Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wyczytałem to jeśli nie będzie zaznaczona ikonka enable w programie konfiguracyjnym do tego odbiornika to działa on jak zwykły odbiornik. Spróbuję na początku tak zrobić

Enable odnosnie włączenia trybu stabilizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmware nadajnika, modułu nadawczego oraz odbiornika zostały zaktualizowane do najnowszych ze strony producenta. Nie wiem czy jest to akurat wina nadajnika bo wychylenie drążków na monitorze kanałów niby jest prawidlowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim ustawieniem "środka" kanału

x9d.thumb.jpg.2f4290c21f1c87151fc2a5238c084a66.jpg

 

sam sobie "obciąłeś" zakres pracy serwa względem wychyłu drążka.

Ustaw jak Bozia przykazała na 1500, dźwignie odepnij od serwa i ustaw tak aby fizycznie była jak najbardziej w pionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jerzy_R napisał:

Takim ustawieniem "środka" kanału

x9d.thumb.jpg.2f4290c21f1c87151fc2a5238c084a66.jpg

 

sam sobie "obciąłeś" zakres pracy serwa względem wychyłu drążka.

Ustaw jak Bozia przykazała na 1500, dźwignie odepnij od serwa i ustaw tak aby fizycznie była jak najbardziej w pionie.

Niezależnie czy trymowanie robię przez "środek PPM czy przez "subtim" skutek jest ten sam czyli jest obcięte kawałek ruchu drążka po jednej stronie na każdym z kanałów

7 minut temu, Bodzioch napisał:

Wgraj na kartę w nadajniku skrypty i wyłącz stabilizację w odbiorniku.

FrSky SxR_R9S.lua 13.54 kB · 0 pobrań SxR_R9S_Calibrate.lua 10.98 kB · 0 pobrań

Do jakiego folderu na karcie nadajnika należy wgrać te skrypty? Potem to trzeba jakoś aktywować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, matti393 napisał:

Niezależnie czy trymowanie robię przez "środek PPM czy przez "subtim" skutek jest ten sam czyli jest obcięte kawałek ruchu drążka po jednej stronie na każdym z kanałów

Bo tak będzie.

 

Lewo środek prawo

1000   1500   2000

 

skoro przesuwasz środek np. w lewo o 150 to zostaje Ci

500 - 150 = 350 

Ruch drążka pozostaje bez zmian, ale serwo przesunie się w lewo tylko o 350...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na karcie SD utworzyłem katalog [SxR] i tam wgrałem pliki.

Potem uruchamiasz plik SxR.lua .Nadajnik łączy się z funkcjami w odbiorniku i ustawiasz co potrzeba. Robiłem to kilka lat temu koledze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bodzioch napisał:

Na karcie SD utworzyłem katalog [SxR] i tam wgrałem pliki.

Potem uruchamiasz plik SxR.lua .Nadajnik łączy się z funkcjami w odbiorniku i ustawiasz co potrzeba. Robiłem to kilka lat temu koledze. 

Ale ja mam adapter STK I oprogramowanie na PC i jedynie co tam można zrobić to włączyć bądź wyłączyć stabilizację , o funkcjach stabilizacji nie będę pisał bo to zrobiłem czyli kalibrację odbiornika typ usterzenia itp

Spróbuję wyłączyć stabilizację czy to coś zmieni ale to dopiero po 22 się za to wezme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem programator STK  bo kolega nawet specjalnie kupił ale ustawienia się nie zapisywały w odbiorniku. Pisałem o tym na forum sklepu 77hobby ale nie dostałem odpowiedzi. Skrypty LUA zadziałały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bodzioch napisał:

Ja też miałem programator STK  bo kolega nawet specjalnie kupił ale ustawienia się nie zapisywały w odbiorniku. Pisałem o tym na forum sklepu 77hobby ale nie dostałem odpowiedzi. Skrypty LUA zadziałały.

Nie zapisywały w sensie wciśnięcie write nie zmieniało ustawienień i powrót do poprzednich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczałem EXR Enable dawałem zapisz potem odczyt i "ptaszka" już nie było. Odbiornik dalej był w stabilizacji. Kolega to potrzebował do łódki zanętowej i chciał mieć tą opcję na stałe wyłączoną. Kupił wtedy taki odbiornik bo innych nie było. Nie wiem dlaczego na STK to nie działało ,może jakiś konflikt oprogramowania ale skryptami poszło bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sukces po przekonfigurowaniu odbiornik jako zwykły (bez stabilizacji) serwa działają poprawnie. Prawdopodobnie trzeba skonfigurować kanał 10 i 11 (ze stabilizacją) co na razie nie wiem za bardzo jak zrobić. Przy usterzenie klasycznym tylko te dwa kanały się konfiguruje ? Ma ktoś może jakiś screen z ustawień tych kanałów? To jedynie się robi na kanalach czy na mikserach też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odbiornik pracuje jako zwykły to kan. 10 i 11 nie muszą być skonfigurowane.

Konfig ustawiasz na mikserach, aby ułatwić Ci życie, kanał 9, którym regulujesz czułość stabilizacji można podpiąć pod potencjometr.

Konfigurację robisz ww. instrukcji, którą np. tu wrzuciłem.

W mikserach, do kan. 10 i 11 przypisujesz wybrane przełączniki.

Dla poszczególnych położeń przełącznika na danym kanale dodajesz linię miksera i ustawiasz wartość jaka ma być.

Tu przełączniki SA i SB to przykładowe są. Możesz podpiąć pod dowolne Tobie pasujące, jak też i ich położenie.

 

kan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie

Odnośnie skonfigurowania odbiornika Frsky S8R ze stabilizacją coś jest nie tak. Przy próbie inspekcji kierunków kompensacji nic się nie dzieje. Skonfigurowałem kanały 9, 10 i 12 według wytycznych z filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=cne9I8ljWak

 

Dosyłam zdjęcia screenów kanału 9,10,12

 

Po konfiguracji procedura samo-sprawdzenia również przebiegła pomyślnie. Trzykrotnie wcisnięcie przełącznika SD uruchamia tą procedure wszystkie stery i lotki poruszają się. Ma ktoś pomysł co jest nie tak?

img_20240115_174105.jpg

img_20240115_174124.jpg

img_20240115_174146.jpg

img_20240115_174207.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.