Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa od podstaw A6M5 Zero w skali 1-4,8

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
189 odpowiedzi w tym temacie

#181 Tomek

Tomek
  • Modelarz
  • 1538 postów
  • SkądPuławy/Paryż
  • Imię:Tomek

Napisano 07 August 2017 - 21:34

shock !

• 0

#182 mecenas

mecenas
  • Modelarz
  • 321 postów
  • Skądz Grodu Kraka
  • Imię:Wojciech

Napisano 07 August 2017 - 22:05

Adaś, bajkowo to wyszło! :o , pełna profeska, te spawy - mistrzostwo! :rolleyes: .

• 0

#183 stema

stema
  • Modelarz
  • 1182 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Stefan

Napisano 08 August 2017 - 18:44

... - najgorzej było znaleźć materiał do ich wykonania ,całkiem przypadkowo jako materiał posłużyła rurka PCV do prowadzenia przewodów .Po podgrzaniu opalarką do około 200st. mamy jakieś 15-20 sekund na uformowanie stosownego kształtu .

Wydechy są rewelacyjne.

Podaj proszę jeśli można cały cykl ich wykonania, dokładnie jakie to rurki, sposób kształtowania, barwienia, zrobienie spawów.

Myślę, że nie tylko ja się na takie "ślinię".

Będę wdzięczny.

• 0

#184 dyra63

dyra63
  • Modelarz
  • 379 postów
  • SkądRybnik
  • Imię:Adam

Napisano 08 August 2017 - 23:26

Panie Stefanie teraz dopiero odczytałem post .

Jako materiał posłużyła mi rurka ochronna PCV  do prowadzenia przewodów elektrycznych biała o średnicy zewnętrznej 13 mm i grubości ścianki 1 mm do nabycia w sklepach elektroinstalacyjnych  czy hurtowniach elektrycznych  - 3metrowy odcinek ( innych długości nie było) kosztował 3zł .

Opalarką podgrzewałem około 8-10 cm odcinek   a następnie przyciskałem go do blatu stołu aby przypłaszczyć i nadać przekrój spłaszczonej elipsy o szerokości mniej więcej 18 mm - po 15 sekundach rurka zastyga i trzyma nadany kształt.Następnie podgrzewałem drugi raz i do już spłaszczonej rurki wkładałem wystrugany z kawałka twardego drewna przyrząd podobny do zaokrąglonego noża i nim wyoblałem wewnętrzny kanał rury wydechowej tak aby nadać kształt zbliżony do wykonywanej rury wydechowej.Końcówka rury ta niewidoczna jest wygięta na ciepło na 90 stopni tak aby można było ją przykręcić do wręgi.

Imitacja spawu to nakładana punktowo wykałaczką szpachlówka Nitro MOTIP, po lekkim przytwardnięciu poszatkowana w poprzek co 1 mm cienką blaszką i delikatnie podociskana opuszkiem palca tak aby przypominało to trochę spoinę spawalniczą.

Tak przygotowaną rurkę psiknąłem podkładem do plastyku.Po wyschnięciu sprayami akrylowymi malowałem na mokro czyli kolor na kolor bez czekania w kolejności :

• srebrny ( aluminium)
  • czerwony,
  • czarny ( tzw .lakier kontrolny Motip) jest to taki delikatnie kryjący transparentny lakier,
  • po chwili warstwy przegryzą się i wyjdzie taki brązowo-smolisty kolor,
  • jeśli była potrzeba to jeszcze pryskałem z odległości tym czarnym aby przyciemnić miejscami,
  • po wyschnięciu farbką f-my Gunze metalizerem kolor miedź- praktycznie suchym pędzlem punktowo rozcierałem aby uzyskać taki lekko metaliczno-miedzianą fakturę,
  • sam spaw bardzo delikatnie przecierałem prawie suchą wykałaczką zabarwioną zgęstniałym lakiem aluminiowym
  • na koniec pryskałem matowym bezbarwnym lakierem akrylowym.                                                               

No i tak to by było mniej więcej .

Załączone miniatury

• CAM00495.jpg
  • CAM00496.jpg
  • CAM00497.jpg

• 1

#185 stema

stema
  • Modelarz
  • 1182 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Stefan

Napisano 09 August 2017 - 08:50

Bardzo dziękuję.

• 0

#186 Marcin K.

Marcin K.

<<MURDOCK>>

• Modelarz
  • 2971 postów
  • SkądRogoźno WLKP
  • Imię:Marcin

Napisano 09 August 2017 - 18:43

Piękna robota!
  • 0

#187 Tomek

Tomek
  • Modelarz
  • 1538 postów
  • SkądPuławy/Paryż
  • Imię:Tomek

Napisano 10 August 2017 - 07:20

Kto tym poleci? :o

• 0

#188 dyra63

dyra63
  • Modelarz
  • 379 postów
  • SkądRybnik

Napisano 10 August 2017 - 08:54

On ,bo jo byda mioł przed oblotem drugi zawał.

Przy okazji, Ławoczkin poleciał?

Załączone miniatury

• P1030606.JPG

• 0

#189 coster

coster
  • Modelarz
  • 141 postów
  • SkądParyz
  • Imię:Sebastian

Napisano 10 August 2017 - 18:03

lavochkin poleciał ale mały błąd konstrukcyjny i się troszkę potrzaskał :) ale już wszystko naprawione :) i za 2 tyg. drugi oblot 

• 0

#190 dyra63

dyra63
  • Modelarz
  • 379 postów
  • SkądRybnik

Napisano 10 August 2017 - 18:15

Byle jest cały,powodzenia przy drugim oblocie.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych