Skocz do zawartości

Jak działa nagonka


szlak18

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej odpowiedz jednego z moderatorów na moje zgłoszenie łamania zasad regulaminu.

 

„Witam

Faktycznie może Tomek się trochę wygłupił w stosunku do Ciebie, przeprowadziłem z nim rozmowę. Dlaczego nie krawat i upomnienie na forum, no cóż, jesteś tu od nie dawna w sumie , być może nie wiesz kto, co i zacz. Oczywiście możesz mnie w tym momencie posądzić o "równych i równiejszych". Nie jest tak, ale Tomek akurat jest jedną z osób które to forum zakładało, administrowało nim i co najważniejsze sponsorowało w dosłownym słowa tego znaczeniu, czyli mówiąc kolokwialnie płaciło z własnych pieniędzy za byt tego forum. Czyli dzięki Tomkowi możemy się tu spotykać, rozmawiać, kłócić, obrażać etc. Dlatego też moja reakcja w stosunku do jego osoby na Twoją trafną zresztą uwagę jest taka a nie inna. Myślę, że to Cię usatysfakcjonuje.”

 

No i myślałem, że taka rozmowa wystarczy. Myliłem się. Raz człowiek popuści a już się nie opędzi od much.

I nawet w tym uczestniczą moderatorzy.

Używajcie sobie dalej i wstydźcie się.

 

A najgorsze że uczestniczą w tym moderatorzy.

Ciekawe dlaczego moje konto jest jeszcze aktywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak, to jest Prywatne Forum Wzajemnej Adoracji. Z podkreśleniem Prywatne! Dokładnie tak, jak modelarnia, którą chcesz zakładać. Nie masz kasy i jesteś za biedny, żeby z niej korzystać, więc cię tu nie chcemy. Czego jeszcze skrobiesz w te drzwi?

 

Moderatorzy, macie kolejny dowód, żeby się nie cackać i miziać, tylko walić krawaty i bany.

A największym błędem jest dyskusja na PW, bo taki delikwent myśli, że jest specjalnie traktowany i coś dla siebie ukręci.

 

Usuńcie te wszystkie tematy o modelarni, bo to żałosna fantastyka jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Pan Szlak18 UDOSTĘPNIŁ fragment korespondencji, która ze mną prowadził, w związku z powyższym pokazuję całość rozmów, by nie było jakichkolwiek niedomówień .

 

 

„Szlak18”

Witam

W poście http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=18491 kolega Tomek napisał

„Mi się zdaje , że mimo że masz dobre chęci ,to swoją wiedzą możesz założyć co najwyżej piaskownicę i jeśli w pobliżu nie będzie podobnej lub lepszej, to guzik na niej zarobisz.”

Czuję się tą wypowiedzią rażony. Łamie ona także punkt 2 regulaminu forum.

Dlatego tez zgodnie z punktem 5 regulaminu, pragnę o tym fakcie poinformować Moderatora i prosić o zajęcie stanowiska.

Pozdrawiam

Szlak18

J….M….. ( tutaj imię i nazwisko )

 

 

„ja”

Witam

Faktycznie może Tomek się trochę wygłupił w stosunku do Ciebie, przeprowadziłem z nim rozmowę. Dlaczego nie krawat i upomnienie na forum, no cóż, jesteś tu od nie dawna w sumie , być może nie wiesz kto, co i zacz. Oczywiście możesz mnie w tym momencie posądzić o "równych i równiejszych". Nie jest tak, ale Tomek akurat jest jedną z osób które to forum zakładało, administrowało nim i co najważniejsze sponsorowało w dosłownym słowa tego znaczeniu, czyli mówiąc kolokwialnie płaciło z własnych pieniędzy za byt tego forum. Czyli dzięki Tomkowi możemy się tu spotykać, rozmawiać, kłócić, obrażać etc. Dlatego też moja reakcja w stosunku do jego osoby na Twoją trafną zresztą uwagę jest taka a nie inna. Myślę, że to Cię usatysfakcjonuje.

 

 

„Szlak18”

Mam przynajmniej nadzieję, że rozmowa rzeczywiście się odbyła.

Jeżeli tak to mi wystarczy.

Pozdrawiam

 

 

„ja”

Odbyła się odbyła.

Co do modelarni proponuję jak wspomniałem udać sie do Olka.

Modelarnia mieści się w Bytomiu Karbiu w Młodzieżowym Domu Kultury.

Jako zę jest to placówka państwowa wymagania dla instruktora są następujące :

- dyplom instruktorski - uzyskuje się go na kursie organizowanym przez Aeroklub po odbyciu szkolenia i ekzaminach, możesz w tej sprawie zadzwonić i popytać w Aeroklubie Gliwickim.

- wykształcenie pedagogiczne, czy też coś, co Cie uprawnia do pracy z dziećmi

Zarobki ?. Praktycznie symboliczne, a nawet często samemu się dokłada do interesu, jest to bardziej praca społeczna i na jakiekolwiek profity poza własną satysfakcją raczej liczyć nie można.

 

Myślę, że udzieliłem odpowiedzi merytorycznej i konkretnej. Podałem też konkretne informacje

W odpowiedzi dostałem

 

„Szlak18”

Dzięki.

Na pewno tam się wybiorę i popytam.

Nie jestem jakimś Don Kihotem by walczyć z wiatrakami. Jak się okaże że się nie opłaca to się nie opłaca.

Ale lepiej wiedzieć, że się ie opłaca niż ciągle się oszukiwać.

PZDR

 

 

Niestety jak widać temat toczył się dalej na forum i dostałem coś takiego :

 

 

„Szlak18”

Witam

Naprawdę na bardzo dużo pozwalacie starszym, zasłużonym użytkownikom forum

Ja tylko chciałem uzyskać konkretne informacje. Nikogo nie chcę obrażać, mądrować się. Pytam na forum bardziej doświadczonych, bo sam nie jestem doświadczonym praktykiem i z tego powodu mi się ubliża i dyskryminuje się mnie.

Dlaczego tak dziwnie ten post się toczy.

Czy może źle formułuję myśli i zapytania. Co mam zrobić by nie wywoływać takich nie merytorycznych reakcji.

Czy mogę poprosić moderatora o poproszenie w poście o unikanie emocjonalnych wypowiedzi jeżeli nie ma się informacji, lub nie chce się napisać czegoś merytorycznego, lub nie chce się nimi podzielić.

Przecież po to jest forum, by mniej doświadczeni pytali bardziej doświadczonych.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

 

 

Przedstawiam powyższe zapisy by nie było jakichkolwiek niedomówień w stosunku do jakiejkolwiek ze stron sporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.....

 

Gosc pyta o prawne sprawy dotyczace zalozenia modelarni a grupka userow bredzi o oplacalnosci :?: Gdzie tu dyskusja na temat i ile razy mozna powtarzac ze to nie ma byc tematem dyskusji?

 

Prawda taka ze nadal zadnych konkretnych porad a konfliktu nie wywolal zalozyciel tematu. Nie wasz tez interes sposob prowadzenia i sposob finansowania modelarni - dlaczego wowczas o tym pisaliscie?

 

Na koniec zamkneliscie temat i przyznaliscie ban zalozycielowi - ja pytam za co? Zle postawil pytania czy dlatego ze ktos nie doczytal o co zainteresowany pytal? Czy moze nie chcial doczytac o co pytal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jak zwykle marcin133 w opozycji.

Zadanie domowe: podaj choć jeden przykład bronionego przez ciebie użytkownika, który spełnił swoje oderwane od rzeczywistości widzimisię.

Realizmu życzę. Realizmu!

 

To ja dołączę do opozycji... To takie modne ostatnio ;)

 

Zasadniczo, pytanie postawione w temacie brzmiało, "co jest potrzebne do założenia xxxx a szczególnie przepisy". Poza odpowiedzią na PW, cytowaną przez kolegę Motylastego (swoją drogą całkiem sensowna i dostatecznie szczegółowa), nie padła inna. Nikt nie wspomniał:

"Nie wiem jakie przepisy, co potrzeba".

Zamiast tego

"Chłopie nie opłaca się".

Wynikła z tego nie potrzebna kłótnia, bo autor dalej pytał o przepisy i wymagania, a tu mu dostawał odpowiedzi od opłacalności.

Fakt - świętego mogłoby coś takiego doprowadzić do szału. Gdyby na miejscu autora był moderator, to zgodnie z regulaminem już by się sypnęły krawaciki za OT.

 

Autor - na PW - otrzymał potrzebne mu informacje z dostatecznym przybliżeniem. Jeżeli chce, to uda się do wskazanych instytucji i tam mu palcem w Dz.U. paragrafy pokażą.

Chce założyć komercyjną modelarnię? Jego sprawa, jego pieniądze, ostrzeżenie dostał. Może znajdzie tyle dzieci, których rodzice chcą płacić za hobby pociech, że mu się to opłaci.

Każdemu wolno spróbować.

 

Choć osobiście uważam, że nie znajdzie... Rodzice zwykle chcą płacić za coś, co w ich mniemaniu będzie inwestycją w przyszłość. Języki, gra na skrzypcach czy obsługa karabinu snajperskiego :wink:

Modelarstwo jest postrzegane jako zabawa i rzecz mało przydatna. A jak ktoś tak nie uważa, to zwykle sam jest modelarzem i sam się zajmuje promowaniem modelarstwa u własnych pociech. :wink:

 

Dlatego proponuję przestać krzyczeć, gorączkować się i uznać sprawę za niebyłą. To prawda, że Szlak18 ma drobne problemy emocjonalne i jest lekko namolny.

Nie mniej "jobów" nikomu nie wsadził, kapustą w nikogo nie rzucał. Moderatorzy skrócą trochę krawacik, a kolega Szlak18 uda się pod wskazane namiary i się dowie o koszty zdobycia odpowiednich papierków i doda sobie potem do tego koszt zakupu materiałów, wynajmu lokalu i narzędzi i podzieli przez powiedzmy 20 szt drobiazgu. Zastanowi się i najwyżej przerzuci się na budkę z hot-dogami. Albo lodami. Teraz w miarę dobrze zarobi... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosil o usuniecie konta wiec krawat dluzszy czy krotszy mu roznicy nie zrobi

 

Ale rezygnacja i usunięcie konta na prośbę chyba nie jest równoznaczne z banem. Nie bronię tego gościa czego wyraz dałem w jednej z odpowiedzi. On poprosił o usunięcie i na tym sprawa powinna sie zakończyć :!: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moderatory wprowadzają system totalitarny, widać tęsknią za komunizmem stąd uwielbienie czerwonego koloru. Jest regulamin forum ale nawet nie naruszając żadnego z jego punktów można dostać ostrzeżenie. Osobiście takowe dostałem za cyt. "Podstawa mojego dzilania byly zgloszenia innych userow , ze zachowujesz sie jak ktos z urzedu skarbowego - wtracenia o fakturach , clach , podatkach" autor REMZIBI, na kilkakrotne pytanie który punkt regulaminu złamałem nie otrzymałem odpowiedzi tylko sugestie aby rozmawiać z "kimś wyżej" np. slawekmod. No więc może publicznie kto z wierchuszki wskaże mi który punkt regulaminu złamałem? Dodam, że ten czerwony pasek dostałem na 180dni, widać dużej wagi musiało być moje przewinienie. Natomiast ktoś kto podpowiada jak prawo złamać czyli jak zaniżyć wartość paczki z Chin żadnych konsekwencji nie ponosi. Co to ma być? Wypada tylko zacytować Big Cyc-a:

 

Kwach jest żrący i wypali

nawet bardzo tęgi mózg

naród chce czerwonej gwiazdy

krzyczy więc KOMUNO wróć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderatory wprowadzają system totalitarny, widać tęsknią za komunizmem

przemek_pc, nie tęsknię za komunizmem, a jako moderator właśnie poczułem się urażony, a pewnie nie tylko ja. Wygląda na to, że złamałeś punkt I.2 regulaminu. I co teraz ?

 

A ostrzeżenie dostałeś - jak każdy może przeczytać - za

Zbyt natarczywa autopromocja , zapraszam do skozystania ze stosownego dzialu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietacie taka dyskusje ?

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=18335&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Sa w tytule zawarte takie slowa jak apel i prosze, a w opisie - prosimy WAS o pomoc...

Czemu tam sie nie wypowiedziales Przemku ?

 

A ban zostal przyznany - bo kolega szlak18 nie mogl sie doczekac usuniecia konta - qpy nie bylo pod reka wiec mu konto zostalo zablokowane do czasu usuniecia - efekt jest ten sam.

To tak jakby klocic sie - nie mozesz mnie zwolnic - sam odchodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jak zwykle marcin133 w opozycji.

Zadanie domowe: podaj choć jeden przykład bronionego przez ciebie użytkownika, który spełnił swoje oderwane od rzeczywistości widzimisię.

Realizmu życzę. Realizmu!

 

Dlaczego zaraz w opozycji i dlaczego zekomo kogos bronie? Nie rozumiem. Zwrocilem jedynie uwage na fakt ze skupiliscie sie na temacie ktory nie dokonca mial byc tematem dyskusji a konsekwencje tego jednak sa.

 

Czy pytanie o przepisy dotyczace prowadzenia modelarni to "oderwane od rzeczywistości widzimisię"? Moim zdaniem istnieje istotna roznica pomiedzy zbieraniem informacji a realna realizacja i nie obchodzi mnie w tym przypadku dorobek zainteresowanego z tego wzgledu ze jako temat ogolnie dostepny moglbybyc pomocny innym - byc moze takich - "stapajacych po ziemi"

 

Zaistnialej sytuacji mozna wyciagnac wniosek ze dla niektorych nie tylko jest wazne o co sie ktos pyta. Ale o to KTO sie o co pyta.

 

Nie jestem przekonany ze to sluszna selekcja, bo KTO wiec wg was moze sie zapytac o przepisy tyczace prowadzenia modelarni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Moderatory wprowadzają system totalitarny, widać tęsknią za komunizmem stąd uwielbienie czerwonego koloru. Jest regulamin forum ale nawet nie naruszając żadnego z jego punktów można dostać ostrzeżenie. Osobiście takowe dostałem za cyt. "Podstawa mojego dzilania byly zgloszenia innych userow , ze zachowujesz sie jak ktos z urzedu skarbowego - wtracenia o fakturach , clach , podatkach" autor REMZIBI, na kilkakrotne pytanie który punkt regulaminu złamałem nie otrzymałem odpowiedzi tylko sugestie aby rozmawiać z "kimś wyżej" np. slawekmod. No więc może publicznie kto z wierchuszki wskaże mi który punkt regulaminu złamałem? Dodam, że ten czerwony pasek dostałem na 180dni, widać dużej wagi musiało być moje przewinienie. Natomiast ktoś kto podpowiada jak prawo złamać czyli jak zaniżyć wartość paczki z Chin żadnych konsekwencji nie ponosi. Co to ma być? Wypada tylko zacytować Big Cyc-a:

 

Kwach jest żrący i wypali

nawet bardzo tęgi mózg

naród chce czerwonej gwiazdy

krzyczy więc KOMUNO wróć!

 

Przemek, może tak przestaniesz mnie tu wyzywać od komunistów bo akurat nie ten adres, popraw błędy to dwa, a skoro pojawił się mój nick to przytoczę jedno przysłowie :"nic o nas bez nas".Krawaty kasują się po 180 dniach.Szkoda że nie uczestniczysz w tematach dotyczących spraw forum.Pasek czerwony jak mi się wydaję dostałeś za promowanie ładowarek które sam sprowadzałeś a które nie sprzedawały się chyba za dobrze bo inni sprzedawali je po mniejszych cenach.W związku z tym zacząłeś nawiązywać do opłat skarbowych itp a najwyraźniej nie wszystkim się to podobało na forum (przede wszystkim userom).Tyle mam do powiedzenia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ostrzeżenie słowne od Motylastego. :faja:

 

Choć z drugiej strony użyłem języka dokładnie tego samego co Szlak18.

Nie rozumiem więc skąd to poczucie urażenia jego dumy.

Może to, że go nie doceniłem i napisałem na czarno, a nie na czerwono, tak jak on o moim koledze Szczepanie "instruktor".

Użyłem dokładnie tej samej składni zdania i niema identycznych słów.

Widać mentalność Kalego nadal w narodzie żywa.

Do dyskusji więcej się nie włączałem , mimo że też chciałem kiedyś założyć modelarnie , ale taką społeczną, bo od zarabiania to mam swoją własną firmę .

Jednak ton w jakim się wypowiadał od samego początku wskazywał , że będzie się awanturował na forum i nie myliłem się.

Krawat też prędzej czy późnej mi się dostanie bo pysk mam niewyparzony i do tej pory co niektórzy cieszą się w Lublinie jak rozbiłem model , po tym jak zjechałem ich jakiś piknik.

(inna sprawa , że ostatnio pokazali , że potrafią i że się uczą , wiec wielki Plus dla nich - niech gadają co chcą o mnie ,ale teraz robią o niebo lepsze pikniki) :jupi:

 

I dla kolegów "broniących" Slaka18-

To nie była dyskusja czy się opłaca czy nie tylko, czy podejście , chcę zarobić i nic po za tym mnie nie interesuje jest odpowiednia do pracy z młodzieżą.

Zresztą po tekście że biedni nie muszą tam przychodzić, wszystkim opadły ręce. :?

 

I na koniec dodam , że jak szkolę kogoś, aby ten dobrze zarabiał, to biorę za to kasę i wtedy sprzedaję swoją wiedzę niezależnie czy ktoś się do mnie uśmiecha czy nie , ale jak ktoś chce zarabiać na mojej wiedzy za free, to wypadało by, żeby chociaż był uprzejmy, zamiast opieprzać wszystkich dookoła i posądzać o kłamstwa,mity i inne żałosne teksty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak właśnie działa nagonka, dostałem drugie ostrzeżenie tym razem od niejakiego Pegaza. Ale to był tylko taki test który został przez moderatorów zdany na szóstkę. Brawo panowie, tak trzymać. Za dużo zakupów robicie w Chinach i powoli tamtejszym ustrojem nasiąkacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie działa nagonka, dostałem drugie ostrzeżenie tym razem od niejakiego Pegaza. Ale to był tylko taki test który został przez moderatorów zdany na szóstkę. Brawo panowie, tak trzymać. Za dużo zakupów robicie w Chinach i powoli tamtejszym ustrojem nasiąkacie :D

przemek_pc, zasłużyłeś, dostałeś. Kolega Pegaz widać był bardziej wkurzony niż ja.

I wyobraź sobie, że ten emotikon na końcu nie zmienia faktu, że nadal nas tu obrażasz.

Nie w świetle Twoich poprzednich wypowiedzi.

A ponieważ nie robię zakupów Chinach i nie nasiąkam, mogę Ci teraz dołożyć kolejne 2 punkty ode mnie. Co Ty na to ? :twisted:

 

Jednakowoż uważam, że albo ktoś wykazuje się poziomem i pionem moralnym, i można się z nim dogadać, albo ostrzeżenia i tak niewiele dadzą. Z Tobą można ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.