Skocz do zawartości

P47-1400mm-XPS


Gość marnod2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, na ile to było realne i możliwe by zachować jakikolwiek sens, temat posprzątałem.

Jeśli temat nadal będzie miejscem personalnych uwag czy postów niezwiązanych z tematem polecą ostrzeżenia do bana włącznie.

Marek,miej świadomość że ogólny problem tematu to Twoja wizja wykonania modelu, brak akceptacji sensownych uwag od kolegów i dziwne aluzje w stosunku do nich.

Pokazuj,dokumentuj dokonania,przekonuj, po prostu buduj !!! a nie teoretyzuj.

Jeśli nadal tak będziesz prowadził temat lub będzie co chwilę ogniskiem zapalnym to po prostu zostanie usunięty  bezdyskusyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem na wstrzymanie.

Powiem tak, jak się ma do czynienia z Taką sztuką, to trudno zachować Kulturę.

Wytnę to skrzydło, bo jest to możliwe.

Pozdrawiam .

Teraz muszę osiągnąć spokój ducha..


Na spokojnie, chyba się nie rozumiemy.

post-21519-0-70238200-1553954678_thumb.jpg

Ja chcę wyciąć skrzydło po czerwonej linii.


Wiem to widać gołym okiem, drugi profil będzie obniżony, itd.

Przy tej skali chyba pomijalne.

Zrozumiałem,że wszyscy myśleli o samolocie, a ja o modelu.

Nieporozumienie pomnóż o ~9, awantura gotowa.

Jeśli byłem niemiły to przepraszam,ale nie lubię jak mnie kopią i nie lubię jak ktoś tyka moją rodzinę.

Tak to jest OK.


Oczekuję na pytania.

Kto pyta nie błądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzi nie pytają, bo nie wiedzą o co.

Starsi nie pytają, bo bo wiedzą,

Młodsi nie pytają bo im to wisii.

Mają Qadrokoptery.

:lol:


Dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość marnod2

Cytat z innego wątku  Napisano 20 kwiecień 2019 - 17:41

"Dokładam swoje gratulacje, drugi P47 ulotniony na naszym forum w ciągu ostatnich miesięcy .

Trzeciego już się nie doczekamy  ;)  przynajmniej tego którego mam na myśli ..."

 

Myślałem, że to ,,, , że spowodowałem iż dwóch dobrych modelarzy zbudowało modele wspaniałego samolotu przez naszych modelarzy zapomnianego, będzie działało dla mnie na plus.

Spotkałem się jak widać tylko z drwiną.

Nie zaprzestałem projektu, chcę mieć 100% pewność, że mam rację.

cdn.

  •  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość marnod2

Pamiętacie to zdjęcie?

post-21519-0-31009000-1558705732_thumb.jpg

Widać dokładnie, że drut na końcu skrzydła wychodzi poza materiał, czułem,że to jest możliwe, ale sam też tego nie widziałem.

Co to oznacza?, "ano, ni mniej ni więcej" tylko, że drut na końcu skrzydła może opadać, co pozwała osiągnąć to co zamierzałem.

Myślę,że całe to "nieporozumienie" wywołał wpis kol. Andrzeja o "Spicie", które zauważył Rafał(Shock).

Spit ma zupełnie inne skrzydło, P47 ma eliptyczne przy rzucie z góry poza tym jest "zykłe" "prostoliniowe".

Właśnie robię szablony, kupiłem nowy drut, postaram się wyciąć.

PS. Na tym zdjęciu jest zle poprowadzona linia "drutu", powinien być prostopadły do początku skrzydła, co oznacza, że linia(czarna) powinna być jeszcze nad szablonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie to zdjęcie?

attachicon.gifpost Sławka.jpg

Widać dokładnie, że drut na końcu skrzydła wychodzi poza materiał, czułem,że to jest możliwe, ale sam też tego nie widziałem.

Co to oznacza?, "ano, ni mniej ni więcej" tylko, że drut na końcu skrzydła może opadać, co pozwała osiągnąć to co zamierzałem.

Myślę,że całe to "nieporozumienie" wywołał wpis kol. Andrzeja o "Spicie", które zauważył Rafał(Shock).

Spit ma zupełnie inne skrzydło, P47 ma eliptyczne przy rzucie z góry poza tym jest "zykłe" "prostoliniowe".

Właśnie robię szablony, kupiłem nowy drut, postaram się wyciąć.

PS. Na tym zdjęciu jest zle poprowadzona linia "drutu", powinien być prostopadły do początku skrzydła, co oznacza, że linia(czarna) powinna być jeszcze nad szablonem.

Hmmm, czyli w części środkowej będziesz miał profile typu CRD, a raczej CPKD (Co Prowadzenie Końcówki Da)

Metoda "czeska" daje przynajmniej zwichrzenie aerodynamiczne, od profilu założonego przy nasadzie, do profilu symetrycznego na końcówce.

A to, to i tak będzie niewiadomo co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marnod2

Chyba się nie rozumiemy.

Na spokojnie wytnę ten rdzeń skrzydła, następnie przygotuję szablony profili skrzydła w równych odstępach, zobaczymy różnicę.

 

Wszystkie odpowiedzi były, że skrzydło jest "prostoliniowe".

 

Skrzydło ma 700 mm. , co 150 mm. wystarczy.

 

Gdyby wszyscy zamiast szukać głupawych filmików troszkę pomyśleli, Świat byłby lepszy.


Podczas wycinania uwzględniam zwichrzenie 2 stopnie.


W/g mnie nie ma wypukłości, które zmuszają do wyginania materiału, jeśli się mylę to zrobię jak wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy.

Na spokojnie wytnę ten rdzeń skrzydła, następnie przygotuję szablony profili skrzydła w równych odstępach, zobaczymy różnicę.

 

Wszystkie odpowiedzi były, że skrzydło jest "prostoliniowe".

 

Skrzydło ma 700 mm. , co 150 mm. wystarczy.

 

Gdyby wszyscy zamiast szukać głupawych filmików troszkę pomyśleli, Świat byłby lepszy.

Podczas wycinania uwzględniam zwichrzenie 2 stopnie.

W/g mnie nie ma wypukłości, które zmuszają do wyginania materiału, jeśli się mylę to zrobię jak wszyscy.

Starałem się być wyrozumiały, ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marnod2

Jak mówiłem, chyba się nie rozumiemy.

Rozwiń troszkę Swoje wypowiedzi, jakbyś mówił do kogoś co się nie zna(ja się nie znam), taki zapaleniec amator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marnod2

Robercie, skrzydło z dwóch części wyciąłem na początku relacji.

Próba wycięcia skrzydła z jednego kawałka bardzo ułatwiłaby dalszy proces budowy.

Mamy już wszystko, klapy, lotki.

Ważne jest też to, że przy tym tak bardzo krytykowanym pomyśle wypłynęło wiele fajnych tematów o wycinaniu skrzydeł eliptycznych.

Myślę, że nie jest to stracony czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/IU0CJBcRihE

 

Byłem na tyle "dobry" że zrobiłem krótki filmik pokazujący co się dzieje z powierzchnią skrzydła gdy spływ jest eliptyczny (bo jest)

Jak widać robi się "wypukła" jak wycinek stożka .

Nie pomogą ci żadne prowadnice za szablonami profili bez względu na ich kształt.

To był stracony czas- robiąc zwyczajnie w segmentach lub wycinając skrzydło w całości ale bez klap i lotek które byś wykonał oddzielnie z "obrysem" eliptycznym było by już dawno po problemie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość marnod2

Bliżej niż dalej.

Mam troszkę wolnego,może wytnę, urodziny mam, zrozumcie, trochę wolnego , a tu!!!? urodziny, i znajdz tu czas na hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marnod2

Wiem Jurku, napisałem coś za co przepraszam,ale Rodzina to rzecz Święta.

Szablony opracowane, można ciąć.

To nie oryginał tylko model,dużo ustępstw.

 

Końcówka skrzydła w linii natarcia też ma "łuk", jak zrobić zwichrzenie?, od linii prostej natarcia?, czy od końca skrzydła?

Troszkę to zmienia.

Wystarczy kawałek kartki i ołówek i chęć pomocy.

Jeśli nie pomożecie podejmę decyzję sam.

Tak czy siak dziś wycinam i pokażę.

W samo południe.

Czekam na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Jurku, napisałem coś za co przepraszam,ale Rodzina to rzecz Święta.

Szablony opracowane, można ciąć.

To nie oryginał tylko model,dużo ustępstw.

 

Końcówka skrzydła w linii natarcia też ma "łuk", jak zrobić zwichrzenie?, od linii prostej natarcia?, czy od końca skrzydła?

Troszkę to zmienia.

Wystarczy kawałek kartki i ołówek i chęć pomocy.

Jeśli nie pomożecie podejmę decyzję sam.

Tak czy siak dziś wycinam i pokażę.

W samo południe.

Czekam na pomoc.

Napiszę tak:

Najpierw chciałeś robić prawie makietę, trochę się narobiłem robiąc Ci analizy, głownie przez PRIV, a teraz zakładasz przysłowiowej świni siodło.

Pytasz czy robić zwichrzenie - myślę, że nikt, kto ma niewielkie pojęcie o aerodynamice, nie odpowie Ci na to pytanie, bo nikt nie wie i Ty sam jaki będziesz miał profil tego skrzydła.

Zaczyna to być nudne Marku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.