Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresuj się ustawieniami wewnętrznymi w tym odbiorniku. Można je sprawdzić i zmieniać z Win za pomocą STK i programu od FrSky, albo bezpośrednio z nadajnika za pomocą skryptu LUA - też od FrSky. Bez konkretów, bo dawno nie robiłem i teraz nie mam głowy.

A podstawa to manual tego odbiornika, bo on nie jest łatwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie konfiguracji odbiornika S8R jest tam opcja Quick Mode za co ona odpowiada oraz kanały Aux1 i Aux2 rozumiem że one maj być zaznaczone jeśli nie korzystamy z drugiego kanału na lotki oraz drugiego kanału na SW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sukces okazało się że w ustawieniach odbiornika przy stabilizacji i autopoziomowaniu miałem wartości zero a takie powodują nie działanie kompensacji. Ustawiłem takie jakie były na tym wcześniejszym filmiku z tym że nie wiem czy dla mojego modelu będą odpowiednie. Czym się kierować przy wstawianiu tych wartości ?

IMG_20240116_213657.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie możesz ustawić te wartości na sucho. Wszystko włączone, model w garść i obserwujesz zachowanie sterów przy przechyłach modelu, do wstępnego samozadowolenia. Potem w locie dostrajasz.

Lepszy sposób, to wyprowadzenie tych współczynników na potencjometry. W locie zaczynasz od małych wartości na potencjometrze, potem podkręcasz do momentu pełnego samozadowolenia. Tak może zostać, albo możesz wielkości z potencjometrów wstawić do konfiguracji na sztywno. Chodzi o to, żeby stabilizacja działała wystarczająco energicznie, ale nie nazbyt nerwowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko możesz skonfigurować pod Twoje preferencje,tak jak wspominał Jerzy i Marek.
Taka uwaga ... miej świadomość że ustawiona zbyt duża czułość na potencjometrze może doprowadzić

do sporej oscylacji tylnej części kadłuba, góra dół w locie silnikowym, czyli przysłowiowy delfinek. 
Tak więc ręka na pulsie przy pierwszych lotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie odbiornika Frsky S8R jeśli mam ustawione Dual Rate na lotkach i model leci w trybie stabilizacji to lotki wychylają się tyle ile jest aktualnie ustawione za pomocą przełącznika np. 60% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek_Spy napisał:

Stabilizacje ustawiasz gdzie indziej, najlepiej w skrycie . lua pewnie tam masz ustawione na 100%

Nie pytam o to gdzie się ustawia bo to mam zrobione,ale dodałem dual rate na lotki na 100% i 60% które jest na przełączniku SB i gdy zmieniam przełącznik SB na 60% to stabilizacja (wychylenia) lotek cały czas są na 100% . I moje pytanie czy tak ma być ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.