Skocz do zawartości

Wicherek 15 - moje podejście


TheKuba1414
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak

Dzięki za odpowiedź.

Jeszcze jedno szybkie pytanko: w instrukcji silnika zalecają śmigło 7x6, obecnie takie mam i na moje oko jest trochę małe w stosunku do modelu. Zaleswv w poście nr. 32 z 24 czerwca ur. zalecił śmigło 8x5. Mogę prosić kogoś jeszcze o potwierdzenie tej informacji?

 

Wytapatalkowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigło dobiera się do silnika a nie do modelu. Jeżeli w specyfikacji silnika jest ze lubi 7x6 to takie zastosuj. Hen czasu temu, gdy forum raczkowalo a na czasie był model Zefirek z forum alexa, ktoś pokazał model z szczotkowym+przekładnie i duże śmigło które miało ok 1/4 rozpiętości modelu. Co zrobić jak silnik takie lubi?

Tak ze nie patrz na wielkość modelu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dał bym do tego silniczka 8x4 lub 8x5. Nie wkręcał by się tak na wysokie obroty co przy spokojnym locie wicherka jest przyjemniejsze. Ciąg pozostał by pewnie taki sam...

Ja na silniku .32 stosuję przy wicherku 9x6, 10x5 i 11x4 ;)

No właśnie mi też 8 tak bardziej pasowała, nie ukrywam że również z powodu wyglądu...

 

 

Wytapatalkowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 również z powodu wyglądu...

 

 

 

To może tak trójeczkę... 7x3 albo jakoś tak...

Trzy łopaty są wprawdzie troszkę gorsze aero od dwóch, ale wyglądają o trzy troszki lepiej. A mocy to i tak wystarczy  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak trójeczkę... 7x3 albo jakoś tak...

Trzy łopaty są wprawdzie troszkę gorsze aero od dwóch, ale wyglądają o trzy troszki lepiej. A mocy to i tak wystarczy ;).

Szukałem długo kiedyś i nie znalazłem trzyłopatowej drewnianej 7 :(

 

Wytapatalkowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, świetna robota i nie wstydź się wstawiać zdjęć. A żeby dojść do perfekcji trzeba sporo spartolić.

 

Jestem pełen podziwu dla Ciebie i kibicuję Ci od początku.

 

Pracuję w Krakowie to mogę Ci pomóc, może jakieś części mam luźne to Ci chętnie podaruję.

Pisz śmiało.

 

Adam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, świetna robota i nie wstydź się wstawiać zdjęć. A żeby dojść do perfekcji trzeba sporo spartolić.

 

Jestem pełen podziwu dla Ciebie i kibicuję Ci od początku.

Nie przesadzałbym z tą świetną robotą...

Cóż... spartoliłem wiele w tym modelu i pewnie jeszcze coś spartolę, tak czy siak poleci, nawet jeśli na kilka sekund  :lol:

 

Pracuję w Krakowie to mogę Ci pomóc, może jakieś części mam luźne to Ci chętnie podaruję.

Pisz śmiało.

 

Adam

 

:)  :)

 

Myślę, że podczas oblotu (najprawdopodobniej na Śmietniku, lub na Czyżynach) przydała by się jakaś doświadczona ręka  ;)

Jak trudno mi będzie coś zrobić lub znaleźć w sklepie to się zgłoszę  :)

 

Korzystając z chwili (oczekuję na resztę części i jestem chory, więc dłubanie przy drewnie odpada :unsure: zamknę niedomówienia.

Mam nadzieję że zmieszczę się w 1,5 kg do lotu z paliwem, jak nie to będzie latająca cegła, w ostateczności statyczny  ;)

Z oświetlenia zrezygnowałem, głównie z powodu wagi oraz trudności dla mnie w rozwiązaniu tego konstrukcyjnie.

Optymistyczny scenariusz jest taki, że oblot będzie jeszcze w marcu  :)

 

Pozdrawiam!

 

PS: Zdecydowanie za dużo emotikon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że zawracam wam głowę ale mam jeszcze jedno szybkie pytanko, odbiornik obsługuje zakres napięcia 4-6,5 V, natomiast serwa MG-90S według informacji na stronie producenta obsługują 4,8-6,6 V, natomiast we wszystkich sklepach jest napisane 4.8-6 V.

Wziąć pakiet NiMH 4.8v czy 6 V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zdjęć nie wrzucam bo ...

Jakbyś zobaczył moje dokonania z podobnego wieku do Twojego obecnego, to raczej zmieniłbyś zdanie...  :D.

Cudny nielot nie jest nawet w połowie tak fajny, jak trochę mniej cudny ale latający sprzęt   ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś zobaczył moje dokonania z podobnego wieku do Twojego obecnego, to raczej zmieniłbyś zdanie... :D.

Cudny nielot nie jest nawet w połowie tak fajny, jak trochę mniej cudny ale latający sprzęt ;).

:))

Na pocieszenie właśnie skończyłem lewe skrzydło, szału nie ma ale jest lepiej - jutro zdjęcia, idę spać...

 

Wytapatalkowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaba,  "nie wszystko złoto co się świeci" . Mój pierwszy drewniak też nie zachwyca jakością i materiałów i wykonania.

 

Nie wstydź się pokazywać zdjęć.

Właśnie pokazując błędy, uczysz się dokładnej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.