Skocz do zawartości

FunJet 2 Multiplex


Rekomendowane odpowiedzi

W Poniedziałek kupiłem model FunJet2 firmy Multiplex w wersji kit czyli bez wyposażenia. Model po wyjęciu z pudełka bardzo fajnie zapakowany nie ma prawa się nic uszkodzić. Model zakupiłem w sklepie Rc4max w Sosnowcu

Wyposażenie jakie dodałem

Serwa TowerPro Mg90

Regulator Redox 60A

Silnik Turnigy 28-36 2200kv 

Śmigło APC 5X5

Pakiet 2300mah 14.8v (4S) 75C

Model pięknie się prezentuje statycznie mam nadzieję że również dobrze będzie się nim latało a co najważniejsze SZYBKO ! 🤣.

 

Silnik nie jest oryginalny. Przyjaciel ogarnął mi wręge wydrukowaną drukarką 3D.

Jak narazie czekam na przesyłkę z Modelemax na Regulator i baterię. Po weekendzie zamontuje Wyposażenie ustawię model wraz z wyważeniem i w weekend oblot (akurat 17 Marca mam urodziny to się dobrze składa 🥰🤣). Muszę delikatnie wręgę silnikową podszlifowac równo z oryginalną aby dobrze pasowało do mocowania w modelu.

 

Waga 875 g a na pudełku pisze że 600g 🫢🤔 jak zamontuje całe wyposażenie to zważę 
Rozpiętość skrzydeł 783 mm
Długość kadłuba 750 mm
Powierzchnia skrzydeł 14 dm²
Obciążenie powierzchni 60 g/dm²
Wykonanie Elapor (pianka EPP)

IMG-20240304-WA0025.jpeg

IMG-20240304-WA0027.jpeg

IMG-20240304-WA0029.jpeg

IMG-20240304-WA0033.jpeg

IMG-20240304-WA0041.jpeg

IMG-20240304-WA0044.jpeg

IMG-20240304-WA0046.jpeg

IMG-20240304-WA0048.jpeg

IMG-20240304-WA0052.jpeg

IMG-20240304-WA0054.jpeg

IMG-20240304-WA0058.jpeg

IMG-20240304-WA0062.jpeg

IMG-20240304-WA0065.jpeg

IMG-20240304-WA0067.jpeg

IMG-20240304-WA0071.jpeg

IMG-20240304-WA0073.jpeg

IMG-20240304-WA0075.jpeg

IMG-20240304-WA0075.jpeg

IMG-20240304-WA0077.jpeg

IMG-20240304-WA0077.jpeg

IMG-20240304-WA0079.jpeg

IMG-20240305-WA0008.jpeg

IMG-20240305-WA0010.jpeg

IMG-20240306-WA0000.jpg

IMG-20240306-WA0030.jpg

IMG-20240306-WA0031.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- przesmaruj zawiasy np. uhupoor bo szybko się wyłamią

2- wręga ok ale przydało by się zrobić otwory wentylacyjne do silnika i ryzyko ze jak motorek się rozgrzeje to PLA popłynie

Miałem kiedyś latał szybko i powoli, Multiplex robi dobre modele tak ze będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, endriuRC napisał:

W Poniedziałek kupiłem model FunJet2 firmy Multiplex w wersji kit czyli bez wyposażenia.

Polecam zabezpieczyć jakimś elastycznym wężykiem lub chociaż koszulką termo wystające fragmenty anten z kadłuba. Najlepiej wkleić rurki w kadłub i dopiero w to włożyć anteny.

Przy dużej szybkości ladowania łatwo o uszkodzenie takich delikatnych antenek.

Model bardzo ładny , mam Herona i Easy Glidera koledzy latają Fun Cubem.

Multiplex to piankowce najwyższej jakości więc będziesz usatysfakcjonowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marek_Spy napisał:

1- przesmaruj zawiasy np. uhupoor bo szybko się wyłamią

2- wręga ok ale przydało by się zrobić otwory wentylacyjne do silnika i ryzyko ze jak motorek się rozgrzeje to PLA popłynie

Miałem kiedyś latał szybko i powoli, Multiplex robi dobre modele tak ze będziesz zadowolony.

Silnik będzie schowany w modelu co daje pelne chłodzenie poprzez wloty które są pod kabiną i na u góry. Co do uhu porą dobry pomysł nigdy tego nie stosowałem. Jaka warstwę tego uhu pkra nałożyć? I czym najlepiej smarować ?

8 godzin temu, Ares napisał:

Polecam zabezpieczyć jakimś elastycznym wężykiem lub chociaż koszulką termo wystające fragmenty anten z kadłuba. Najlepiej wkleić rurki w kadłub i dopiero w to włożyć anteny.

Przy dużej szybkości ladowania łatwo o uszkodzenie takich delikatnych antenek.

Model bardzo ładny , mam Herona i Easy Glidera koledzy latają Fun Cubem.

Multiplex to piankowce najwyższej jakości więc będziesz usatysfakcjonowany.

Dziękuję Arku za sugestię. Antenki są schowane w nacięciach w skrzydłach i delikatnie przychwycone cyjanoalrylem aby nie wypadły.

 

 

20240307_083159.jpg

20240307_083214.jpg

20240307_083224.jpg

20240307_083139.jpg

20240307_083144.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ten pomysł z UHU Porem? 

Mam modele MPXa, Funjeta też (miałem też wersję FPV która latała koło godziny) , gdzie gołe zawiasy wytrzymały grube godziny lotu (Twinstar mój ma już solidnie ponad 100h nalotu, a zawiasy wciąż w idelanym stanie). 

Jedyny moment kiedy te zawiasy pękają, to przy uderzeniach (co dziwne nie jest). 

Jeśli zawias zerwę przy glebie, to kleję go CA z przyśpieszaczem (dosłownie - składam dwie części razem, zalewam CA, psikam przyśpieszaczem i gotowe) i mam spokój na długie godziny (albo do kolejnej gleby). 

 

Jeśli zaś chodzi o wręge to PLA na 100% popłynie, lepiej tę podkładkę z drewna wystrugać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patryk Sokol napisał:

Skąd ten pomysł z UHU Porem? 

Mam modele MPXa, Funjeta też (miałem też wersję FPV która latała koło godziny) , gdzie gołe zawiasy wytrzymały grube godziny lotu (Twinstar mój ma już solidnie ponad 100h nalotu, a zawiasy wciąż w idelanym stanie). 

Jedyny moment kiedy te zawiasy pękają, to przy uderzeniach (co dziwne nie jest). 

Jeśli zawias zerwę przy glebie, to kleję go CA z przyśpieszaczem (dosłownie - składam dwie części razem, zalewam CA, psikam przyśpieszaczem i gotowe) i mam spokój na długie godziny (albo do kolejnej gleby). 

 

Jeśli zaś chodzi o wręge to PLA na 100% popłynie, lepiej tę podkładkę z drewna wystrugać. 

Chłopaki z modelarni IKAR w Katowicach wyfrezuja mi wręge ze sklejki 3mm. Także nie będzie miało się co topić 😅. Dobrze że założyłem temat osoby które znają się na druku 3d i właściwościach uświadomiły mnie ze PLA się roztopi, dziękuję wam za to! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhu jako wzmocnienie zawiasów stosuje od zawsze bo pękają a to że Patrykowi nie pękają to super, po co taka gruba sklejka spokojnie 1,5 mm wystarczy. Oj ale się zrobili wygodni, włośnica, papier ścierny i pól godzinki gotowe 😀 a może szybciej 😀.  A nie wiem czy zauważyłeś kadłub ma wlot z przodu i silnik wysysający powietrze z tyłu wiec otwory wentylacyjne wskazane, powietrze przepływające przez kadłub będzie chłodzić wszystko.

4 godziny temu, endriuRC napisał:

Jaka warstwę tego uhu pkra nałożyć? I czym najlepiej smarować ?

13 godzin temu, Ares napisał:

Ja smaruje cieniutko palcem, mam wyczucie 😀 zginam lotkę tak żeby była maksymalnie wychylona smaruje potem druga i zostawiam z neutrum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Marek_Spy napisał:

Uhu jako wzmocnienie zawiasów stosuje od zawsze bo pękają a to że Patrykowi nie pękają to super, po co taka gruba sklejka spokojnie 1,5 mm wystarczy. Oj ale się zrobili wygodni, włośnica, papier ścierny i pól godzinki gotowe 😀 a może szybciej 😀.  A nie wiem czy zauważyłeś kadłub ma wlot z przodu i silnik wysysający powietrze z tyłu wiec otwory wentylacyjne wskazane, powietrze przepływające przez kadłub będzie chłodzić wszystko.

Ja smaruje cieniutko palcem, mam wyczucie 😀 zginam lotkę tak żeby była maksymalnie wychylona smaruje potem druga i zostawiam z neutrum

Nie mam piłki wlośnicowej, a chłopaki sami zaproponowali więc skorzystam. Delikatnie przesmaruje uhuporem nie zaszkodzi a na pewno coś wzmocni. Co do wlotów powietrza to zauważyłem że są dwa więc wylot powietrza też musi być spory.

 

A teraz pytanie o kąt wychylenia silnika:

W tym modelu jest możliwość regulacji silnika góra/dół. Do oblotu ustawić kąt ba 0° czy delikatnie ustawic w górę bądź dół ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Patryk Sokol napisał:

Delikatnie w dół, bo lekko może rwać do góry przy dodawaniu gazu.

 

Ale polecam oblatywać na zero, bo  od wyważenia zależy ile trzeba tego skłonu, a to nie są duże wartości.

Przy wyważeniu idealnie prosto czy delikatnie na do przodu ma lecieć ? Pytam bo pierwszy raz mam jeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, endriuRC napisał:

Dziękuję Arku za sugestię. Antenki są schowane w nacięciach w skrzydłach i delikatnie przychwycone cyjanoalrylem aby nie wypadły.

 

Jeśli tak to spoko , nie zauważyłem tego i myślałem ,że sa wystawione luzem .

Także już wszystko wiadomo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu ...
Andrzej odpuść UHU na zawiasy bo to syfiasty klej który żółknie z biegiem czasu i wygląda to paskudnie, 

i to co wspominał Patryk zabezpieczenie żadne.
Antenki hmm ... zostaw je w kadłubie nic nie klej, kadłub nie jest z ,,węgla,, więc sygnał tak czy siak badzie niezakłócony.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sbogdan1 napisał:

Gratuluje zakupu ...
Andrzej odpuść UHU na zawiasy bo to syfiasty klej który żółknie z biegiem czasu i wygląda to paskudnie, 

i to co wspominał Patryk zabezpieczenie żadne.
Antenki hmm ... zostaw je w kadłubie nic nie klej, kadłub nie jest z ,,węgla,, więc sygnał tak czy siak badzie niezakłócony.
 

Dzięki Boguś za informację odpuszczam uhupor. Tak sobie pomyślałem aby zamontować krzyżak z 2212 do mojego silnika rozstaw śrub pasuje idealne. Wrege oryginalną rozwiercić zgodnie z otworami w krzyżaku i krzyżak przykręcić do oryginalnej wręgi za pomocą śrubek i nakrętek. Bardzo dobry pomysł 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, endriuRC napisał:

Dzięki Boguś za informację odpuszczam uhupor. Tak sobie pomyślałem aby zamontować krzyżak z 2212 do mojego silnika rozstaw śrub pasuje idealne. Wrege oryginalną rozwiercić zgodnie z otworami w krzyżaku i krzyżak przykręcić do oryginalnej wręgi za pomocą śrubek i nakrętek. Bardzo dobry pomysł 😁

Jędrek nie kombinuj, składaj wg tego co daje MPX, jest to konstrukcja przemyślana łącznie z tym co zawiera.
Z reguły panuje moda aby być bardziej papiescy niż papież i kombinujemy jak koń pod górę co tu jeszcze spier...ć, taki żarcik ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sbogdan1 napisał:

Jędrek nie kombinuj, składaj wg tego co daje MPX, jest to konstrukcja przemyślana łącznie z tym co zawiera.
Z reguły panuje moda aby być bardziej papiescy niż papież i kombinujemy jak koń pod górę co tu jeszcze spier...ć, taki żarcik ;)
 

Tak na prawdę chciałem kupić silnik dedykowany ale jest od 7 do 12V a ja chce wsadzić 14.8V  i jest problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowany to

ROXXY BL Outrunner C35-36-1960kv  ew... ROXXY C35-36-2270kV

1 silnik ROXXY Outrunner C35-36-1960 kV do napędu FunJet ULTRA 2 w komplecie z instrukcją dotyczącą
małych części

Dane techniczne:

  • Producent: Multiplex
  • Typ: Outrunner
  • Prędkość znamionowa [kv]: 1960
  • Maks. napięcie robocze [V]: 16,8
  • Prąd ciągły [A]: 52,0
  • Moc [W]: 750
    image.png.e53597ddc91de192193b8fc5763db3ae.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sbogdan1 napisał:

Rekomendowany to

ROXXY BL Outrunner C35-36-1960kv  ew... ROXXY C35-36-2270kV

1 silnik ROXXY Outrunner C35-36-1960 kV do napędu FunJet ULTRA 2 w komplecie z instrukcją dotyczącą
małych części

Dane techniczne:

  • Producent: Multiplex
  • Typ: Outrunner
  • Prędkość znamionowa [kv]: 1960
  • Maks. napięcie robocze [V]: 16,8
  • Prąd ciągły [A]: 52,0
  • Moc [W]: 750
    image.png.e53597ddc91de192193b8fc5763db3ae.png

Rekomendowany do FunJet ULTRA 2 a ja mam FunJet 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.