposób robicie przelew i ile to kosztuje? Jak byłem w banku to pani za biurkiem powiedziała mi, że mają stałe stawki za takie przelewy od 80-150zł i że na pewno minimum ile zapłacę to 80zł. To jak posiadam konto. Jeśli nie posiadam u nich rachunku to przykro nam, nie możemy panu wysłać? Oczywiście jak dotąd wybrałem się tylko do naszego narodowego banku. Zobaczę w innych. Bym był wdzięczny jeśli powiecie jak procedura przelewu pieniędzy wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zapłacic w sklepie potrzebujesz jakakolwiek kartę płatniczą moze byc zwykła elektroniczna np Inteligo , wchodzisz na www.paypal.com rejestrujesz sie w serwisie i płacisz w sklepie wybierając opcje PayPal kosztuje to około 3-4 usd od transakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zapłacic w sklepie potrzebujesz jakakolwiek kartę płatniczą moze byc zwykła elektroniczna np Inteligo , wchodzisz na www.paypal.com rejestrujesz sie w serwisie i płacisz w sklepie wybierając opcje PayPal kosztuje to około 3-4 usd od transakcji.

 

Nie wiem jak to jest w RP.

W UK,majac zwykla debit card,nie placi sie nic.To sprzedajacy placi prowizja dla paypala

w wysokosci 3-4 % od transakcji, czyli przelewu.Kupujacy nic nie placi.

 

Edit.

Chyba w kazdej transakcji tak jest,kraj nie wazny,

to sprzedajacy placi prowizje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem do nich maila to mam 3 opcje do wyboru, w jaki sposób mogę zapłacić:

1) Pay Pal

2)Telegraphic Transfer TT

3)western union

Może mi dokładnie ktoś powiedzieć jak to jest w końcu z tym Pay Pal? jeśli ma się najzwyklejsze konto osobiste jak zrobić przelew za pomocą PP? Jak do PP wysłać pieniądze, żeby oni następnie je przesłali do wybranego kraju? Przeczytałem, że kiedy zakładamy konto dajemy im własny numer rachunku w jakimś banku, z którego oni potem będą odciągać daną kwotę do przelewu. Jak to jest wtedy z tym bankiem, czy on nakłada jakieś opłaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sie zarejestrowac na www.paypal.pl tak jak ci wczesniej powiedziano. potem musisz zaktywowac w systemie swoja karte kredytowa. jesli zostanie poprawnie zweryfikonawa to juz mozesz placic.

 

w trakcie finalizacji zamowienia unitedhobbies samo przekieruje cie na strone paypal i wszytsko wypelni. trzeba tylko wpisac haslo i nacisnac tylko OK i po sprawie.

 

pobierana jest oplata ok 3%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprzedajacy placi prowizja dla paypala

w wysokosci 3-4 % od transakcji, czyli przelewu.Kupujacy nic nie placi.

 

Edit.

Chyba w kazdej transakcji tak jest,kraj nie wazny,

to sprzedajacy placi prowizje.

Za transakcję PayPal płaci prowizję sprzedający, ale w UH przy płaceniu przez PayPal doliczają sobie te 3% do wartości zamówienia.

 

GAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da sie w zaden sposób, nie napisałes ile masz lat ale jesli niemasz 18 to poproś rodziców aby załozyli konto w inteligo.pl prowadzenie jest darmowe zadnych opłat i dostaniesz karte do bankomatu visa electron i na nia bedziesz mógł załozyc konto w paypalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.