Skocz do zawartości

Zdjęcie

RELACJA MX2 2200mm, budowa pierwszego modelu konstrukcyjnego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1103 odpowiedzi w tym temacie

#1101 andgdy

andgdy
  • Modelarz
  • 41 postów
  • SkądKościan
  • Imię:Andrzej

Napisano 08 kwiecień 2019 - 21:54

Witam.

Mam pytanie. Dźwignia gazu ma sprężynę, czy w tym przypadku dobrze jest ją odłączyć aby serwo swobodnie pracowało dźwignią gazu (bez oporu sprężyny). Jak Wy to stosujecie w swoich modelach?

Dziękuję i pozdrawiam

• 0

#1102 enter1978

enter1978
  • Modelarz
  • 1417 postów
  • SkądHrubieszów
  • Imię:Wiesiek

Napisano 09 kwiecień 2019 - 11:54

Słyszałem że niektórzy demontują sprężynę , ja sprężynę mam , niczego nie modyfikowałem.

Szczególnie że na gazie mam serwo ze steru kierunku na którym taka sprężynka nie robi wrażenia , 30kg ciągu , na hallotronie , może to nie jest serwo stworzone do gazu ale jest fajne.

Problemem jest jego moc , przy jego uciągu podczas jakiegoś ruchu poza ustalonym zakresem boję się że uszkodzi dźwignię w gaźniku.

Ale na szczęście już obmyśliłem amortyzację i prawdopodobnie dziś wykonam amortyzowany popychacz gazu :).

• 0

#1103 enter1978

enter1978
  • Modelarz
  • 1417 postów
  • SkądHrubieszów
  • Imię:Wiesiek

Napisano 09 kwiecień 2019 - 17:11

Ja dziś zaczałem modyfikować w modelu wszystko to co nie do końca jest tak jak powinno być.

Popychacz gazu to wiadomo że musi być poprawiony, ale mój model nie posiada także wyłącznika zasilania, do tej pory nie miało to znaczenia bo w modelu miałem wielkie akumulatory i nie zawracałem sobie głowy oszczędnościami energii, model czasami nie latał i godzinę i dwie ale zasilanie miał włączone bo aby je wyłączyć trzeba było odkręcać kabinę.

W efekcie chyba tylko przyspieszyłem zużycie serw bo dwa maja juz problemy z utrzymaniem neutrum , a w zeszłym roku wiele godzin te serwa pilnowały pozycji sterów mimo że model nie latał a mi się nie chciało demontować kabiny aby rozłączyć akumulatory.

Teraz model ma małe akumulatory i czymś trzeba wyłączać zasilanie.

Tutaj kolega z forum robi bardzo ciekawe włączniki , mam je w innym modelu spisują się znakomicie , więc Mx tez takie dostanie.

Montuje dwa ze względów bezpieczeństwa dla każdego akumulatora osobny włącznik.

Fajnie działa bo aby włącznik włączył zasilanie trzeba dwa przewody "rozłączyć" , odpada zaśniedzenie styków tradycyjnego włącznika czy krótkie rozłączenie zasilania pod wpływem wibracji.

Jak dla mnie fajne , pomysłowe i praktyczne rozwiązanie , a tak to wygląda.

9cc7ae98e15c67fb.jpg

• 0

#1104 Stanisław z Gdańska

Stanisław z Gdańska
  • Modelarz
  • 47 postów
  • SkądGdańsk
  • Imię:Stanisław

Napisano 11 kwiecień 2019 - 10:27

Witam.

Mam pytanie. Dźwignia gazu ma sprężynę, czy w tym przypadku dobrze jest ją odłączyć aby serwo swobodnie pracowało dźwignią gazu (bez oporu sprężyny). Jak Wy to stosujecie w swoich modelach?

Dziękuję i pozdrawiam

Sprężyna kasuje wszelkie luzy w układzie przeniesienia napędu na przepustnicę gaźnika i dlatego nigdy nie wyjmowałem jej.  Stosuję tylko popychacze i odradzam użycie bowdenu.

Zwiększenie poboru prądu jest minimalne, a precyzyjne sterowanie przepustnicą jest bardzo cenne.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych