Skocz do zawartości

Katana X-lite 1,4 m-(budowa )-wspólny temat.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod

Polataliśmy, Katanka oblatana, na początku byłem niezadowolony, potem założyłem śmigło 13x6 i dałem D/R na 100% i polubiłem ten model.Są jeszcze do zrobienia pewne regulacje ale w sumie jest ok.Kolega Krzysiek "Luigi" na forum robił takie rzeczy Piperkiem Cub że nie wiedziałem że tak się da.Potem ulotnił Katankę mini Pa.Kibicował nam Szymon"strejla_u".Kilkanaście lotów bez strat.

dsc0289.jpg

dsc0338y.jpg

dsc0313qfa.jpg

dsc0364.jpg

1009477.jpg

dsc0421s.jpg

 

Powyżej od lewej : ja, Krzychu oraz Szymon.Poniżej zachód słońca nad lotniskiem.

dsc0423g.jpg

 

Jutro wrzucę jeszcze parę zdjęć.Mogę śmiało polecić Katankę każdemu kto lubi odrobinę mocnych wrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 446
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Dzięki chłopaki za gratulacje , sam nie wierzyłem że to się oderwie od ziemi kiedykolwiek :D ( w sensie czasu trwania budowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pozwoliłem sobie złożyć taki oto filmik:

 

http://www.youtube.com/watch?v=XIEpwNxe9HU

 

Mam nadzieję, że się nikt nie obrazi jeśli go tu umieszczę. Jakość jest do :ass: bo Youtube masakruje filmiki, normalnie jest trochę lepiej. Do tego dochodzi strata jakości podczas składania filmu. Jest to moja pierwsza kompilacja, więc bądźcie wyrozumiali. Aparat nie posiada funkcji zoomowania obrazu w trakcie nagrywania filmów, stąd, udało mi się nagrać tylko starty.

 

Fajna ta Katana :) Mógłbym taką mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

No i chyba to jest koniec relacji zakończonej oblotem modelu.Lepiej późno niż wcale.Dziękuję wszystkim za porady i pomoc a także za kibicowanie moim pracom.Dziękuję również Krzyśkowi oraz Szymonowi za pomoc podczas oblotu i uwiecznienie lotów na zdjęciach i filmach. :)

 

Zadania do wykonania?>>Katana 2m, Ultimate 180 itp itd.

 

Edit: Waga do lotu wraz z paliwem 2600g.

Musiałem dołożyć obciążenie około 100g żeby wyważyć model.W przyszłości będzie kołpak Alu.

Wyposażenie:

Silnik-ASP FS 70AR

śmigło -APC 13x6

serwa-wysokość i kierunek Hyperion Atlas 13 digital x2, lotki-2 x GWS PARK HPX (szybkie i mocne), gaz-GWS NARO PRO x1

Pakiet zasilający-X-Cell 4,8V 2700mAh Ni-Mh

Podwozie z rovingu węglowego kupione na allegro.

Koła piankowe fi 45mm (doskonale dają sobie radę w terenie)

Zbiornik 250ml zapewniający około 15 min lotu

Odbiornik Futaba R1410DP

Nadajnik Futaba T10CP

Wychylenia powierzchni sterowych:

-Lotki : około 17/35st (50/100% D/R) EXPO 65%

-kierunek i wysokość 17/35st (50/100% D/R) EXPO 65%

SC ustawiony wg. planów na 30% cięciwy ale będę musiał przesunąć bo latało się na minimalnym zaciągnięciu steru wysokości.

Model jak widać na filmie odrywa się po paru metrach rozbiegu.Na FS 70 idzie pionowo do góry bez problemu na 3/4 gazu, zapewne będzie lepiej na innym śmigle i po doregulowaniu silnika.

 

Lądowałem zawsze z bocznym wiatrem, bez problemu.Jedyna niedogodność to lądowanie trawersem (jak to bywa przy bocznym wietrze)

 

 

dsc0357r.jpg

dsc0359.jpg

dsc0309.jpg

 

Poniżej absolutny hit, dopasowanie zasilania rozrusznika za pomocą śrubokrętów :D

1009419.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zwróćcie uwagę, że na ostatnim zdjęciu kolory śrubokrętów są poprawnie dobrane do kolorów zacisków. Było to celowe działanie, aby caly układ był bardziej profi :)

 

EDITED

 

Dam i ja kilka fotek:

 

Przed oblotem:

1009411.jpg

Na spacerniaku ( :) ):

1009415.jpg

Po lądowaniu:

1009433k.jpg

W locie:

1009472.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mógłby ktoś trzasnąć fotkę wnętrza i zewnętrza kadłuba w okolicach mocowania podwozia? Zabieram się za plany Katany XLite na 125 cm i mam małą zagwozdkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Sławku pogratulować oblotu moja katana już trochę wylatała jedyny problem to podwozie niestety zrobiłem za słabe i dwukrotnie skończyło się wyłamaniem, model cięższy od twojego o 200 g a to tylko dlatego że paliwa mam więcej :) . Ogólnie z modelu jestem bardzo zadowolony i zastanawiam się nad wersja 1,6 m ale to już na zimowe wieczory .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dzięki Krzysiu, moje rozwiązanie podwozia sprawdziło się znakomicie, przy jednym z lądowań zrobiłem dużego kangura, model odbił się od ziemi i przeleciał jeszcze kilka metrów.Trochę za daleko było lądowanie.Jednak model nie doznał żadnych uszkodzeń, podwozie bez szwanku.Ponieważ musiałem doważyć przód zamiast poliamidowych śrub użyłem ampoolowych 4mm hyhyyhyh.Nic się nie wyrwało, nic nie pękło.Szymon, moje rozwiązanie mocowania podwozia jest na którymś tam zdjęciu z początku tego tematu.Przerobiłem półkę po swojemu i pomysł sprawdził sie w 100%.

 

Dla przypomnienia :

 

dsc0024uw3.jpg

 

dsc0025zc9.jpg

 

Jak widać w samych elementach nic się nie zmienia .Poprostu półka przyklejona jest do podłużnic a dwa kawałki balsy przyklejone na półkę wzdłuż wręg zabezpieczają samą półkę przed wyrwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W koncu znalalem chwilke wolnego czasu i moge cos zrobic z moja Katana.

W zwiazku z czym mam pytanie czym kleicie kabinke ?

Gdy uzyje jakiegos CA powstana na kabince biale plamy poniewaz nie da sie ich uniknac przy stosowaniu takiego kleju na plexi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ponieważ nie zawsze mam czas na jechanie daleko na lotnisko postanowiłem przekombinować plany na rozpiętość 1120mm i zrobić elektryka.Boisko i łąki mam w zasięgu napędu nożnego więc polatać mogę po pracy bez żadnego problemu.Jeżeli model o rozpiętości 1120 będzie latał fajnie to uproszczę plany do niezbędnego minimum tak aby złożenie z wyciętych laserowo elementów nie sprawiało nikomu problemów (o ile będzie zainteresowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.