Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o GPS to polecam BN220. Świetnie łapie fix, współpracuje z wieloma systemami pozycjonowania tzn. Glonas, GPS, Galilelo. Jest relatywnie tank, bo nawet w polsce można go kupić za około 40zł i jest bardzo mały.

Ja z OpenXSensor zrobiłem sobie wariometr. Działa i współpracuje z FrSky. Oprócz barometru wykorzystuje jeszcze akcelerometr do zwiększenia precyzji wykrywania wznoszenia i opadania. Czekam na lepszą pogodę, żeby go dobrze przetestować i porównać z tym co oferuje FrSky, bo mam od FrSky i GPS i Vario.

Poniżej zdjęcie mojego wariometru. To w zasadzie Arduino Pro Mini i płytka IMU na której jest gyro, akcelerometr i barometr.5e95f4c67e5350a617f9807396f70792.jpg

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, może nietypowe pytanie. Jakie są sprężyny w gimbalach w Frysky, miękkie, twarde? Ma ktoś porównanie z Flysky?

Ja porównywałem moją Flysky-i10 ze Spektrum DX18 i te drugie są znacząco twardsze, a co za tym idzie trzeba trochę przyłożyć siły aby sterować modelem.

Ciekawi mnie a jak to wygląda w Frysky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

W dniu 30.08.2020 o 13:24, kuzynek napisał:

Poniżej zdjęcie mojego wariometru. To w zasadzie Arduino Pro Mini i płytka IMU na której jest gyro, akcelerometr i barometr.

 

mógłbyś się rozpisać bardziej szczegółowo nt projektu oraz jak się sprawuje..(oraz czy zrobiłeś wersję z gps)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć. 

Mam Taranisa X9D z Firmwarem opentx 2.1.8 (początek 2016r)

Muszę go upgradować do ostatniej wersji?

poczytałem trochę, wyszły jakieś firmwary nawet do odbiorników. robi się to trochę skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika w środku jest inna.
Firmware aparatury (np opentx) jest inne i niezgodne między x9d i x9d+.

Jak do tej pory uceglanie jednego opentx em od drugiego okazywało się być odwracalne.

Nie wiem jak jest z firmware modułu wewnętrznego, nie porównywałem wsadów, nie widzę już x9d na stronie frsky, a jak jeszcze był to nie pobrałem wtedy.
Na tą chwilę jest tylko x9d+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.