Skocz do zawartości

Wicherek 15 - moje podejście


TheKuba1414
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmień te pręty na bowdeny z pancerzem. Tak puszczony drut, bez podparcia będzie się wyginał i ster nie będzie skuteczny. Pancerz bowdenu przykleisz w kilku miejscach do konstrukcji, to by nie pracował podczas ruszania sterami.

 

 

Ale nie 2mm :P

 

 

 

Zmień na bowden z prętem stalowym 0,8mm np. taki:

(ze strony rc-team)

attachicon.gifbowden-m2-komplet-1-m.jpg

  • Rurka zewnętrzna (biała) : Ø 3/2 mm
  • Rurka wewnętrzna (biała) :  Ø 2/1 mm
  • Pręt stalowy : 0,8 mm
  • Gwint: M2
  • Długość: 1 m

 

Szczerze mówiąc u mnie obecnie krucho z kasą na modelarstwo ;) , więc póki co wstrzymam się od zakupu innych bowdenów, (wiem że taka drobnica kosztuje ok. 5 zł, ale do tego trzeba by jeszcze kupić np. mocowanie na serwo za kolejne kilka zł i to razy 2 + wysyłka)  jak będę robił jakieś zamówienie, to może wtedy. Ten pręt nie wygina się jakoś bardzo, myślę że podparcie go w jednym miejscu, np. półką mniejwięcej w środku wystarczy.

 

Poza tym czarobest zadał sensowne pytanie, około ile m2 folii potrzeba na pokrycie Wicherka 15?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć ile m2, łatwiej ile mb. Folia ma szerokość 60cm. A resztę sobie łatwo policzysz;)

Podeprzyj bowden w kilku miejscach jakimiś przelotkami, nawet przewiercona poprzeczka z sosny. Ważne by nie pracował;)

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nad nimi pracuję :)

Ale pierwsze żebra "przestawiłem" na równo.

Czy dobrze rozumiem oryginalne podpięcie zastrzałów do kadłuba? Drut przymocowany do listewki po prostu wkładamy w otwór w kadłubie?

A może polecacie jakoś inaczej to rozwiązać?

 

EDIT: Dobra już wiem, tam się gumą jeszcze przypina te druty.

Edytowane przez TheKuba1414
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten drut, a raczej pręt jest jeszcze zabezpieczony gumką. Polecam jednak zastosować mocowanie na "blachę z oczkiem" z obu stron zastrzału. Albo mocowanie na snapie ;-)

Zrobiłem już jak było w planach i trzyma się, tylko gumkę jeszcze jakąś mocną muszę kupić.

Tymczasem pierwsza większa przymiarka, jutro jakieś fotki wrzucę :):):)

 

 

Jak zamocować statecznik poz. do kadłuba?

 

Wytapatalkowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stateczniku, pomiędzy zebrami wklej balse/sklejke owocowke o grubości statecznika(lub profilu jeżeli zrobiłeś profilowany) w kadlubie również wklej balse/sklejke w miejsce gdzie przychodzi statecznik. Potem tylko wiertelko, dwa otwory, nakrętki kłowe, i dwie śruby i masz demontowalny statecznik. Nakrętki kłowe nabij zanim przykleisz na gotowo element w kadlubie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stateczniku, pomiędzy zebrami wklej balse/sklejke owocowke o grubości statecznika(lub profilu jeżeli zrobiłeś profilowany) w kadlubie również wklej balse/sklejke w miejsce gdzie przychodzi statecznik. Potem tylko wiertelko, dwa otwory, nakrętki kłowe, i dwie śruby i masz demontowalny statecznik. Nakrętki kłowe nabij zanim przykleisz na gotowo element w kadlubie

Dzięki, a jakie te śrubki mają być? M3 wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.