Skocz do zawartości

Jarek1925

Modelarz
  • Postów

    570
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    6

Treść opublikowana przez Jarek1925

  1. Farbę weź RAL 6006. To jest kolor współczesnych samochodów wojskowych. Tak wygląda na modelu.
  2. Jarek1925

    Modele "Flite Test Tech"

    Modelarstwo to samo, materiał tylko się z latami zmienia i z zauważeniem tego niektórzy mają największy problem, dlatego ciśnienie im się podnosi ?
  3. Rozumiem, czyli warto wrócić tylko ugryźć to od innej strony, ogólnie miałem jeszcze drugą zrobioną z żywicy i siatki ale była strasznie mocno ciężka. Rozumiem że balast itd ale ogólnie kadłub był ciężki i wszystko. Jedynie co to chętnie bym coś zbudował byle by tylko nie miała długiego miecza, po prostu mam zbiorniki wodne gdzie jest trochę śmiecia i wolałbym z taką płetwą, pod nią wszystko ładnie się ślizga więc mniejsze ryzyko unieruchomienia.
  4. Wyremontowałem, pomalowałem itd, sprzedałem ostatecznie ale właśnie dalej mam chęci na żaglówkę tylko tym modelem najprościej to się nie pływało.
  5. Miałem ten model, i właśnie jakoś mi ciężko nim się pływało, zraziło mnie to do żaglówek. Czy zatem warto do nich powrócić bo nie było problemu u mnie a w konstrukcji modelu?
  6. Jarek1925

    Takie tam latanie

    Jestem z Wejherowa, mogę prosić o kontakt? Do Betlejem itd mam stosunkowo blisko a chciałbym przewietrzyć modele.
  7. A co gdybyś potraktował go jak drona do 250g? Dronem możesz w takim wypadku spokojnie latać w mieście.
  8. Jaka jest jej waga całkowita z pakietem do pływania?
  9. No i tak kończy się kolejna z rzędu historia. Zamiast pójść prostą drogą to robienie sobie za wszelką cenę pod górkę. Pierwsze to wybór tak małego modelu, dwa to drukowanie go a trzy to wzięcie pod uwagę że to na początek nauki latania. Na Facebooku też był już ktoś kto chciał zbudować silnik odrzutowy za pomocą wiertarki i szlifierki, nawet już porobione były obliczenia tylko notes zaginął. Był też ktoś kto chciał zrobić samolot sterowany za pomocą internetu. Tam też była masa odpowiedzi, postów, rad i skończyło się niczym.
  10. Dziwi mnie że ktoś tam wsadził ESC 20A, te silniki na śmigłach 6-5 calowych powinny mieć conajmniej 30A, inaczej to będzie się palić.
  11. Raczej małe szanse że tutaj ktoś Ci dokładnie odpowie, próbuj na FB na grupach poświeconych dronom DJI. Sam do paru należę i również posiadam Mini ale nie mam pojęcia dlaczego tak się stało. Tutaj na forum modelarskim raczej będzie o dronach ale budowanych ręcznie, czyli wyścigowe FPV itd. Dlatego polecam szukać na Facebooku.
  12. O, widzę że trochę mój temat bo pracuję w sklepie który sprzedaje takie właśnie roboty koszące. U mnie jest to firma Alko. Jest do wyboru sporo modeli. Fajnie to jeździ ale niezbyt duże zainteresowanie tym sprzętem. Pewnie kwestia ceny jak i lokalizacji.
  13. I tak dalej chce się wpakować. Ale teraz przynajmniej słupków ani innych rzeczy nie wyłamie No właśnie do tego muszę zmienić sprężyny z tyłu ponieważ jest strasznie mocno mięciutki. Ale tak mega. Bardzo pięknie wygląda to w terenie ponieważ ruszenie powoduje opadanie tyłu i poderwanie przodu. Zatrzymanie analogicznie odwrotnie. Skręcanie powoduje również wychylanie się całej karoserii. Za to wyskok lub przejechanie przed dołek z większą prędkością powoduje on delikatne bujanie się jeszcze jakiś czas. Przy prostej jeździe po drodze bardzo ładnie wyłapuje wszelkie nierówności. Ogólnie mówiąc naprawdę ładnie to chodzi.
  14. Dorobiłem sobie taką platformę drewnianą. Środek ciężkości się obniżył a i załadować można coś inaczej niż na pakę z burtami
  15. Tak, model robiony z miękkiego PCV na zmianę z mosiądzem. Co do elektroniki muszę sprawdzić sam bo wszystko zostawiłem fabryczne z Axiala 10.2 Deadbolta. Wytwornica dymu na esc 10A sterowana z kanału 3 na aparaturze Flysky I6. Razem z nim podłączony symulator dźwięku więc dając dym zwiększają się też obroty "silnika". A cały kanał 3 zmiksowany z kanałem 2 którym steruję jazdą przód tył. Mogę więc przygazować sobie w miejscu a jadąc dźwięk i dym sam się zwiększa. Za oświetlenie odpowiadają switche oraz jeden gotowy moduł Austar AX003. Na dwóch dostępnych potencjometrach mam obie wyciągarki. Na lewym przednią i na prawym tylnią. Dodatkowo kanał 4 obsługuje obracanie szperaczem a jeszcze inny go włącza i wyłącza. Jeszcze innh kanał odpowiada za trąbienie a inny za przełączanie działania koguta. Rejestracje mam wydrukowane od Dariusz Balukh z grup RC na Facebooku. Kosztuje komplet z ramkami 35zł już z wysyłką ale naprawę warte tego. Jako że jest to szczegół który od razu rzuca się w oczy to warto zainwestować i zrobić ładne. To u mnie taka sama waga. Ale paka wytrzymała To jeszcze pewnie porobię. Zawszę w modelu widzę że coś można poprawić i zrobić. Nigdy na 100% nie jestem zadowolony zawsze mi czegoś brakuje więc będę jeszcze przy nim dłubał. Coś jeszcze wrzucę napewno z cięższego terenu. Postaram się coś pstryknąć z bliższa.
  16. Witam, Chciałbym wam przedstawić prawie chronologicznie w zdjęciach budowę mojego Jelcza 442.32. Jako że nie będę później opisywał każdego zdjęcia z osobna to wspomnę parę kwestii teraz. Kto kojarzy moje modele jeżdżące to wie że bawiłem się głównie skalą 1:16. W pewnym momencie stwierdziłem że zainteresuję się skalą 1:10. Zbiegiem okoliczności wyszło że w tym samym czasie pewien kolega zakupił ode mnie wszystkie modele jeżdżące 1:16. Był to wystarczający bodziec by wystartować z nowym projektem. Nie chciałem lecieć na gotowych modelach które są bardzo znane i często można je zobaczyć. Stwierdziłem że zbuduję swój własny model. Podwozie musiałem zakupić tak czy inaczej. Nie jestem jeszcze na etapie by je wytworzyć samemu na tokarkach i frezarkach jak inni koledzy. Padło na Axiala 10.2 Deadbolt. Z niego zapożyczyłem podwozie. Nadwozie i resztę gratów sprzedałem. Następnie wydrukowałem 2 rzuty i zacząłem pracę z PCV. Nie ma co mocno się rozpisywać. Rysowałem, liczyłem, ciąłem, kleiłem i szlifowałem. I tak wiele wiele razy aż powstało gotowe nadwozie. Następnie pomalowałem je farbą RAL 6006. Z elektroniki tak jak widać po zdjęciach pełno światełek i pozycji, obrysówek itd. Zamontowałem również moduł dźwiękowy oraz wytwornicę dymu. Sterowany zdalnie kogut oraz szperacz. 2x wyciągarki po 15kg oddzielnie sterowane. Ogólnie zużyłem wszystkie dostępne 10 kanałów. A tak się prezentuje on na zdjęciach. Jeśli ktoś czegoś ciekawy to śmiało proszę pisać i pytać. Można by o nim wiele wiele więcej napisać video-1648758461.mp4 video-1648758476.mp4
  17. Głównie model kartonowy z Małego Modelarza. Ale to też tylko kluczowe elementy takie jak burty lub dziób. Pomniejsze mniej ważne części składane już bez planów. Szkoda po prostu było drukować 8 kartek A4 dla np jednej małej szyby lub klapy. Mam parę zdjęć z wody. Jak dostanę film to też dam znać.
  18. Witam Chciałbym pokazać już kolejny projekt przeróbki WPL. Tym razem jest to konkretniejsza amfibia niż BRDM 2. Podwozie na silniku 370 z 2 biegową skrzynią, napęd do wody to silnik 540. Jeśli ktoś chętny czegoś więcej się dowiedzieć proszę dać znać. Napewno się odezwę. Poniżej link do filmu jak to działa a następnie seria zdjęć jak była budowana mniej więcej krok po kroku. Przepraszam jeśli coś się pomieszają. video-1641772997.mp4 video-1641765710.mp4 video-1641747417.mp4 video-1641745354.mp4
  19. Bardzo dziękuję za recenzję wszystkich 3 modeli. Decyzja podjęta. Biorę Phoenixa
  20. Witam Zwrócono mi uwagę że wrzuciłem wątek nie w tym dziale a powinienem w piankowych więc dodaję tutaj. Mam od paru dni pewien dylemat. Planuję zakupić motoszybowiec. Biorę pod uwagę ASW 28 firmy Volantex oraz FOX 2.3m firmy FMS oraz Phoenix 2400. Cena trzech jest porównywalna (okolice 100zł różnicy). I teraz największy problem. ASW 28 już latałem ale kiedyś go sprzedałem. FOX za to to coś dla mnie nowego i podoba mi się w nim linia kadłuba. Dochodzi jeszcze do tego Phoenix 2400mm. Tak czy siak model musi mieć powyżej 2m. A głównym atutem ma być możliwość jak najlepszego szybowania i utrzymywania się w powietrzu. To jest warunek konieczny. Który z tych modeli lepiej się do tego nada? Wrzucam linki poglądowe do jednego modelu jak i drugiego oraz trzeciego. Intuicja podpowiada mi że ASW 28. Jak wy sądzicie? https://www.rchubiq.eu/volantex-rc-asw28-v2-26m-motoszybowiec-wytrzymaly-759-1-kit-p-319.html https://www.rchubiq.eu/fms-motoszybowiec-fox-2300mm-v2-pnp-p-828.html https://www.rchubiq.eu/volantex-rc-phoenix-2400-24m-szybowiec-759-3-pnp-p-754.html
  21. Ale pomysł z lutowaniem bardzo fajny, sam takich rozwiązań używałem w swoim modelu, w innym miejscu co prawda ale zasada ta sama. Wykorzystanie tego typu złączek.
  22. Sonicmodell Binary, niezły model FPV przerobiony na wodnosamolot. Ciekawe Nad jaką wodą puszczałeś? Mój Grumman już lata, z wody też próbował, tak się prezentuje.
  23. Dawaj zwykłą folią samoprzylepną. Ja tak pokryłem swojego Grummana. Normalnie żelazkiem wprasowujesz i odchodzi razem z depronem jeśli chcesz zerwać. Bardzo mocno polecam. Bez gruntowania, bez dodawania kleju. Po prostu tniesz, odrywasz papier podkładowy, ustawiasz żelazko by było ciepło-gorące ale nie za mocno i prasujesz. Folia wtapia się w depron i masz super powierzchnię. Tutaj masz wątek i zdjęcia jak to wygląda.
  24. Przypadkiem zajrzałem na ten wątek. Też jestem zupełnie zielony jak kolega, na żagle użyłem ortalionu 60g/m2, zielonego i białego. Na linki jakiegoś plecionego wytrzymałego sznurka a na szoty plecionki z wędkarskiego. Robiłem żaglówkę całkowicie do rekreacji jako kompletny amator. Co udało mi się doczytać i znaleźć to zrobiłem, czego nie to zrobiłem jak sam uznałem na własny rozsądek. W każdym razie wyszło tak że bardzo sporo frajdy mi one sprawiają mimo napewno zrobiłem jakieś duże błędy i doświadczeni modelarze to szybko wyłapią. Na moje potrzeby wystarczają. Będę obserwował wątek jak będzie się rozwijał i wrzucam parę zdjęć moich.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.