Skocz do zawartości

FunJet 2 Multiplex


Rekomendowane odpowiedzi

 

W dniu 7.03.2024 o 08:57, Patryk Sokol napisał:

Skąd ten pomysł z UHU Porem? 

Mam modele MPXa, Funjeta też (miałem też wersję FPV która latała koło godziny) , gdzie gołe zawiasy wytrzymały grube godziny lotu (Twinstar mój ma już solidnie ponad 100h nalotu, a zawiasy wciąż w idelanym stanie). 

Jedyny moment kiedy te zawiasy pękają, to przy uderzeniach (co dziwne nie jest). 

Jeśli zawias zerwę przy glebie, to kleję go CA z przyśpieszaczem (dosłownie - składam dwie części razem, zalewam CA, psikam przyśpieszaczem i gotowe) i mam spokój na długie godziny (albo do kolejnej gleby). 

 

Jeśli zaś chodzi o wręge to PLA na 100% popłynie, lepiej tę podkładkę z drewna wystrugać. 

 

Mogłbym prosić o info jaki setup masz w Funjetcie? Właśnie swojego przerabiam pod FPV :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku: Li-Ion VTC5a 4s2p

Silnik: Broterhobby R6 2207 2550kV

Śmigło: APC 6x5

Regler: Holybro Tekko 60A BLHeli-32

FC: Matek F411WSE

Rx - R9 Mini

GPS - Jakiś ze skrzynki

Serwa: KST DS135MG

Vtx - Akk Ultimate 5,8GHz 1W

 

Jakoś tak to wyglądało spory czas temu:

Później dużo mniej bujał, bo ten film jest jeszcze na starych serwach (KST są po to, żeby stabilizacja szybciej działała)

 

Nie wiem na ile taki wynalazek polecam, bo fun jest, ale nie jest to jakieś bardzo wgniatające w fotel.

 

Później przerzuciłem ten sprzęt w Tigrę od ArtHobby (poza aku i silnikiem, te są sporo mniejsze, bo ART-500 od AH i 3s1p LiIon), ale zrobiłem tak, że wszystko jest schowane w środku (nawet anteny nei wychodzą z kadłuba, a kamerka jest wprowadzona w nosek modelu). Rozwiązanie mniej siłowe, bardziej efektywne, a niewiele wolniejsze.

 

Jakbym miał robić kolejne podejście do dynamicznego FPV, to chyba bym ubrał w Funracera od MPXa w FPV. Raz, że w ogóle nie buja, dwa że lata jak po szynach, trzy że fantastycznie kręci acro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej wszystko to piękne i fajne ale nie wiem czy pamiętasz jak na naszym lotnisku Seba miał Funjeta ?

Nigdy wcześniej ani później nie widziałem tak latającego modelu... Nie wiem jaki miał on tam setup ale najpierw nadlatywał model i za jakieś 2 sekundy dźwięk jaki wydawał jego napęd :D

 Wtedy też dowiedziałem się jak lata się takim modelem -liczysz raz, dwa, trzy zakręt - raz, dwa, trzy zakręt i tak w kółko -licząc do 4 nie zobaczyłbyś już modelu...

To wg mnie nie model dla wszystkich, skupienie musi być nieustanne bo łatwo stracić orientację w jakim położeniu jest model, niemniej daje frajdę i adrenalinę   ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Shock napisał:

Andrzej wszystko to piękne i fajne ale nie wiem czy pamiętasz jak na naszym lotnisku Seba miał Funjeta ?

Nigdy wcześniej ani później nie widziałem tak latającego modelu... Nie wiem jaki miał on tam setup ale najpierw nadlatywał model i za jakieś 2 sekundy dźwięk jaki wydawał jego napęd :D

 Wtedy też dowiedziałem się jak lata się takim modelem -liczysz raz, dwa, trzy zakręt - raz, dwa, trzy zakręt i tak w kółko -licząc do 4 nie zobaczyłbyś już modelu...

To wg mnie nie model dla wszystkich, skupienie musi być nieustanne bo łatwo stracić orientację w jakim położeniu jest model, niemniej daje frajdę i adrenalinę   ;)

 

 

Pamiętam doskonale tam było chyba  6S jak narazie za szybko dla mnie choć nie powiem mój funjet już dla mnie jest wolny dla innych bardzo szybki🤣. Przyzwyczaiłem się do predkosci która daje moje wyposażenie ale nie zamierzam go w tym sezonie wymieniać na inny bo mogło by to doprowadzić do katastrofy. Przy lataniu na pełnej oredkosci trzeba mieć skupienie załączone na 101% chwila nie uwagi j jest katastrofa szczególnie przy wietrze i ciasnych zakrętach. Adrenalina jest latajac tym modelem ale myślę że mógłbym dużo wiecej wycisnąć. Mam silnik dronowy 2450kv który planuje zamontować ale to jeszcze nie teraz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Silnik z drona okazał się mega nie wypałem (zjarał się przez brak chlodzenia). Dostałem od kumpla silnik 28-36 2700kv założyłem i dziś jadę na testy. Mam nadzieję że model będzie latał szybko i nie będzie żadnych atrakcji nie przewidzianych 🤣. Śmigło apc 4.75x4.75

IMG-20240412-WA0032.jpeg

IMG-20240412-WA0030.jpeg

IMG-20240412-WA0028.jpeg

IMG-20240412-WA0024.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sbogdan1 napisał:

Andrzej nie ma to jak na lotnisku w NW. U nas matka ziemia jest przyjazna, przyjmuje wszystko jak leci ;) cokolwiek to znaczy. 
Jednak udało mi się nadążyć za tym mikrusem.

No trochę Seba zaszalał :) 

 

 

Pamiętam ten model doskonale. Był bardzo szybki i tylko było słychać wziuuumm wziuuum i lądowanie 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, endriuRC napisał:

Tak ma być Józku ^^ 🤪. Dziś powinny być bardzo fajne filmy z lotu także skocz po popcorn bo wieczorkiem będzie co oglądać 🤣

Po pracy śmigam do pobliskiego multipleksu i biorę cała maszynę do popcornu wraz z obsługą tej maszyny. 
Wezmę kilka wejściówek na seans ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sbogdan1 napisał:

No elegancko ...
W pierwszym filmiku ten Fun Cub podczas Twojego lotu był tak potrzebny na niebie jak świni obroża.
No ale OK nie zdołałeś go upolować ;) mimo wszystko.

Bardzo mało brakło aby się modelik zamienił w kulki piankowe 🤣 funjet 700g lecący ponad 200km/h vs modelik 60G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, endriuRC napisał:

Bardzo mało brakło aby się modelik zamienił w kulki piankowe 🤣 funjet 700g lecący ponad 200km/h vs modelik 60G

No niestety przy takich szybkościach i manewrach wg. mnie wszelakie przeszkadzajki na niebie nie wskazane.
Można niezłego ambarasu narobić, pal licho model, to tylko styropian, ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sbogdan1 napisał:

No niestety przy takich szybkościach i manewrach wg. mnie wszelakie przeszkadzajki na niebie nie wskazane.
Można niezłego ambarasu narobić, pal licho model, to tylko styropian, ale ...

Wnioski wyciągnięte zostały natychmiast bo mogło by nie być za ciekawie 😒. Na szczęście wszyscy zdrowi a modele całe ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.