Skocz do zawartości

Wicherek 15 - moje podejście


TheKuba1414
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I co?

Już wiesz na pewno, że większe, ale lżejsze skrzydła pomogą? I wiesz o ile lżejsze?

Żebyś ty jeszcze choć to wiedział o jakim obciążeniu skrzydła model na tym silniku da radę wystartować to gotów jestem Ci uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu skrzydła nie mają nic do rzeczy. Model rozwija prędkość traktora podczas orki.

Hehe, to prawda.

Na filmiku była próba na 8x5, nieco szybciej jechał na 7x5, czy na 7x4 będzie szybszy?

 

 

Wytapatalkowane :)

I co?

Już wiesz na pewno, że większe, ale lżejsze skrzydła pomogą? I wiesz o ile lżejsze?

Żebyś ty jeszcze choć to wiedział o jakim obciążeniu skrzydła model na tym silniku da radę wystartować to gotów jestem Ci uwierzyć.

Nigdzie nie napisałem, że wiem "na pewno".

Przypuszczam jednak że mniejsza waga pozwoli wystartować przy mniejszej prędkości.

 

Wytapatalkowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile on waży. Potrzeba trochę danych aby ocenić prędkość minimalną. Jeśli chodzi o śmigło 7X4 może być lepiej ale nie musi. Większy skok smigla 7x5 przy tej samej średnicy powinien nam poskutkować wiekszą prędkością strumienia zaśmiglowego o ile silnik da radę to ukręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciażenie mamy w granicach 45g/dm2 a stosunek ciągu do masy mamy 0.57 o ile ten napęd daje zakładane przeze mnie 0.8 kg. Powinien latać i to całkiem dobrze. Trzeba szukać co jest nie tak. napewno jest probelm z szybkością rozbiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, napisałem, że najpierw trzeba wiedzieć, a potem budować.

Nie można przypuszczać!

Trzeba wiedzieć jaką maksymalnie wagę może mieć model o określonej wielkości, jaki silnik zapewni mu wystarczający ciąg do lotu, a nie jak ktoś napisał do orki.

Może ten dotychczasowy model będzie śmigał aż miło tylko trzeba to wiedzieć czy ma taką szansę, a nie zamawiać następne żeberka powiększone.

Pan Schier pisał również o skrzydłach skośnych. I co z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie to nieumiejętność startu modelem.Cały czas zaciągnięta wysokość.Gdzie masz środek ciężkości.Poprawnie wyważyłeś?

Po zmianie śmigła regulowałeś silnik?Na pewno nie.Jutro latamy od rana.

Ok, będę koło 10.

Tak może być. Mój pierwszy model w końcu..

 

Wytapatalkowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, skoro silnik da radę ciągnąć model po trawie, to ciąg jest w miarę duży!!!Dlaczego, jeśli piszesz że jest wyważony i wyregulowany nie puścić go z ręki !!! tylko orać po trawie i jak mi się wydawało w zaciągniętym sterem wysokości nie pozwalając mu się rozpędzić.Jak jest wszystko OK musi jakoś polecieć.

Nie kombinuj , słuchaj wypowiedzi i dorad starszych modelarzy.Chcesz robić nowy, zrób go dokładnie z planów i z wniosków wyciągniętych z terażniejszego.

Powodzenia w oblotach. thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wydawało się, że o Wicherku to już nic więcej nie można by napisać. Model opisany na forum wiele razy, wykonany i ulotniony w setkach egzemplarzy i w rożnych wariantach, posiadający pewną i sprawdzoną dokumentację - a tu proszę ile jeszcze nowych problemow można powymyślać. 

 

Powodzenia przy oblocie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cudownie.

Kuba, zechcesz poświęcić parę chwil i napisać dlaczego w jednej chwili odstawiłeś wszystkie porady i podjąłeś taką decyzję?

Czy wszyscy mają się domyślać? A potem machnąć ręką i od nowa prowadzić Cię przez budowę kolejnego Wicherka? :P

Postaraj się być nieco bardziej komunikatywny, co? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.