Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Marek_Spy napisał:

ja mam czułość na potencjometrze

Ale Koledze nie chodzi o czułość stabilizacji a o wychylenia lotek, kiedy zmieni ze 100% (np. 20 mm góra/dół) na 60% (12mm góra/dół).

 

@matti393

Ustawieniami D/R bym się nie aż tak nie przejmował. Elektronika i tak wykorzysta tyle co potrzebuje, jeżeli będzie wiedziała jaki jest zakres pracy serw...

Procedurkę Self/Check po montażu w modelu zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, na tę chwilę zapomnij o czułości stabilizacji (szybkość reakcji elektroniki na zmianę położenia modelu). Tu nie ma teraz o niej mowy.

 

Teraz na tapecie jest zmiana zakresu wychyleń serwa i jak to się ma (owa zmiana) do zakresu wychyleń realizowanych przez załączoną stabilizację.

 

Jak dla mnie taką zmianą bym się nie przejmował.

Elektronika i tak ma w swoich bebechach zapamiętane maksymalne zakresy* wychyleń (w końcu po coś ten self/check jest), więc jak trzeba będzie to je wykorzysta (mimo ograniczenia wychyleń w nadajniku).

 

* znaczy mam taką nadzieję, że self/check robiłeś na normalych wychyleniach serw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jerzy_R napisał:

Marku, na tę chwilę zapomnij o czułości stabilizacji (szybkość reakcji elektroniki na zmianę położenia modelu). Tu nie ma teraz o niej mowy.

 

Teraz na tapecie jest zmiana zakresu wychyleń serwa i jak to się ma (owa zmiana) do zakresu wychyleń realizowanych przez załączoną stabilizację.

Jak dla mnie taką zmianą bym się nie przejmował.

Elektronika i tak ma w swoich bebechach zapamiętane maksymalne zakresy* wychyleń (w końcu po coś ten self/check jest), więc jak trzeba będzie to je wykorzysta (mimo ograniczenia wychyleń w nadajniku).

 

* znaczy mam taką nadzieję, że self/check robiłeś na normalych wychyleniach serw...

To właśnie chciałem przekazać bo stabilizacja powinna olewać D/R i robić swoje wiec pytanie co rozumie przez te 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć do ostatniego wpisu na str. 101, przeczytaj...

Idź do pierwszego wpisu na str. 102, przeczytaj...

Powinieneś zrozumieć skąd się wzięło te 100 %, i że Twój wpis o czułości stabilizacji ustawianej potencjometrem jest nie trafiony - bo od tego te bicie piany się wzięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułość stabilizacji i DR to są dwie różne rzeczy , podejrzewam że procedura self check ustawi wychylenia serw w zależności jak są ustawione na każdym kanale , jeśli DR je obetnie i w czasie procedury self check będzie ustawione DR na 60% to tak procesor odbiornika je zapamięta jako maksymalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jerzy_R napisał:

Wróć do ostatniego wpisu na str. 101, przeczytaj...

Idź do pierwszego wpisu na str. 102, przeczytaj...

Powinieneś zrozumieć skąd się wzięło te 100 %, i że Twój wpis o czułości stabilizacji ustawianej potencjometrem jest nie trafiony - bo od tego te bicie piany się wzięło.

Czego nie rozumiesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.