Skocz do zawartości

Wicherek 15 - moje podejście


TheKuba1414
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od tego do jakiej temperatury nagrzejesz. Jeśli na pomarańcz to tak, będzie kruche, dla tego pisałem o czerwonym, nawet bordo... Można też jak piszesz lekuchno wygrzać po hartowaniu ale myślę że to nie jest konieczne.

 

TheKuba 1414, Chyba przesadzasz z zamocowaniem płytki  ;)  Wklej ją po prostu w kadłub, ewentualnie na jakichś wpustach i już. Tak samo plastiki drutu podwozia wystarczy przykręcić wkrętami... Ja bym żadnego aluminium czy śrub nie pchał. Nie potrzebna masa i koszt. Jak chcesz być pewniejszy mocowania płytki w kadłubie to daj przez sklejkę boku kadłuba po wkręciku lub dwa w tą płytkę i już, takie malutkie, od serw. Wystarczy  ;) Jeśli oś podwozia jest grubsza to co stoi na przeszkodzie aby rozwiercić kółko?? 

Teraz była sama płytka i właśnie ona się wyrwała :/

 

Kółka obecnie mam na 4mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż koszulkę termokurczliwą na ośkę i podgrzej, powinno być ok 4-ki.

Faktycznie, jeśli będzie jakiś kłopot to tak zrobię.

Tylko z tym mocowaniem mnie martwi, wczoraj płytka się wyrwała, więc może lepiej jednak zrobić z tymi kątownikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu tak:

Nie zmieniać podwozia czy jednak zrobić te z drutów?

Jeśli nie to zostawić jak jest teraz tylko jakoś wzmocnić jego przymocowanie?

 

Bo mam teraz lekkie zamieszanie w głowie  <_<

W zasadzie mogę jeszcze raz spróbować z tym duralem, bo ono przetrwało, tylko jego mocowanie nie.

 

Ta płytka klejona na styk ma małą wytrzymałość na wyrwanie. Podklej na listewkach, wtedy powierzchnie klejenia będą zdecydowanie większe.

W sensie ułożyć listewki jakoś na krzyż czy coś takiego?

Chyba że faktycznie ten kątownik czy "U"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink:

Przeanalizowałem dokładnie film i z moich obserwacji wynika że już chciał się wznosić jak podwozie odpadło.

 

Idę kleić

 

Ale czemu tak późno chciał się oderwać od ziemi?

Chyba że nie dawałeś pełnego gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero tuż przed wypadkiem był pełny gaz, tak się bałem nim lecieć :D


I już sklejone, musiałem drugą porcję zrobić bo zostawiłem na chwilkę (dosł. kilka min.), wracam i już kamień  :blink:


Muszę też kupić nowe śmigło i zastanawiam się, do wyboru:

APC 7x4 lub 7x6

APC 8x4

Master Airscrew 7x5

Master Airscrew 8x4/5/6

 

Szczerze? - dla mnie MA są jakieś takie ładniejsze, nie wiem jak z osiągami?

Z pewnością wezmę zarówno siódemkę jak i ósemkę, przynajmniej będę mógł przetestować różne konfiguracje, tylko jaki skok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość podjechania?

Tam na Kownackiej 16, podjechałbym jutro i kupiłbym śmigiełko, potem prosto na lotnisko :)

i coś czuje że podwozie to teraz nie puści na tym kleju - czas zastygania pełnego 24 godz. - nałożyłem 20 min. temu a już mogę chwycić cały kadłub za goleń i się nie rozpada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.