



-
Postów
72 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez Ravp66
-
Witam Cię. Jak "helikopter" za 350 złotych - to tylko symulator. Jak na próbę 4 kanałowy, to szkoda wydanej kasy. Nawet 10 pln. Jedynie zaczynać od symulatora, następnie 6 kanałowy. Tutaj Masz namiar na forum https://www.heli-team.pl/forum/
-
Tutaj Masz namiar na forum. https://www.heli-team.pl/forum/ Są tam ludzie z Warszawy. Sądzę, że ktoś chętny znajdzie się.
-
Piotr, bardzo dziękujemy, że nas odwiedziłeś. Zdjęcia wspaniałe. Ciekawe ujęcia. Szczególnie te, które nie są pozowane. Świetnie uchwyciłeś "modelarzy i ich hobby". Do zobaczenia na następnej ... Wyrskiej termice.
-
Rafał, jak najbardziej napisałeś prawidłowo. ? A co do modelu. Posiadam halową wersje Yak'a super lite. Na hali lata się nim wspaniale. Mój gotowy do lotu ważył 125 gram. Latam nim już pięć sezonów ... i niestety przybrał na wadze. Ale i tak spisuje się rewelacyjnie.
-
Ten Yak Crack 55 XL, to nie model halowy. Raczej został stworzony do latania na "dworze". Robert, ciesze się, że walczysz o poprawność języka. Ale, no właśnie, ale ... To jest powód, dla którego nie cierpię "wypowiadać" się na forach. Bo zawsze znajdzie się jakaś osoba, która zamiast w wypowiedzieć się w temacie ... no musi dodać Swoje "trzy grosze". Tak jak ja zaraz to uczynię. Doroszewski W. (red.), Słownik poprawnej polszczyzny, PWN, Warszawa 1980, s. 846. waga ż III, 1. «przyrząd do pomiaru masy, ciężaru»: Czuła, dokładana waga. Waga szalkowa, sprężynowa. Waga aptekarska. W. do czego: Waga do listów. 2. «ważenie»: Sprzedawać, kupować coś na wagę. 3. «ciężar ciała; w sporcie: ciężar ciała zawodnika kwalifikujący go do odpowiedniej klasy»: Waga towaru, zwierzęcia, człowieka. Waga netto, brutto. Waga rzeźna. Zawodnik wagi muszej, ciężkiej. pot. Wieprz 300 kg żywej wagi. Coś, rzad. ktoś (jest) na wagę złota «o czymś (kimś) niezwykle cennym, drogim, rzadkim». Tracić na wadze, rzad. spadać z wagi, nieos. przybywa komuś na wadze. Przybierać, rzad. zyskiwać na wadze; nieos. przybywa komuś na wadze. 4. «ważność, znaczenie, doniosłość»: Przywiązywać, przykładać do czegoś (nie: przypisywać czemuś) wagę. Coś (jest) jakiejś wagi: Wydarzenie wielkiej, szczególnej itp. wagi. Słownik Języka Polskiego PWN https://sjp.pwn.pl/sjp/waga;2534332.html waga 1. «przyrząd do pomiaru ciężaru ciał; też: ważenie takim przyrządem» 2. «ciężar czegoś, mierzony takim przyrządem» 3. «w boksie, zapasach itp.: ciężar ciała zawodnika kwalifikujący go do odpowiedniej kategorii; też: oparta na tej zasadzie kategoria zawodników» 4. «ćwiczenie gimnastyczne polegające na przyjęciu pozycji statycznej z jedną ręką lub nogą opartymi o podłoże» 5. «ważność, znaczenie czegoś» 6. Waga «jeden ze znaków zodiaku; też: osoba urodzona pod tym znakiem» A dla dalszej "zabawy" można pokusić się o przeczytanie tego artykułu. https://botland.com.pl/blog/masa-a-ciezar-dlaczego-nie-mozesz-mylic-tych-pojec/ Oczywiście można się długo rozwodzić nad Masą, Waga i Ciężarem. Ale jest wiele innych ciekawszych rzeczy, które można wykonywać w tym czasie. "I to by było na tyle". Jak mawiał Jan Tadeusz Stanisławski kończąc wykłady „Mniemanologii stosowanej”. A teraz można po mnie "skakać jak po łysej kobyle" ☠️, lub skasować moje wypociny. ??
-
Nowy projekt na zimowe wieczory
Ravp66 odpowiedział(a) na Francka temat w Samochody, motocykle, pojazdy gąsienicowe
Obserwuje z bliska i trzymam kciuki. ? -
Jak @Viper napisał - symulator, praktycznie z nim się nie rozstaniesz. Forum - https://www.heli-team.pl/forum/ Ja polecam T-rexa 470, Devil X360, XLPower Protos 380 Śmigłowce jak i części kupisz w Polsce. Można kupić nowego jak również używkę. Wszytko zależy jakie Masz fundusze i priorytety. Tutaj Masz coś o pierwszych krokach"szkoła latania" - https://www.helifreak.com/showthread.php?t=531380 Ważne aby nie gubić etapów. Najpierw opanować kierunki ... itd. Heliki wymagają dużo systematyczności i zaparcia. U nas również powstawały filmiki https://www.youtube.com/c/RCHeliPolska POWODZENIA.
-
To sezon rozpoczęty.?
-
Chwilowa utrata zasięgu w modelu na ziemi - Futaba FASSTest
Ravp66 odpowiedział(a) na kuba r. temat w Odbiorniki RC
Witam Was Od około 10 lat używam Futaby. Pierwsza to Futaba T8J - dwa razy zdarzyło się, że nastąpił brak sygnału - odbiornik, który sprawiał problem to zamiennik. Od kiedy wywaliłem problemy się skończyły. Druga to T14 - brak problemów, śmigłowce, Jantar F5J, makieta Perkoz. Loty nawet na 700 metrów. Teraz 18 SZ modele jak powyżej. I tutaj ciekawa sprawa, która wydarzyła się w śmigłowcu Goblin 570. Zmontowałem go na elektronice z odzysku. W powietrzu nic się niepokojącego nie działo. Ale jak podpiąłem system FBL do komputera w celu sprawdzenia poprawności działania to zauważyłem, że są momenty kiedy system się wylogowuje, ale odbiornik dalej działa. Po dokonaniu pomiarów, okazało się, że napięcie spadało, powodując wylogowanie systemu. Po dokładnym sprawdzeniu "wyszło", że jedno z serw powodowało te problemy. Po zmianie serw wszystko działa poprawnie - odbiornik R7008SB, z chińskim przewodem do pomiaru napięcia pakietu. -
Witam Cie. Jestem posiadaczem T8J i Futaba 18SZ. W międzyczasie przez około 3 lata użytkowałem Futabę 14SG (odkupioną). Tak jak pisał Rafał i Piotr. Nie warto kupować "protezy" Futaby. Lepiej kupić, nawet z drugiej reki 14 SG niż bawić się w 10. 8 jak i 10 to radia budżetowe. Niestety po bardzo krótkim czasie, dojdziesz do wniosku, że lepiej było kupić 14. Przemyśl, zaczekaj/zbierz kasę i kup porządne radio. U mnie 8 służy do symulatora. Jeżeli podoba Ci się to hobby, to "modele będą się zmieniały", ale twoje radio (system) pozostanie z Tobą na długie lata. "futaba jest też troszkę skomplikowana ale łatwiejsza od graupnera." - no tak do końca to nie wygląda. Posłużę się starym powiedzeniem. „Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Sukces odnoszą ci, którzy potrafią zmusić się do pracy.” Wolfgang Goethe Parę godzin spędzonych na "chodzeniu" po Meni i powinieneś ogarnąć.
-
Nie na Discovery Channel, a na Discovery Science - Pojedynek modelarzy (4-6). A to ważna informacja. Discovery z reguły jest w podstawowych pakietach. Natomiast Science niestety za dodatkową kasę.
-
bardzo się cieszę, że mogłem pomóc. ?
-
Jak mogę się domyślić to silnik + koło na pasek zębaty pewnie jest ze śmigłowca. Takie osadzenie wykonujemy poprzez wykonanie wypłaszczenia w miejscu zamocowania "robaczka" "Dremelem" lub jakąś inną szlifierką. Pamiętając o tym żeby zabezpieczyć silnik przed opiłkami (są tacy co twierdzą, że przy pierwszym uruchomieniu silnik potrafi sam usunąć opiłki - wolę osobiście tego nie sprawdzać). Wsuwamy nasze koło pasowe (jest ono bardzo dokładnie spasowane). I przykręcamy robaczek (w miejscu wypłaszczonym) na klej 243, a co bardziej zapobiegliwi na 648. Od kilku lat w taki sposób mocuje koła na silnikach w śmigłowcach 450, 380, 570, 700. Jeszcze nigdy nic nie puściło. Odradzam klejenie całego wału do koła pasowego. Na dowód załączam instrukcję z Goblina 700 Taki efekt prawdopodobnie został uzyskany poprzez zastosowanie zbyt dużej ilości kleju przy wkręcaniu "robaczka".
-
Super dzień.
-
Lot super. Śmigło zostało wykonane z rotora 3 łopatowego śmigłowca Sab Goblin, chyba 700, 570 lub 380. Za "łopatki śmigła" posłużyły łopaty firmy SpinBlades. Pomysł, modyfikacja i wykonanie - szacunek. https://spinblades.com/asymmetrical-main-blades Rotor, coś podobnego, tylko z nowszego śmiglaka. http://www.sabitaly.it/new-precision-design-hps3-system-black-matte-edition-h0430bm.k Ale, za sam pomysł duże ?.
-
Super. Przypomniały mi się smarkate lata. Jak okiem sięgnąć każdy ... chce być Zorro. Wiem maska nie w tym miejscu, ale co tam. A Sierżantem Garcia ... żaden.
-
Holownik ATLAS 2 - budowa
Ravp66 odpowiedział(a) na JADAR62 temat w Statki , okręty, okręty podwodne , żaglowce
Franek, może u Nas w Rudzie. Gratulacje. Super relacja i model. -
Damian, nie dramatyzuj. Czujniki ustawia się dobrze. A, że trochę kombinujemy to tak jest. Oryginały wczytują się rewelacyjnie. Zostałem namówiony od samego początku na Futabę ... i nie żałuję. Co do innych systemów ... no cóż. Trudno zająć zdanie. Nie miałem ale macałem i widziałem. Mamy takie miejsce na lotnisku, że ... Futaba daje rade. W poprzednich postach koledzy zwrócili uwagę na istotną sprawę, a mało osób zaczyna od tego. Pomacaj aparatury, zobacz, która najlepiej leży Ci w rękach. Bo w brew pozorom to bardzo ważna sprawa. Pamiętaj też, że wybierasz system ... z jego całą otoczką. A Jeti - nie brałeś pod uwagę?
-
Tosiek - polecam RcFactory. "Krzyżaki". Modele może i drogie, ale. 1. Przez wielu ludzi zostały sprawdzone, latają rewelacyjnie, są warte wydanych pieniędzy. 2. Jak piszesz, "do nauki latania 3d". Jak chcesz się nauczyć latać, to masz się uczyć latać, a nie walczyć z modelem. Lepiej jak skupisz się na nauce latania 3d, a nie nieustannym kontrowaniu modelu (ale nauki są różne). 3. Wiele "kretów" zaliczysz - bezstratnie. Podniesiesz i lecisz. 4. Bardzo łatwy w naprawie. U nas w Zabrzu na hali, po wielu latach i wielu modelach latają ... no chyba same RcFactory - z 10 modeli. 3 rodzaje. Ale wszystkie latają wspaniale. Na lotnisko miałem Su-29, latał rewelacyjnie, nawet kolega latał nim na hali, gdzieś na forum jest film. Znajomy lata S-Bach'em XL - cudnie zachowuje się w powietrzu. I po 5. Każdy poprawnie sklejony model, leci od pierwszego strzału, czasami z małymi poprawkami. I tyle. Przez te lata, co nauczyło mnie modelarstwo, to stosowanie półśrodków ... zawsze drożej wychodzi. Fakt, powinno kupować się model, na który człowieka stać. Ale lepiej poczekać, odłożyć i kupić coś porządnego. Kilka modeli z RcFactory było prezentowanych na forum.
-
Daniel Jak przypuszczam plany aluli posiada Piotrek. Lata nią u nas na Cycu. Nick na forum, prawdopodobnie zipp.
-
Tutaj można pooglądać filmiki jak "tworzy się taką rzeczywistość". Jak ktoś ma chwilę wolnego czasu to warto podpatrzeć.
-
Polecam Forum Heli-Team. Tam znajdziesz pasjonatów heli rc.
-
Piękne latanie. Gratulacje.
-
@samolocik Niestety jaka kasa taka dokładność. To nie jest drukarka 3d, tylko frezarka. Dowiedz się jakie ktoś zastosował komponenty. Zobacz jakiej firmy zastosowano prowadnice, łożyska liniowe i inne ważne elementy, a potem sprawdź w internecie ich cenę. Jak również, na którym miejscu się plasuje wśród firm produkujących komponenty do maszyn cnc. Znajomy prostą frezarkę A3, kupując używane i tanie elementy na allegro oraz robiąc korpus z płyty wiórowej wykonał w granicach 1000 zł. Podejrzewam, że ta frezarka wcale większej dokładności nie będzie miała. Jeżeli możesz to przed kupnem zrób test koła, będziesz widział owalność lub wiercenie otworów po okręgu. Zrób test najazdu z różnych stron na konkretne punkty (nigdy najazd z jednej strony). Raz z X, -X, Y, -Y. po prostych i skośnych. Będziesz mógł sprawdzić powtarzalność. Poczytaj forum cnc. Tam jest dział gdzie użytkownicy prezentują gotowe projekty. Niektóre są całkiem niezłe i nie kosztują majątku. Modelarz potrafi.
-
Nowości o dronowych przepisach
Ravp66 odpowiedział(a) na pawel4090 temat w Przepisy dla modelarstwa RC
Tutaj jest Europa nie USA - taka subtelna różnica. Czy, tak jak piszesz dotyczy to wszystkich stanów? Przepraszam ... a ty tak na poważnie? Hmmm jednak cię nie doceniłem. No trzeba uważać, żeby się ze strachu nie pos...li. Przykro mi to mówić, ale trzeba znać proporcję. Poczekamy jak UK dowalą Wam kary. Na pewno Twoi koledzy bardzo Ci podziękują. Jak to wyżej napisałeś ... a (trochę inaczej) "TO TY ZNISZCZYŁEŚ TEN SPORT W NASZYM KRAJU !" - czego oczywiście Ci nie życzę. Ostatni mój nic nie wnoszący post.