Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W funkcjach specjalnych ustawiasz

<JAKIŚ PRZEŁĄCZNIK> <GRAJ WARTOŚĆ> <ALT> i ustawiasz np. czas co ile ma się odzywać

Pliki dźwiękowe trzeba poszukać paczkę na openTX lub forum 77hobby

Rozpakowaną paczkę wgrywasz na kartę SD do katalogu SOUNDS\pl (katalog en zostaw) i w menu radia ustawiasz język polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma podawać wartość co określoną wysokość należy przypisać przełącznik logiczny, na zdjęciu ustawione co 50m.

Później w funkcjach specjalnych trzeba przypisać przełącznik logiczny. Na zdjęciu pozycja FS5

FS3 na chwilowym przełączniku można wywołać wysokość w każdej chwili ręcznie.

 

IMG_20200825_212835_1.jpg

IMG_20200825_212906_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Tomek podał Ci automat co ile metrów będziesz miał odczyt wysokości.

U mnie było co jaki czas ma odczytywać (10, 15 30 sekund itd.)

Możesz zrobić na przełączniku chwilowym...

Możesz zrobić... kombinuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, kuzynek napisał:

Problemem jest odmiana

Dokładnie.

Odsłuchuję głównie wysokość / napięcie i tutaj są rozjazdy z polską odmianą.

Mnie to nie przeszkadza, no ale są puryści językowi...

Z drugiej strony, zawsze można zrobić swoje komunikaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jerzy_R napisał:

Plik rozpakuj, wrzuć na kartę SD do katalogu Sounds.

Tylko "nie płacz", że dziwnie czyta np. jednostki miary lub wartości

Ten plik chyba mam , w kazdym razie o tej nazwie, spróbuje się pobawić a widać kujace efekty fascynacji angielskim, na 77hobby z tym chyba walczyli albo z innymi komunikatami.

Czy ktoś używał odbiornika z stabilizatorem lotu ? ciekawy jestem jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, pobawię się, dzięki wszystkim za podpowiedzi ale teraz ma problem z failsafe bo jest tam parę opcji a chcialbym  ustawić podczas lotu kiedy bym sobie krążył spokojnie i takie ustawianie zapisać do odbiornika, podejrzewam ze należy wybrać przełącznik i wybrać opcje zapisze do wewnętrznego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w oryginalnej cenie na pewno bym nie wziął GPSa :). Ale że trafiłem na używkę w dobrej kwocie to do mierzenia sobie z ciekawości prędkości się zaopatrzyłem. Na telemetrii oprócz prędkości można też wyświetlić wysokość czy na przykład odległość od miejsca startu. Jak włączy się logi to można sobie później przejrzeć taką mapę jak wrzucił Jerzy czy np. nanieść zegary (prędkość itp) na film jak to sobie robiłem. 


Ale największy minus to częstotliwość odświeżania, zdaję się 1Hz więc szczególnie przy modelach które ciągle zakręcają nie jest to najlepsza dokładność - do tego kilka sekund opóźnienia. Jest takie coś https://github.com/openXsensor/openXsensor i być może będę próbował za jakiś czas zrobić sobie moduł z GPS tylko że na 10Hz :) do tego wyjdzie to dużo taniej niż oryginał :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.