Skocz do zawartości

Wicherek 15 - moje podejście


TheKuba1414
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Filmik z prób na MA 8x5.
Oprócz prób jest trochę paplania mojego i brata ale się tym nie przejmujcie.
IMO za mała prędkość w stosunku do masy.

 

Nagrywane telefonem przez brata więc sorki za wstrząsy

https://www.youtube.com/watch?v=dcw_RRcMvs8


Profil mam Wicherkowy. Myślę że przy locie nie byłoby problemu, tylko przy starcie. Tak czy siak trzeba go odchudzić.

Wytapatalkowane :)

Tak mi przyszło do głowy...

Może silnik za słaby?

Najwyżej zbuduje na nim sportową 10-tkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak prędkości aż się rzuca do oczu. Czy to przez zbyt duży ciężar? Moim zdaniem nie. U kolegi lata 150g Lżejszy, a Twój się nawet w połowie nie rozpędza do pożądanej prędkości. To raczej nie przez te dodatkowe 150g, nie uważasz?

Pokombinuj ze śmigłem jak kolega radzi.

 

No i warto się 3-4 razy przejechać po takiej trawie kosiarką.

 

Oczywiście, jeśli uważasz, że nowe skrzydła wszystko załatwią - kto Cię powstrzyma? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak prędkości aż się rzuca do oczu. Czy to przez zbyt duży ciężar? Moim zdaniem nie. U kolegi lata 150g Lżejszy, a Twój się nawet w połowie nie rozpędza do pożądanej prędkości. To raczej nie przez te dodatkowe 150g, nie uważasz?

Pokombinuj ze śmigłem jak kolega radzi.

 

No i warto się 3-4 razy przejechać po takiej trawie kosiarką.

 

Oczywiście, jeśli uważasz, że nowe skrzydła wszystko załatwią - kto Cię powstrzyma? ;)

 

Hmm, tylko czy zmiana 7x5 na 7x4 da aż tak wielką różnicę?

Akurat na 7x5 trochę bardziej się rozpędzał, powiedziałbym że nawet trochę się wznosił.

Lotnisko nie jest zarządzane przeze mnie, więc nie mam na to wpływu :/

 

Nie uważam że nowe skrzydła wszystko załatwią, a jedynie pomogą.

Zawsze lepszy lżejszy i prosty niż krzywy i cięższy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 http://pfmrc.eu/index.php?/topic/52440-wicherkomania-tutaj-chwalimy-si%C4%99-swoimi-wicherkami-we-wszelakiej-wersji/

post #11

dźwigar dwie listwy 7x2 plus balsowe wypełnienie na sztorc 2mm natarcie kołek okrągły fi 5 ( z OBI ) żeberka balsa 2mm ( 1 sklejka 1,5mm ostatnie balsa 4mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał "mówi", że żeberka są ze sklejki 1mm. Dzisiaj właśnie skleiłem pierwsze skrzydło, u mnie dwa pierwsze żeberka nie ażurowane są ze sklejki 1.5mm, a reszta 1mm.

Coś takiego:

 

34118824703_8a054dce80_h.jpgIMGP8743 by czarobest, on Flickr
34542223360_38c4d54fab_h.jpgIMGP8744 by czarobest, on Flickr

 

waży na razie 36 gramów, oczywiście dojdzie jeszcze sporo, bo keson, wkładki i wyposażenie. I jak widać u mnie też nie jest idealnie, bo ażurowania nie są pięknie wyszlifowane ;).

 

Wiem, że nie chcesz robić samemu, ale na prawdę polecam. Nie mogę się napatrzeć na "moje" skrzydło :D. Jest ta satysfakcja z robienia każdego żeberka samemu ;).

 

EDIT:

Sorki, jak pisałem to jeszcze nie było posta wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał "mówi", że żeberka są ze sklejki 1mm. Dzisiaj właśnie skleiłem pierwsze skrzydło, u mnie dwa pierwsze żeberka nie ażurowane są ze sklejki 1.5mm, a reszta 1mm.

Coś takiego:

 

34118824703_8a054dce80_h.jpgIMGP8743 by czarobest, on Flickr

34542223360_38c4d54fab_h.jpgIMGP8744 by czarobest, on Flickr

 

waży na razie 36 gramów, oczywiście dojdzie jeszcze sporo, bo keson, wkładki i wyposażenie. I jak widać u mnie też nie jest idealnie, bo ażurowania nie są pięknie wyszlifowane ;).

 

Wiem, że nie chcesz robić samemu, ale na prawdę polecam. Nie mogę się napatrzeć na "moje" skrzydło :D. Jest ta satysfakcja z robienia każdego żeberka samemu ;).

 

EDIT:

Sorki, jak pisałem to jeszcze nie było posta wyżej.

36 gramów? Biorę to!

Idę pisać ogłoszenie.

a i cięciwę zrobić 190mm czy powiększoną 200mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, potem planuję podkleić jakąś listewkę lub balsę. 

Ok, dzięki.

No to robię nowe, lżejsze skrzydełka i zamontuję śmigło 7x4 (APC, MA czy Graupner?) i może poleci, jeśli nie to jeszcze bardziej go odchudzę (druciane podwozie, mniejszy zbiornik paliwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, Kuba!

Być może przyszły modelarzu.

Ochłoń zanim zanim zaczniesz psuć budowę następnego skrzydła.

W Krakowie jest sporo modelarzy.

Poproś na forum o pomoc i umów się z kimś mającym chęć pomocy na lotnisku.

Niech obejrzy model, silnik, śmigło i może uda się "to" oblatać, a jak nie to wprowadzić jakieś sensowne poprawki aż poleci.

Potem buduj następny model czy skrzydło, a nie jeszcze nie zacząłeś, a już cięciwy i dźwigary i śmigła zmieniasz jak czapeczkę na słońce. Znasz się na tym? Jakbyś się znał to nie musiał byś pisać o pomoc.

Potem zbuduj coś następnego wg planów, aż się nauczysz.

Innej drogi samodzielnej budowy nie ma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, Kuba!

Być może przyszły modelarzu.

Ochłoń zanim zanim zaczniesz psuć budowę następnego skrzydła.

W Krakowie jest sporo modelarzy.

Poproś na forum o pomoc i umów się z kimś mającym chęć pomocy na lotnisku.

Niech obejrzy model, silnik, śmigło i może uda się "to" oblatać, a jak nie to wprowadzić jakieś sensowne poprawki aż poleci.

Potem buduj następny model czy skrzydło, a nie jeszcze nie zacząłeś, a już cięciwy i dźwigary i śmigła zmieniasz jak czapeczkę na słońce. Znasz się na tym? Jakbyś się znał to nie musiał byś pisać o pomoc.

Potem zbuduj coś następnego wg planów, aż się nauczysz.

Innej drogi samodzielnej budowy nie ma.

Nie mam zamiaru go psuć  :P

Właśnie chcę je zbudować dokładnie według planów, tyle że z lotkami.

Co do powiększenia cięciwy do 200mm, to sam Schier przecież to polecał  ;)

 

Tam, na miejscu był pewien modelarz, niestety imienia swego nie podał i właśnie on polecił zbudowanie nowych skrzydeł lżejszych bez klap.

Próbowałem wystartować przez jakieś dwie godziny, na różnych śmigłach, nie udało się, więc wątpię aby ktoś mógł tam coś jeszcze zdziałać.  :wacko:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model na filmie wogóle nie ma prędkości. Może masz odwrotnie śmigło założone? Proszę się nie śmiać ale z takim przypadkiem już się spotkałem. Zrób może zdjęcie przdu modelu z założonym śmigłem. Nie chce mi się wierzyć że taki model z ciągiem około 0.8kg nie chce się odwrwać od ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.