Skocz do zawartości

FunJet 2 Multiplex


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, sbogdan1 napisał:

Wg Nastika w specyfikacji jest wymieniony właśnie silnik ROXXY C35-36-2270kV
image.png.fa35ef33c5554b28a8e80e6c7b051d1c.png

Niby jeden model A co sklep to inny silnik 🤣

 

Nie ma co poruszać sprawy  oryginalnego silnika wsadzam ten co mam i wziuuum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz instrukcję więc powinien być wymieniony rekomendowany silnik. Poczytaj forum i zobaczysz co się dzieje z regulatorami Redox. A przy tak szybkim, nie sterowanym modelu możesz komuś zrobić krzywdę. Choć pewnie jesteś ubezpieczony od oc.

20 sekund i silnik znaleziony w instrukcji.

Screenshot_2024-03-07-21-40-57-66_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robas69 napisał:

Przecież masz instrukcję więc powinien być wymieniony rekomendowany silnik. Poczytaj forum i zobaczysz co się dzieje z regulatorami Redox. A przy tak szybkim, nie sterowanym modelu możesz komuś zrobić krzywdę. Choć pewnie jesteś ubezpieczony od oc.

20 sekund i silnik znaleziony w instrukcji.

Screenshot_2024-03-07-21-40-57-66_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.jpg

Nie zagłębiam się w silniki multiplexa ponieważ i tak zakładam taki jaki posiadam. Mam regulator redoxa 60A i nie mam z nim żadnych problemów. Również posiadam 30A 40A i wszystko jest ok. Redox Również wypuścił nową serię odbiorników i są dużo lepsze jak te stare. Ale może masz rację wezmę ZTW 60a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, robas69 napisał:

Screenshot_2024-03-08-09-50-55-52_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Mój silnik będzie miał pobór ok 35A ja wsadzam 60A czyli zapas jest spory. Już kupiłem paczka została wysłana, jak będzie mi potrzebna taka 60siątka to wsadze ją do innego modelu a do jeta kupię ZTW. Mam regulator 60A w Su37 i lata bardzo poprawnie już pół roku. Wiem zdaje sobie sprawę że nie warto oszczędzać ale kupiłem ten regiel bo nie miałem nigdy problemu z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test silnika czy nie odcina zasilania ( robiłem przedłużacz zasilający między regulatorem a baterią) 

 

Moc jest zaczynam się stresować 🤣🤣

 

 

 

 Ustawiam hamulec, odcięcie prądu itp w regulatorze Redox EVO. Ustawiam na pikanie i robie to dobrze bo zatwierdza ustawienie melodyjką. Po czym wyłączam zasilanie w modelu i załączam raz jeszcze. I hamulca jak nie było tak nie ma a śmigło jest 5x5 więc pewnie stawać w miejscu w sekundę. Ktoś coś poradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem w aparaturze Radiomaster TX16S mixy róznicowosc wychyleń wysokości jak i lotek jak i głosowe komendy do każdego z przełączników który podczas lotu będzie używany.  Środek ciężkości ustawiony wszystko sprawdzone na tiptop chodzi. Oblot w Niedziele w moje urodziny ajj nie mogę się doczekać.

 

20240314_191017.jpg

20240314_191041.jpg

 

20240314_191023.jpg

 

 

 

Postanowilem również narysować kręskę w jakim połozeniu umieszczać baterię.

17104403681117305014226249919475.jpg

17104403848242263533092673960141.jpg

 

 

 

20240314_191011.jpg

 

 

 

Mała aktualizacja:D model trafił na zdjęcie w aparaturze Radiomaster 

 

 

 

 

20240315_152047.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wersji oprogramowania używasz w aparaturze i jak podłączyłeś mikrofon do komend głosowych? 

Czy jak wypowiadasz komendę to nie ma niewygodnego opóźnienia w jej wykonaniu? Oczywiście oprócz komend głosowych masz możliwość sterowania tymi rzeczami z przełączników? 

 

Czy chodziło Ci o komunikaty a nie komendy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, d2f napisał:

Jakiej wersji oprogramowania używasz w aparaturze i jak podłączyłeś mikrofon do komend głosowych? 

Czy jak wypowiadasz komendę to nie ma niewygodnego opóźnienia w jej wykonaniu? Oczywiście oprócz komend głosowych masz możliwość sterowania tymi rzeczami z przełączników? 

 

Czy chodziło Ci o komunikaty a nie komendy? 

 

Mój błąd komunikaty a nie komendy 🫣

 

Tak przy okazji mam jeszcze małą robotę przy funjecie a mianowicie muszę dać snapy na dźwignie od serwa.. drut jest za krótki i lata w dzwigni powodując duże luzy na lotkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popychacze ogarnięte, luz jest tylko tyle co na przedkładni w serwie. Zrobiłem neutralny punkt lotek minimalnie w górę tak polecili mi użytkownicy tego modelu. Idę spać jutro wielki dzień 3majcie kciuki.

IMG-20240316-WA0034.jpeg

IMG-20240316-WA0032.jpeg

IMG-20240316-WA0036.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo szybki co prowadzi do szybkiego oddalania się od pilota. Bardzo.łatwo zgubić model w powietrzu trzeba być skupionym 100% na tym co się robi. Dobrze ze ustawiłem różnicowość wychyleń na przełączniku bo najmniejsze wychylenia okazały się za małe.  Pozycja 0 na lotkach musi być na płasko rowno że skrzydłem ponieważ model się "ślizga" zamiast lecieć prosto a na dużych prędkościach ucieka bardzo mocno w górę. Rozmawiałem dzisiaj z chłopakiem który lata tym modelem  i wprowadzę pewne zmiany 

 

Oblot szczęśliwy ale przy bardzo mocnym wietrze trudno powiedzieć coś więcej.

20240317_092414.jpg

20240317_070849.jpg

20240317_065743.jpg

12 godzin temu, Patryk Sokol napisał:

Do czego służy ta termokurczka? 

Aby drut się nie przemieszczał lewo brawo bo delikatnie "latał" 

 

 

 

EDIT. Dziś pod wieczór zrobiłem zaciągnięcie lotek do startu bardzo małe lecz wystarczające aby ułatwić start, oczywiście wszystko na przełączniku aby w trakcie lotu lotka była neutrum w pozycji 0. Wychylenie lotek zrobiłem góra 11mm dół 8mm (tak zaleca multiplex. Wysokość góra 10mm dół 8mm. Jutro rano jadę polatac modelem ma już nie wiać jak w dniu dzisiejszym więc powinienem dużo więcej zobaczyć jak model się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wylatanych pomyślnie 4 pakietach. Model lata bardzo szybko ale jest super stabilny w locie na pełnej predkości. Miałem dziś małe problemy podczas startu ponieważ był za duzy skłon silnika w dół co spowodowało uderzenie modelu w ziemię i złamane smigło + model  ucierpiał. Pojechałem do domu zmieniłem skłon silnika pokleiłem no i wrociłem na lotnisko... I tutaj powiem tak:

 

Model jest bajeczny lata szybko, nie rzuca nim dwa kliknięcia na trymer i idzie idealnie prosto... Jestem mega zadowolony pomimo kraksy.

 

Do startu na przełączniku mam delikatnie zaciągniete lotki aby model po wyrzucie z ręki nabrał delikatnie wysokości gdy przekładam ręke na aparature. Po czym wyłączam tą opcje na przełączniku i  lotki znowu są na 0 względem skrzydeł. Mam w planie zakupić jeszcze jeden taki sam model, jest w dobrej cenie na rc4max. Leżeć w pudełeczku może jeść nie woła 🤣🤣. Zawsze to jakieś zabezpieczenie mentalne.

 

Smigiełko na jakim latałem dzisiaj to APC 6x4 ponieważ 5x5 złamałem.

 

Wlatuje się w model coraz bardziej, daje mi mega frajdę z latania. Szkoda że ucierpiał ale nic na to nie poradzimy. Co do elektroniki po lataniu cały czas na maksymalnej prędkosci i wylądowaniu regulator, silnik, bateria są zimne. Nic się nie  grzeje ani nie topi jest po prostu super (zobaczymy jak temperatury skoczą powyżej 20°C).Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2024 o 18:27, Marek_Spy napisał:

Spróbuj powoli lecieć tez daje rade

Wiem wiem próbowałem :D nie nogę się doczekać kolejnych lotów. Dzisiaj zamówiłem kolejne 2 pakiety 2300mah 14.8V 75C Tatoo także polatam porządnie.

 

Wrzucam zdjęcie gleby Poniedziałkowej 🤣

 

 

 

FB_IMG_1711041984446.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.