Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Uff, moja przyszła, zamówiona i zapłacona 28.02 wysłana 02.03 wcześniej niż na koniec marca się jej nie spodziewałem, jeżeli wogóle miałaby dojść.

 

Teraz czekam na następną, zamówiona 3 dni temu, ale ponoć już bezpośrednio wysyłaja bez pośrednictwa malezji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej idzie przez pocztę malezyjską, tylko z śledzenia wynika, że wysyłają bezpośrednio do Polski. Moja zamówiona tydzień temu http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RC004223065MY zobaczymy czy tym razem się sprawią  :), poprzednia nie doszła.

 

edit.

Cztery dni i pokazała się w Polsce http://emonitoring.poczta-polska.pl/?numer=RC004223065MY . Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale wydaje się że ich problemy z wysyłkami minęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otp2Napisano 01 April 2014 - 22:40Dalej idzie przez pocztę malezyjską, tylko z śledzenia wynika, że wysyłają bezpośrednio do Polski. Moja zamówiona tydzień temu http://www.17track.n...s=RC004223065MY zobaczymy czy tym razem się sprawią   :), poprzednia nie doszła.edit.Cztery dni i pokazała się w Polsce http://emonitoring.p...r=RC004223065MY . Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale wydaje się że ich problemy z wysyłkami minęły.

 

 

Mam tak samo, aż wierzyć się nie chce.

http://emonitoring.poczta-polska.pl/?numer=RC004234519MY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

To może ja dorzucę swoją historię z Hobby King z Hongkongu. Na początku tego roku zamówiłem u nich aparaturę (oczywiście Turnigy 9x) i resztę elektroniki do samolotu. 10 styczeń, zapłacone American Express, jakoś nie wpadłem wtedy aby zapłacić przez PayPall. Co jakiś czas wymieniałem się z HK wiadomościami gdzie jest moja paczka, 1-2 dni później otrzymywałem odpowiedź. I faktycznie ich odpowiedzi zgadzały się z tym co się działo z moją paczką do 31 stycznia, do wysyłki z Fidżi... nawet do tego momentu zgadzał się tracking. Potem na trackingu pojawiały się różne zdarzenia. włącznie z tym że paczka pojawiła się  w Polsce. Ale na pytanie gdzie jest moja paczka, PP odpowiadała że puki nie pojawi się u nich na trackingu, to paczki w Polsce nie było. Minęło 40 kilka dni, napisałem do Americana o zwrot kasy za paczkę, cisza, po 10 dniach znowu mejl z pytaniem co w temacie, cisza, w miedzy czasie HK uznało moją paczkę za zaginioną, i jak tylko zamkną dochodzenie co się stało z moją paczką, wtedy, mogą oddać mi kasę, równoważność kasy w punktach, lub jeszcze raz wysłać paczkę. Po kolejnych 10 dniach, i mejlu do American Express że ochrona kupujących w sieci za pośrednictwem ich karty to ściema, to w ciągu kilku godzin odpowiedzieli mi że już działają (podobno nie dostali wcześniejszych mejli ?!) i wstępnie zwracają mi całą wpłaconą kwotę, i zaczynają dochodzenie w tej sprawie. W tym momencie ja już się wyłączyłem, zapomniałem o całej sprawie. Aż do przedwczoraj, kiedy to zastałem awizo z GLS że paczkę mogę sobie odebrać w punkcie... farta miałem że przed wypłatą dotarła bo już planowałem ponowne zakupy :) tym razem w Polsce :) tak więc prawie 3 miesiące szła do mnie paczka z HK. Jedyny plus że nie płaciłem cła i VATu. Paczka ważyła ok 2kg

 

Jakby ktoś chciał przejrzeć tracking (który zaczyna się w 2013.. ?! i w moim przypadku to totalana ściema) EE186199875FJ korzystałem z tych dwóch stron do śledzenia paczki http://www.trackitonline.ru/ i 17track

 

Dzwoniłem jeszcze do GLS skąd dostali paczkę, od jakie przewoźnika, ale na infolinii nie byli w stanie udzielić mi odpowiedzi. GLS paczkę dostał 28 marca w Holandii, potem Niemcy, i my.

 

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak płatność kartą kredytową jest w jakimś stopniu zabezpieczona. Złożyliśmy z kolegą wniosek do banku o cofnięcie przelewu bo nie dostaliśmy przesyłki i bank w przekazał sprawę do " VISA" i po niecałych dwóch tygodniach pieniążki są na koncie ale zablokowane do czasu złożenia dokumentacji do banku.

 

Hobby King napisał, że przepraszaja, że tak długo to trwa i złożyli reklamację u tego lipnego przewoźnika i napisali, że jak paczka nie dojdzie w ciągu miesiąca to wyślą nową paczkę. My odpisaliśmy, że nie mam mowy na takie manewry bo nie będziemy czekać w nieskończoność  i jak nie wyślą do końca tego tygodnia to odbieramy kasę i niech się pałują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie wreszcie finał sprawy. Zwrócili kasę w postaci punktów bonusowych, dobre i to, bo już całkowicie zwątpiłem po ponad dwóch miesiącach korespondencji z support center i czterech miesiącach od złożenia zamówienia.

Koledzy jeżeli będziecie mieć podobną sytuację zakładajcie spór na Paypalu zanim upłynie 45 dni od zapłaty. Ja dałem się uprosić żeby poczekać, w międzyczasie minął termin założenia sporu i chyba tylko dzięki temu, że co chwilę gnębiłem ich support center zwrócili kasę.

 

Pozdrawiam Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie za to zastanawia czy HK nie robi jakiś wałków. Ostatnie zakupy miałem na prawie $250. Z ciekawości obejrzałem dołączoną fakturę i wszystkie produkty miały zaniżoną wartość. Łączna kwota na fakturze - $86 !! Trochę duża ta różnica. Sprawdziłem poprzednie zakupy i zawsze faktury są strasznie zaniżone. Ciekaw jestem o co w tym chodzi ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, przy składaniu zamówienia możesz wybrać, jaki procent rzeczywistych kosztów pojawi się na fakturze. Domyślnie jest chyba 30%, wiec jak nic nie zmienisz to tyle będzie. Ale możesz wybrać również 100%. Co do legalności takiego postępowania się nie wypowiadam, bo się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje poprzednie paczki po dziwnych zjawiskach szczęśliwie i w całości do mnie dotarły. 3 kwietnia zamówiłem kolejną paczkę. Ku mojemu zdziwieniu dostała ona status Shipped już 4.04. Problem z tym, że paczką nie widnieje w malezyjskim śledzeniu. Poprzednie paczki niemal natychmiast pojawiały się w śledzeniu. Miał ktoś podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyraznie mam podobna sprawe jak adam, tez czekam na kase z HK i tez przez Fiji lecialo :( uwaga co do platnosci z paypal - u nich mozna reklamowac transakcje w ciagu 45 dni od zakupu! jak miesiac czekalem, potem 4-6 tygodni HK sobie na dochodzenia zarzyczylo to 45 dni minelo.... moja sugestia to jak uderzacie do sklepu po pierwszym miesiacu od razu walic tez do paypal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Piotr, nie dać się namówić na czekanie, bo minie termin 45 dni, a potem długie boje z nimi i kupa nerwów. Ja dziś złożyłem kolejne zamówienie i to tylko dla tego, że zwrócili kasę jako punkty bonusowe. Zobaczę co z tego wyjdzie, mam nadzieję że będzie OK.

 

Pozdrawiam Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.