Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem się już nie logować tu na forum ale jednak trzeba :

 

- dukeroger, owszem jak najbardziej, kobieca wersja plików to Twoja robota - musiałem dorobić kilka plików i prenumerować pliki jednostek bo się struktura zmieniła. Dodatkowo pozbawiłem plików początkowych i końcowych "pauz" jak masz tę samą "pannę" do dyspozycji i dorobisz pliki, które musiałem uzupełnić do nowej wersji, to będą one wstawione do systemu.

 

- Lechu - https://github.com/opentx/opentx/release - poczytać, sporo do czytania.

 

1. Co do "minut" w timerze to mój błąd w rozmowie z Kacprem. Minuty są tylko ja tego nie zauważyłem + był błąd w pliku gramatyki właśnie go usunąłem i od jutra "nightbuild" powinien chodzić prawidłowo. 

2. Metry zostały poprawione - za dużo plików na kompie i jednego zestawu akurat dla metrów nie skopiowałem gdzie trzeba - jutro powinna pojawić się poprawka na serwerze opentxa.

Poprawki zgłoszone przez Lecha zostały poprawione.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się już nie logować tu na forum ale jednak trzeba :

 

- dukeroger, owszem jak najbardziej, kobieca wersja plików to Twoja robota - musiałem dorobić kilka plików i prenumerować pliki jednostek bo się struktura zmieniła. Dodatkowo pozbawiłem plików początkowych i końcowych "pauz" jak masz tę samą "pannę" do dyspozycji i dorobisz pliki, które musiałem uzupełnić do nowej wersji, to będą one wstawione do systemu.

 

- Lechu - https://github.com/opentx/opentx/release - poczytać, sporo do czytania.

 

1. Co do "minut" w timerze to mój błąd w rozmowie z Kacprem. Minuty są tylko ja tego nie zauważyłem + był błąd w pliku gramatyki właśnie go usunąłem i od jutra "nightbuild" powinien chodzić prawidłowo. 

2. Metry zostały poprawione - za dużo plików na kompie i jednego zestawu akurat dla metrów nie skopiowałem gdzie trzeba - jutro powinna pojawić się poprawka na serwerze opentxa.

Poprawki zgłoszone przez Lecha zostały poprawione.

 

Pozdrawiam

Witam,

 

Ja posiadam Taranis Plus z najnowszym firmware 2.1.3. Po ustawieniu wysokość w metrach, mówi "miliampery" (plików dźwiękowych z metrami w ogóle nie znalazłem). Totalnie są zrypane też inne jednostki...  

Tylko ja tak mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem nie boli :

SSKOL - BO MASZ STARE PLIKI DZWIEKOWE !!

 

pobierałem dziś stąd:  http://voices-21.open-tx.org/opentx-taranisplus/pl/   ( 24-Sep-2015 12:50) i nie znalazłem tam plików z METRAMI...

rozumiem , że jeszcze trzeba poczekać na aktualne pliki?....

Dzieki bardzo za ten zestaw dźwięków polskich. Super sprawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Miał ktoś taki problem, że companion czytał modele z radia z błędami?

Wszystkie ustawienia zrobiłem na kompie, wgrałem na radio i działa, w drugą stronę za cholerę.

Próbowałem zrobić backup na kartę i z karty na kompa - jest to samo.

 

Fazy lotu w ogóle się nie odczytały, w mikserach są jakieś totalne bzdury.

 

Jakieś pomysły?

 

 

 

Edit:

Pospieszyłem się z pytaniem, dla informacji powiem, że trzeba było aktualizować companiona i wszystko już działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pomóżcie mojemu taranisowi? ;-)

Chciałem ostatnio podłączyć serwo pod potencjometr, ale działa on tylko przy końcu obrotu, w bardzo małym zakresie, a serwo przesuwa się tylko o 90 stopni.

Co robię nie tak? Wydawało mi się, że serwo powinno reagować na pełny obrót potencjometru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Chciałem ostatnio podłączyć serwo pod potencjometr, ale działa on tylko przy końcu obrotu, w bardzo małym zakresie, a serwo przesuwa się tylko o 90 stopni.

Co robię nie tak? Wydawało mi się, że serwo powinno reagować na pełny obrót potencjometru.

Coś masz błędnie ustawione.

Powinieneś mieć jedynie ustawiony mikser na wybranym kanale, w source wpisany dowolny potencjometr lub slajder. Nic więcej nie trzeba zmieniać.

Podstawowy ruch serwa to niewiele więcej niż 90st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.
Właśnie stałem się posiadaczem apki Frsky X9D Plus, mam co do niej kilka pytań.
1 Słyszałem że jest robione polskie menu, ale nie jestem pewien 100%. Wiem że opis jest co i jak w tej apce to jest przetłumaczony.
2 Jak wrzucić polskie komendy glosowe??? Są gotowe i tylko wrzucić na kartę SD czy trzeba nagrywać swoje w formacie .wav i dodawać. W ogóle jak je wrzucić do  do apki, podłączyć aparaturę za pomocą kabla USB do kompa i kopiować czy wyciągną kartę SD włożyć do komputera i wszystko skopiować na kartę.
3 Chyba posiadam nie najnowszą wersję oprogramowania, moja to:
     vers: opentx-x9dp-v2.0.9.2-eu
     2015-02-27
     EEPR-216

Gdzie mogę znaleźć najnowszą wersje???
 

4 Jaka jest różnica miedzy B01 a B02??? Bo nie wiem co tak ludzie szaleją.

5 Prawda to że do mojego taranisa nie mogę podłączyć odbiornika D8R-IIplus???

Wcześniej miałem turnigy z dodatkowym wyświetlaczem i telemetrią(hub i wszystkie czujniki) później weszło w życie że można telemetrię mieć na wyświetlaczu turnigy, więc ją przerobiłem i wszystko śmigało. Teraz dostałem w prezencie apke taranisa z odbiornikiem X8R.

Czy da się skonfigurować mojego taranisa z starym odbiornikiem D8R-IIplus i z tym hub-em frksy??? Czy muszę do tego nowego odbiornika dokupic wszystkie nowe czujniki z tym portem smart???

I coś słyszałem że tego D8R-II plus będę musiał flash zrobić na EU??? Jak tak to gdzie dostanę te firmware EU???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie stałem się posiadaczem apki Frsky X9D Plus, mam co do niej kilka pytań.

1 Słyszałem że jest robione polskie menu, ale nie jestem pewien 100%. Wiem że opis jest co i jak w tej apce to jest przetłumaczony.

2 Jak wrzucić polskie komendy glosowe??? Są gotowe i tylko wrzucić na kartę SD czy trzeba nagrywać swoje w formacie .wav i dodawać. W ogóle jak je wrzucić do  do apki, podłączyć aparaturę za pomocą kabla USB do kompa i kopiować czy wyciągną kartę SD włożyć do komputera i wszystko skopiować na kartę.

3 Chyba posiadam nie najnowszą wersję oprogramowania, moja to:

     vers: opentx-x9dp-v2.0.9.2-eu

     2015-02-27

     EEPR-216

Gdzie mogę znaleźć najnowszą wersje???

 

4 Jaka jest różnica miedzy B01 a B02??? Bo nie wiem co tak ludzie szaleją.

5 Prawda to że do mojego taranisa nie mogę podłączyć odbiornika D8R-IIplus???

Wcześniej miałem turnigy z dodatkowym wyświetlaczem i telemetrią(hub i wszystkie czujniki) później weszło w życie że można telemetrię mieć na wyświetlaczu turnigy, więc ją przerobiłem i wszystko śmigało. Teraz dostałem w prezencie apke taranisa z odbiornikiem X8R.

Czy da się skonfigurować mojego taranisa z starym odbiornikiem D8R-IIplus i z tym hub-em frksy??? Czy muszę do tego nowego odbiornika dokupic wszystkie nowe czujniki z tym portem smart???

I coś słyszałem że tego D8R-II plus będę musiał flash zrobić na EU??? Jak tak to gdzie dostanę te firmware EU???

 

Na pytania, które zadałeś, wskazują, nie obraź się, na wrodzone lenistwo.

Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz w tym wątku. Może poza pkt 4.

Ale chyba nie masz bana na google.

----------------------------------------------------

Marku, zgadza się. Można w tej chwili flaszowac urządzenia jak i moduł wewnętrzny z poziomu radia. Wydaje się to być bezpieczniejszym sposobem niż przez kompa. USBtoRS232 jest rozwiązaniem o stabilności drugiego rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo inaczej każdy nowy kto tu zajrzy wciąż będzie zadawał te same pytania a my w kółko nie będziemy odpowiadać. Lenistwo nowych posiadaczy aparatury nie zobowiązuje nas do nadmiaru pracy by pisać po 10 razy to samo.

 

.. to nie jest gorąca linia FrSky ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.