Skocz do zawartości

Wicherek 15 - moje podejście


TheKuba1414
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko spoko, większość Twoich rówieśników wcale by nie zrobiła, bo nie ma o tym zielonego pojęcia. Jak przypomnę sobie swoje pierwsze "konstrukcje", to mnie żałość osłabia.

Z czasem dojdziesz do lepszości  ;), Kraków też nie jednego dnia zbudowano :).  

:)

 

Już lepiej to wygląda.

Jeszcze pytanko, statecznik pion. wkleić przed pokryciem i potem oklejać go razem z kadłubem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie statecznika, z czego zrobić zawiasy steru kierunku?

Zrobiłem go z listewek, jest płaski, mam zwykłe zawiasy plastikowe ale nie ma zbytnio jak ich tam wsadzić (w skrzydłach i stat. poziomym jest balsa).

Chyba że ma ktoś jakiś dobry sposób na wycięcie otworów w twardych listewkach?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mus to mus  :unsure:

Zwichrowanie kadłuba to z pewnością efekt mojej niewiedzy, braku doświadczenia i pewnie też jakiegoś niedopatrzenia.

(nie bijcie, wiem że wygląda okropnie i w ogóle jest cały krzywy i nierówny  :D)

Załączam garść zdjęć pokazujących obecną sytuację.

 

Wzdłuż kadłuba:

 

Od góry:

 

post-17671-0-07443600-1486848104_thumb.jpg

 

Od boku:

 

post-17671-0-72767800-1486848025_thumb.jpg

 

Z tyłu sytuacja prezentuje się tak, wyraźnie widać że druga strona jest podniesiona:

 

post-17671-0-45943200-1486848024_thumb.jpg

 

A tutaj całość:

 

post-17671-0-59733500-1486848027_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej mieć prosto niż krzywo, ale.... możesz spróbować zastosować jakieś podkładki do równego ustawienia statecznika na łożu. Wicherek wiele wybacza, możliwe że w locie będzie to mało zauważalne. 

 

Coś mało poprzeczek ma statecznik pionowy i wydaje się być zamontowany "na dotyk", może przydałyby się jakieś wzmocnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej mieć prosto niż krzywo, ale.... możesz spróbować zastosować jakieś podkładki do równego ustawienia statecznika na łożu. Wicherek wiele wybacza, możliwe że w locie będzie to mało zauważalne.

 

Coś mało poprzeczek ma statecznik pionowy i wydaje się być zamontowany "na dotyk", może przydałyby się jakieś wzmocnienia?

Statecznik jest twardy i trzyma się, aczkolwiek jutro wkleję tam jeszcze jakieś poprzeczki i wzmocnienia :)

 

Wytapatalkowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób nowych kratownic tylko rozdziel te co masz, odcinając poprzeczki łączące obie kratownice potem odetnij skrzywioną kratownice od kadłuba, podpiłuj i dopasuj na nowo gniazda tak żeby całość się wyrównała i sklej od nowa tylko tym razem prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej grubości są te pręty - cięgna? Wyglądają na grubaśne i i ciężkie.

2mm

 

Wytapatalkowane :)

Nie rób nowych kratownic tylko rozdziel te co masz, odcinając poprzeczki łączące obie kratownice potem odetnij skrzywioną kratownice od kadłuba, podpiłuj i dopasuj na nowo gniazda tak żeby całość się wyrównała i sklej od nowa tylko tym razem prosto.

Dzięki - idę to zrobić

 

Wytapatalkowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.