Skocz do zawartości

Wicherek 15 - moje podejście


TheKuba1414
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ochłoń, przeczekaj parę dni i dopiero działaj, a nie patrosz model.

Słuchaj rad kolegów, bo szkoda modelu i Twojej pracy.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Właśnie posłuchałem rad kolegów z lotniska, którzy powiedzieli że ten jest za ciężki, sam szczerze mówiąc jestem już tego pewien.  :)

To nie ma co tracić czasu na niego, na filmie leciał na pełnym gazie a i tak spadł.

Waży 1400g + dwa kamienie dla wyważenia + paliwo

Czyli jakieś 1550-1600g.

25 waży ok. 1900g a jest dużo większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba a ja myślę żeby mu wstawić przynajmniej ASP 21.

Ten Twój silniczek trzeba sprawdzić pod względem obrotów. Według mnie on nie przekracza 8 tys. a powinien pokręcić do 18-19tys.

 

Dlatego widać że nie ma ciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję Jacka (modelarz115) (mam nadzieję, że nie będzie miał mi tego za złe) z którym jakiś czas temu kontaktowałem się w na PW. Co prawda Jego Wicherek 15 jest od Twojego lżejszy co nie zmienia faktu, że i Twój powinien polecieć na silniku o podobnej pojemności i zapewne mocy. 

W moim silniczek OS. Max 10 1,77ccm jest za mocny, górną granicę postawiłbym chyba na 2ccm i to przesadzone... Z tym że mój to oldtimer i do twojego (zakładam że lekko usportowiony) 1,77 było by w sam raz. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba a ja myślę żeby mu wstawić przynajmniej ASP 21.

Ten Twój silniczek trzeba sprawdzić pod względem obrotów. Według mnie on nie przekracza 8 tys. a powinien pokręcić do 18-19tys.

 

Dlatego widać że nie ma ciągu.

 

Zacytuję Jacka (modelarz115) (mam nadzieję, że nie będzie miał mi tego za złe) z którym jakiś czas temu kontaktowałem się w na PW. Co prawda Jego Wicherek 15 jest od Twojego lżejszy co nie zmienia faktu, że i Twój powinien polecieć na silniku o podobnej pojemności i zapewne mocy. 

Wydaje mi się że ciąg ma, jest poprawnie wyregulowany.

Po prostu mój Wicherek jest dużo za ciężki i dlatego ten silniczek nie daje rady.

Jak czarobest napisał powinien bez problemu na nim polecieć.

 

Tak czy siak, decyzja została już podjęta a Wicherek dostanie miejsce pod sufitem jako pierwszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz, czy to było na poważnie?? Na .21 oblatałem 25-kę... Może do 15-ki zapodać od razu motor .46, będzie pocisk ze zmienną geometrią skrzydła...

Do W15 silnik .12-.15 i to wszystko.

 

Kuba, jeśli zaparłeś się budować nowy model- ok, ale zrób go wg planów Schiera, bez klap, rur, bagnetów...Uwierz że do zamocowania skrzydła wystarczy kołek bukowy 5mm wypuszczony 10-15mm i gumka, nawet recepturka na haczykach skrzydeł.

Bez pływających stateczników i pancernych podwozi, załóż też większe ale lekkie koła na trawiaste lotnisko, a wtedy silnik tez wystarczy i na pewno będziesz zadowolony...

Wiem wiem, będzie bez klap na pewno.

Zastrzały zrobię na pręcie stalowym 3-4mm i z dwóch stron snapy kulowe.

Mocowanie skrzydeł na gumki, magnesy wywale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porady olewasz, ale lajkujesz. Lajkujesz, ale olewasz.

Kuba, myślę, że lubisz zainteresowanie, uwagę. Ja sobie daję siana i pozostaję w roli widza.

Niemniej szczerze życzę Ci powodzenia!

Porad nie olewam, wszystko czytam i się do tego (zazwyczaj) ustosunkowuję.

Niemniej jednak, mam oczywiście swoje zdanie, które jest modyfikowane przez Was.

I tak, ten wątek zmierza w kierunku 30 strony i na każdej praktycznie stronie są porady, do których się zastosowałem...

W sprawie zastrzałów, w modelu były dokładnie takie jak na planach.

 

Dokładnie, prawie 30 stron pytań i niewykorzystanych porad, a wszystko o modelu który z planów oraz opisu Schiera jest pięknie latający i można zbudowac go w dwa tygodnie...

Model Schiera z pewnością pięknie latał i lata u wszystkich którzy go zbudowali, także można go zbudować w dwa tygodnie, jest jednak pewien malutki szczegół - mam jak widać 14 lat, zerowe doświadczenie życiowe i brak jakiejkolwiek bezpośredniej fizycznej pomocy przy budowie. Opierałem się na Waszych poradach, jednak wszystko musiałem zrobić sam.

Albo może jestem idiotą i nie potrafię skorzystać z Waszych porad, ani zbudować niczego porządnego, tego nie wiem, tak czy siak, nie widzę sensu dalszej afery.

 

Ten temat zostaje do dyskusji, lecz jakakolwiek relacja z nowego Wicherka raczej będzie (jeśli będzie) w innym temacie...

Edytowane przez TheKuba1414
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdety. Dlaczego wmawiacie chłopakowi, jaki silnik powinien być do Wicherka 15? To nie Wicherek 15, tylko samolot zbudowany na podstawie 15, ma kilka modyfikacji i być może wymaga innego silnika w związku z tym. Na filmie ze startem z ziemi widać, że nie jest za ciężki, bo się nawet nie wzniósł, tylko ciągu nie ma żeby się rozpędzić i żeby zaczęła się wytwarzać siła nośna. Co za tym idzie, za mała moc, złe śmigło. Przestańcie pierdoły opowiadać, "bo Schier napisał...". No napisał, ale inny model zbudował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdety. Dlaczego wmawiacie chłopakowi, jaki silnik powinien być do Wicherka 15? To nie Wicherek 15, tylko samolot zbudowany na podstawie 15, ma kilka modyfikacji i być może wymaga innego silnika w związku z tym. Na filmie ze startem z ziemi widać, że nie jest za ciężki, bo się nawet nie wzniósł, tylko ciągu nie ma żeby się rozpędzić i żeby zaczęła się wytwarzać siła nośna. Co za tym idzie, za mała moc, złe śmigło. Przestańcie pierdoły opowiadać, "bo Schier napisał...". No napisał, ale inny model zbudował.

Myślę że 15'ka przy wadze 1600-1700g ledwo poleci nawet z 4ccm.

 

Wytapatalkowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik zaraz po wyżucie przygasa. Słychać to wyraźnie. Wedle mnie jest źle wyregulowany przez co nie ma mocy. Nie wiem kto Ci pomagał na lotnisku ale wyglada na to że sie slabo przylożył. Niestety nie masz żadnego doświadczenia i bez prawdziwej pomocy nie poradzisz sobie z tym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.