Skocz do zawartości

Focke Wulf 190 skala 1/4 2,6m


Iras 11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można też kupić w bestpilots "surowego" niepomalowanego Ralla za niecałe 70 $, to już lepiej niz 230 bo cena jest absurdalnie wysoka.Ja tak kupowałem swojego Saburo Sakai i pomalowałem farbkami do modeli plastykowych,może nie ma aż tak perfekcyjnie wykończony, ale jest dużo tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 i pomalowałem farbkami do modeli plastykowych,może nie ma aż tak perfekcyjnie wykończony,

 

po co ta skromność  :D każdy widział jak go "nieperfekcyjnie" pomalowałeś  :D

chciałbym być chociaż w połowie, tak "nieperfekcyjny"  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ,różnica jest i to wielka -uwierz.Druga sprawa to podejrzewam ,że ten Irkowy "Adolf" jest chyba kształtowalny, można go uformować do potrzeb.Piloci z bestpilots są z twardego plastiku,jedynie głowę można przykleić odwróconą w dowolną stronę.U mnie skończyło się to koniecznością amputacji nóg poniżej kolan aby zmieścił się w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co ta skromność  :D każdy widział jak go "nieperfekcyjnie" pomalowałeś  :D

chciałbym być chociaż w połowie, tak "nieperfekcyjny"  :D

No ja też :)  nawet  1/3 "nieperfekcyjności"  Adama by mnie zadowoliła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przymirzylem no i zmierzylem no i do du....py sprzedaja pilota w skali 1/4-1/4,5pilota a w rzeczywistosci to mutant i nie to rzebym sie czepial bo jestem daleki od tego ale pilot w samolocie wyglada nie realistycznie i zeby to byl pilot w skali 1/4,5 ale nie bo tylko korpus jest zrobiony na te skale a glowa , buty to skala 1/5 i to wyglada kiepsko nie wspomne o wygladzie calosci w modelu .

Jezeli ktos potrzebuje takiego pilota to chetnie odsprzedam za cene ktora zaplacilem do mniejszej skali bedzie pasowal

post-4266-0-64483500-1520580795_thumb.jpgpost-4266-0-34488800-1520580817_thumb.jpgpost-4266-0-85359800-1520580844_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....  faktycznie,  ale spokojnie.... pamiętaj że piloci tamtego okresu to raczej kurduple :D , to nie chłopy  typu Pudzian :D , metr sześćdziesiąt - siedemdziesiąt to był standard, ten na zdjęciach w barach wydaje się być ok.

 

post-740-0-19184000-1520582382_thumb.jpg

 

No i druga sprawa, pamiętaj żę siedział na spadochronie, czyli podniesiesz go o jakieś półtora centa i będzie git. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakiej skali budujesz, ale ta figurka to do skali 1:4,5. w skali 1:4 wyjdzie, że w kabinie siedzi  karzełek,  bo 15' to jakieś 38cm, po pomnożeniu przez 4 - 152 cm.

Szczerze powiedziawszy, nie wiem czemu w tych figurkach nie podają wielkości głowy, pozwoliło by to uniknąć tego rodzaju zasadzek.

Jak coś z "łbem" jest nie tak (za mały/za duży) - to od razu to widać.

Proporcje ciała ludzkiego są takie, że głowa mieści się w sylwetce 7,5 razy.

Czyli człek o wzroście 175 cm (o ile nie ma makro/mikrocefalii ;)) ma głowę o wysokości 23,33 cm.

W figurce w skali 1:4 będzie to jakieś 58,33 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot ma 39cm nie wiem jak to zrobili ale glowa jest dokladnie w skali 1/5 a ja kupowalem w skali 1/4 . Przezyl bym to ale kiepsko wyglada w tej kabinie , probowalem posadzic go wyzej ale nadal lipa jak chcesz Pawel to moge go tobie odsprzedac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.