Skocz do zawartości

Wicherek 15 - moje podejście


TheKuba1414
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę, patrzę tak na niego i widzę ten worek drewna...

 

Zimno w Krakowie ?

To rozpal ognisko przed lataniem, dłonie rozgrzej  :lol:

I nie bądż Smerf - Maruda : "...to sieee nieee udaaa...".

Sie uda i tyle. Co ma się nie udać...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32dm2

To 42 g/dm kw. 

Będzie pewnie trochę szybszy od zaspanego trzmiela, ale wiatru nie będzie się bardzo bał.

Jak ustawisz SC trochę ciężej na nos (bezpieczniej do oblotu), to tylko uważaj ze zbyt mocnym przechyłem w zakręcie. Rób od razu wysokość, wytrymuj i ciesz się ile wlezie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ii... oblotu dzisiaj nie było - za mocno wiało i musiałem dorobić lepsze mocowanie skrzydeł.

Jutro z rana znowu próbuję.


A że zyskałem trochę czasu to oprócz tego mocowania zrobiłem nowe, dłuższe zastrzały (tamte wymagały doprawdy bardzo dużych dostosowań i wielkiej ilości podkładek aby był równy wznios) i klapkę od dołu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast gruntownie wzmacniać i dodawać masy, zrób podwozie z drutu stalowego. Lekkie, mocne, sprężyste i nie wyrywające połowy kadłuba.

Dodam tylko że drut trzeba rozhartować przed gięciem, a po zahartować spowrotem. Ale to pewnie już wiesz ;) .

Mam takie praktycznie w każdym modelu i po mniej udanym lądowaniu prostuję drut a nie odbudowuję model...

Też pomysł. Mógłbym prosić o instrukcję z typu tych "dla idiotów" jak je krok po kroku zrobić?

Jaki drut? Jak mocowany do kadłuba? Jak przymocować do niego koła?

 

Wytapatalkowane :)

Kuba nie był dzisiaj jedynym co stracił podwozie, to tak na pocieszenie.

Potem jeszcze próbowałem i złamałem śmigło i wręgę... ;)

 

Wytapatalkowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, chyba to jest najlepszy pomysł.

Zastanowię się jeszcze czy nie kupić właśnie gotowca bo samemu to się namęczę a efekt pewnie nie będzie powalający...

Teraz miałem płytkę drewnianą przyklejoną od spodu. Rozumiem że mogłaby zostać? Trzeba by ją jakoś dodatkowo przypiąć? Np. "U" z duralu przekręcić do kadłuba?

 

Wytapatalkowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gniesz jak Ci potrzeba i znów nagrzewasz do czerwonego po czym hartujesz w wodzie. 

 

Możesz też kupić gotowca:

https://modelemax.pl/pl/wyprzedaz/10048-podwozie-390-3mm--akk200-wyprzedaz-.html

;)

Sprężynówkę w wodzie ? Bez wygrzania końcowego kruche będzie jak ciasteczko.

Kuba, lepiej kupić gotowca lub dorobić zastrzały do tego, które się uwolniło z osadzenia. Od przodu, z pręcików węglowych albo szklanych, nawet z listewek - będą pracowały na rozciąganie, więc spoko wytrzymają. Punkty mocowania jak najbliżej nosa i niezbyt wysoko na podwoziu, gdzieś tak na 1/4 lub 1/3 jego wysokości nad kołami.

Ostatnio coś krety się powściekały, sam zaliczyłem... Na rewersach sobie poleciałem  :o po oblatywaniu modelu kolegi.

Ale to nic - kolega wcześniej dziewięć tego dnia. Załamka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Albo coś takiego z dwóch stron i przekręcić?

https://modelemax.pl/pl/katowniki-alumin/18116-katow--rown--20-20-2-1000-mm-b10-effector-5906681460230.html

 

Wytapatalkowane :)

W tym samym momencie :)

Podwozie się nie wyrwało, puścił klej.

Moja wina tandetnie je przymocowałem. Była płytka, do niej podwozie i ona wklejona w kadłub.

 

 

Wytapatalkowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo coś takiego z dwóch stron i przekręcić?

https://modelemax.pl/pl/katowniki-alumin/18116-katow--rown--20-20-2-1000-mm-b10-effector-5906681460230.html

 

Wytapatalkowane :)

W tym samym momencie :)

Podwozie się nie wyrwało, puścił klej.

Moja wina tandetnie je przymocowałem. Była płytka, do niej podwozie i ona wklejona w kadłub.

 

 

Wytapatalkowane :)

20x20 to chyba za mocarne... Do tego śrubki z podkładkami i nakrętki - ważą więcej, niż pracowicie wywalczone w budowie gramy. Chyba najlepiej listewki sosnowe, może tak z 8-10 x 4-3 .

W goleni podwozia po dwa lub cztery otworki na stronę w rozstawie szerokości listewki, jakaś grubsza nitka czy plecionka pasmanteryjna i klej UHU (nie żywica ani cyjak) pomiędzy listewkę a płaszczyznę alu na długości ok. 30 mm (jak jest tyle do dyspozycji), potem można tę nitkę podimpregnować cyjaczkiem na wiązaniu lub całą, jeżeli użyć cyjaka do połączeń elastycznych. To wiązanie ma tylko dociskać listewkę do aluminium poprzez cienką warstwę UHU. To nie może być zbyt sztywne połączenie bo wibracje od silnika go zniszczą. Ta sama zasada na drugim końcu listewek - tam najlepiej klej do szyb samochodowych, za nic w świecie nie puści a niszczące wibracje mocno wytłumi. Oczywiście można go użyć od razu przy goleniach, wtedy otworki i nitki są niepotrzebne, trzeba za to odtłuścić alu i pociągnąć listewki nitrocelulozowym, co tak czy inaczej polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jednak zrobię tak jak podał zalesvw.

Druciane - będzie lżejsze, obecna goleń waży z 50g.

czyli plan mam taki:

to: https://modelemax.pl/pl/wyprzedaz/10048-podwozie-390-3mm--akk200-wyprzedaz-.html

+ to x4 https://modelemax.pl/pl/akcesoria/3588-mocowanie-podwozia-3mm-.html

+ to https://modelemax.pl/pl/katowniki-alumin/18118-katow--rown--15-15-15-1000-mm-b12-effector-5906681460278.html (trochę mniej "mocarne")

z kątownika wytnę sobię 4 części o długości ok. 1cm

Wzmocnie boki kadłuba w miejscu gdzie będzie podwozie.

I tak:

w sklejkowej płytce otwory, do nich włożone śruby od dołu z mocowaniem na podwozie, od góry zakręcone nakrętkami kątowniki.

Teraz całość do kadłuba, z boku wkręcam do dziur w kątownikach śruby/wkręty a od dołu płytkę do kadłuba przykleję jakimś elastycznym

klejem.

 

 

Wie ktoś jaką to podwozie ma grubość osi na koła?

będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.